تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

افراد مشهور INTJ

تیپ شخصیت روشنفکر

معروف ترین زنان و مردان INTJ


افراد تیپ INTJ با توجه به اینکه افراد روشنفکری نیز هستند شخصیت های مشهوری را به خود اختصاص داده است. در این بخش سعی می کنیم مهمترین زنان و مردان جهان با تیپ شخصیت INTJ را بیاوریم.

زنان معروف INTJ

زنان INTJ احتمالاً متفکرانی منطقی و درونگرا هستند. آنها از تجزیه و تحلیل رفتار دیگران لذت میبرند و ممکن است کمتر به نگرش اطرافیان خود توجه کنند.

زنان INTJ مانند همتایان مرد خود، به احتمال زیاد بسیار صریح و در بعضی مواقع بی­ پروا هستند. با این حال، ممکن است نسبت به مردان INTJ سوء برداشت بیشتری از رفتار آنها صورت گیرد و یا برچسب "بی ادب" به آن ها زده شود، زیرا بسیاری از افراد به طور ناخودآگاه انتظار غیرمنصفانه ای از زنان دارند که آن­ها باید درک عاطفی بیشتری داشته باشند. تفکر تحلیلی و روحیه جاه طلبانه آنها احتمالاً به دیگران کمک می کند تا سخت کار کنند و به دنبال اهداف بزرگ و جسورانه باشند.

جین آستن

جین آستین باهوش و خلاق بود. توانایی او در مخالفت با چارچوب­ ها و ادامه مسیر شخصی خود، به او کمک کرد تا رمان هایی بنویسد که حتی با گذشت بیش از 200 سال از انتشار آن، شهرت دارند.

میشل اوباما

میشل اوباما برای اهداف بزرگ ساخته شده است! مانند کمپین Let’s Move او! ابتکار عمل و همکاری وی با قانون سلامت کودکان بدون گرسنگی 2010، باعث شد در برنامه های ناهار مدرسه سراسر ایالات متحده تغییرات اساسی ایجاد کند. او ایده های بزرگ خود را دنبال می کند و بهترین برنامه را در عمل پیاده می کند.

تونی موریسون

تونی موریسون درونگرا و مستقل بود. او وقت خود را به تأمل درمورد مسائل پیچیده اختصاص داد و داستان های خلاقانه ای نوشت که اندیشه های او را منعکس می کرد و اغلب به عنوان یک دعوت کننده به اقدامات فرهنگی عمل می کرد. او بی­ مهابا آرزوی نوشتن رمان هایی را داشت، که تأثیرگذار و طنین انداز باشد تا در تاریخ اثری از خود برجای گذارد.

جودی فاستر

جودی فاستر متمرکز و منطقی است. در بعضی مواقع، او می تواند در مصاحبه ها سرد و کم ­حرف باشد، فقط به این دلیل که در فضای مصاحبه احساس راحتی نمی کند. او قبل از پذیرش پروژه و سرمایه گذاری برای موفقیت آن، برای هر اقدامش وقت می گذارد و فکر میکند.

آنجلا لانسبری

آنجلا لانس­بری متمرکز و بلند پرواز است. حرفه موفقیت آمیز بازیگری او از انگیزه ذاتی و پیگیری اهداف او ناشی می شود. او با رویکردی منطقی و خلاقانه به هر شغل، انگیزه هر حرکتی را با تسلط کامل بر ذهنیت شخصیت درک کرده و به آنها فکر کند.

ماریا شرایور

اگرچه ماریا شرایور زمانی موفق به فعالیت حرفه ای در روزنامه نگاری تلویزیونی شده بود، اما او عملکردی محرمانه دارد و اغلب ترجیح می دهد چیزی بروز ندهد. او اشتیاقی ذاتی برای تعیین اهداف بزرگ دارد و ترجیح می دهد برنامه ای منطقی برای دستیابی به آنها داشته باشد.

سوزان بی آنتونی

سوزان بی آنتونی به پیروزی های بزرگ در جنبش رأی دادن زنان کمک کرد. او در زمان خود خارج از چارچوب فکر می کرد و از ابزاری عملی به منظور اعتراض برای حمایت از زنان استفاده می کرد. او زندگی شخصی خود را خصوصی نگه داشت، اما منطق و جاه طلبی در طول فعالیت او دیده می شد.

مردان معروف INTJ

مردان INTJ تمایل دارند محرمانه کار کنند، بلند پرواز و مشکل­ گشا باشند. آنها احتمالاً به بیشتر موقعیت ها از منظر تحلیلی می نگرند و غالباً برای اجرای ایده های جدید تلاش می کنند. مردان INTJ ممکن است گاهی اوقات بیش از حد صریح یا خشن به نظر برسند، زیرا آنها با گشودگی عاطفی مشکل دارند. مانند زنان INTJ، آنها احتمالاً اعتماد به نفس دارند و کنجکاوند و به طور معمول در جستجوی کسب اطلاعات بیشتر در مورد جهان اطراف خود هستند.

بیل گیتس

بیل گیتس همیشه عاشق دانش بوده است. وی از توانایی های تحلیلی و خلاقانه خود برای ساختن نرم افزاری تأثیرگذار و ابتکاری استفاده کرد. هنگامی که مایکروسافت کار خود را آغاز کرد، بیل بیشتر بر روی اهداف متمرکز شد و دستیابی به هدف خود را طور منظم مدیریت کرد.

رودی جولیانی

رودی جولیانی علی رغم داشتن چهره ای عمومی تمایل دارد حریم شخصی خود را حفظ کند. وقتی در کانون توجه است بسیار بی­ پروا یا بیش از حد صریح است؛ اما از انگیزه طبیعی خود برای تحقق اهدافش استفاده می کند.

ال گور

ال گور کم­ حرف و اهل تفکر است. او تمایل دارد بیش از احساسات، بر واقعیت های موجود تمرکز کند. او خارج از حد معمول فکر می کند و مرتباً کارهای جدید و ابتکاری را دنبال می کند.

اندی وارهول

اندی وارهول بسیار صریح و با انگیزه بود. او ترجیح می داد به تنهایی کار کند و اغلب ابایی در آزار دادن دیگران نداشت. او قادر بود به ایده های پیچیده فکر کند و آنها را ساده سازی کند.

سی. اس. لوئیس

سی. اس. لوئیس بیشتر عمر خود را با تدبر در اندیشه های پیچیده و عمیق در مورد دین، ​​عدالت و جهان پیرامون خود گذراند. تودار بود، اما کتاب هایی نوشت که هم در قالب استعاره و هم مستقیماً افکار او را درباره موضوعاتی که برایش مهم تر بود بیان می کند.

مارتین لوتر کینگ جونیور

مارتین لوتر کینگ جونیور با استفاده از دانش و قدرت رهبری خود برای ایجاد تحول، توانست مبلغی باور نکردنی برای جنبش حقوق مدنی بدست آورد. علی رغم این که نسبتاً کم­ حرف بود، نظرات خود را در مورد مسائل پیچیده نژادپرستی در جهان ابراز کرد و به متحد شدن مردم در سراسر ایالات متحده برای رسیدن به پیشرفتی بزرگ کمک کرد.

استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ منطقی و متمرکز بود. او اهداف علمی مهمی داشت و با وجود موانعی که بر سر راه او بود، به آنها دست یافت.

کریم عبدالجبار

کریم عبدالجبار بسیار کم حرف و صریح است. او می تواند بی­ پروا به نظر برسد، مخصوصاً وقتی در مصاحبه هایی که احساس راحتی نمی کند، حضور دارد. او از ازدحام جمعیت پرهیز میکند، مگر هنگام حضور در بازی های بسکتبال. او بسیار منطقی است و از برنامه های روزمره پیروی می کند.


 

تست طرحواره های ناسازگار یانگ

چگونه شخصیت منفی خود را تغییر دهیم؟

بخش بیمارگون شخصیت که به عنوان تله های زندگی از آن یاد می شود، الگوهای پایدار فکری هستند که در کودکی رشد کرده و زندگی ما را دگرگون می کنند. برای سنجش این الگوها و روش مقابله با آن به تست طرحواره های ناسازگار یانگ مراجعه کنید.

تست طرحواره های ناسازگار یانگ   کلیک نمایید

 


آگاهی از افراد مشهور سایر تیپ ها

در بخش زیر می توانید با مهمترین و مشهورترین افراد تیپ های شخصیتی دیگر آشنا شوید. نکته جالب و مهم این است که همه تیپ های شخصیتی دارای افراد مشهور می باشند. این نشان می دهد که هر ویژگی شخصیتی می تواند با تلاش و پشتکار به موفقیت دست پیدا کنیم.

افراد مشهور INTP 
افراد مشهور INTJ
افراد مشهور INFP 
افراد مشهور INFJ
افراد مشهور ISTP
افراد مشهور ISTJ
افراد مشهور ISFP
افراد مشهور ISFJ
افراد مشهور ENTP
افراد مشهور ENTJ
افراد مشهور ENFP
افراد مشهور ENFJ
افراد مشهور ESTP
افراد مشهور ESTJ
افراد مشهور ESFP
افراد مشهور ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTJ

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید