تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTJ با INFJ

INTJs & INFJs

خلاصه تیپ شخصیتی INTJ (روشنفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTJ در رفتار با اعتماد به نفس، تحلیلی و بلند پروازانه دارند. آنها عاشق دنبال کردن دانش هستند و تمایل دارند بسیار منطقی فکر کنند. آنها متفکرانی مستقل هستند که روی حل مشکلات جهان متمرکرند!

خلاصه تیپ شخصیتی INFJ (مشاور)


افراد با تیپ شخصیتی INFJ رفتاری قاطعانه، محافظه کار و نوع دوستانه دارند. آنها ایده آل گرا هستند و علاقه دارند دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند. آنها از روابط نزدیک با چند نفر لذت می برند، اما معمولاً تنهایی کار کردن را ترجیح می دهند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTJ را با افراد INFJ در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTJ با INFJ

تیپ های شخصیتی INTJ و INFJ چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

INTJ و INFJ هر دو شخصیتی درونگرا، شهودی و قضاوتگر دارند، به این معنی که آنها دوست دارند تنها باشند، به مفاهیم فکر کنند و سازمان یافته باشند. تمایز عمده آنها در ویژگی تفکر/ احساس است. INTJ ها تصمیم هایشان را بر اساس منطق میگیرند، در حالی که INFJ ها تمایل دارند احساسات خود و دیگران را در نظر بگیرند. INTJ ها باید حساسیت بیشتری در تعامل با INFJ ها داشته باشند و به آنها اجازه دهند احساسات خود را در صورت لزوم به اشتراک بگذارند. INFJ ها باید سعی کنند در تعامل با INTJ ها منظور خود را منطقی بیان کنند، تا بهتر درک شوند.

حل تعارض شخصیت INTJ با INFJ

تیپ های شخصیتی INTJ و INFJ چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

INTJ ها باید INFJ ها را به ابراز افکار و احساسات خود تشویق کنند. آنها باید به احساسات INFJ ها توجه کنند و آن را بپذیرند. INFJ ها باید سعی کنند تعارضات را منطقی حل کنند. آنها باید آرام و معقول رفتار و صادقانه خود را ابراز کنند. هر دو شخصیت در حل خلاقانه مشکلات مهارت دارند و باید با هم همکاری کنند تا به یک راه حل مناسب برسند.

اعتماد بین شخصیت INTJ با INFJ

تیپ های شخصیتی INTJ و INFJ چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

INTJ ها احتمالاً به INFJ هایی که آینده نگر و صادق اند، اعتماد خواهند کرد. INTJ ها همچنین خواهان شنیده شدن و قدردانی از ایده هایشان هستند، بنابراین INFJ ها باید با دقت به آن ها گوش دهند. INFJ ها احتمالاً به INTJ هایی که سنجیده عمل میکنند و سعی می کنند پذیرای انتقاد و بازخورد باشند، اعتماد خواهند کرد.

تعامل کاری شخصیت INTJ با INFJ

چگونه تیپ های شخصیتی INTJ و INFJ می توانند با هم کار کنند؟

INTJ ها منطق قوی و تفکر عمیق را در محیط کار به ارمغان می آورند، در حالی که INFJ ها آگاهی از احساسات دیگران و علاقه به همدلی را ارائه می دهند. هر دو شخصیت در حل مشکلات دشوار تبحر دارند و خود را در رسیدن به اهدافشان مسئول می دانند. روش های مختلف تصمیم گیری آنها باعث می شود تیم متعادل تری باشند. INTJ ها می توانند به INFJ ها کمک کنند تا عمیقاً در مورد یک مسئله فکر کنند، در حالی که INFJ ها می تواند به INTJ ها اهمیت در نظر گرفتن تاثیر تصمیم ها بر دیگران را بیاموزند.

کنار آمدن با تغییرات در INTJ و INFJ

تیپ های شخصیتی INTJ و INFJ چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

پردازش شرایط تغییر یافته ممکن است برای INTJ ها و INFJ ها دشوار باشد. آنها شخصیت هایی هدف گرا و سازمان یافته هستند، که دید منفی به تغییرات دارند. این دو شخصیت باید جنبه مثبت تغییر را درک کنند: فضایی برای رشد کردن، ایده های نوآورانه، بهبود محیط کار و غیره. زمانی که INTJ ها و INFJ ها ذهنیت جدیدی راجع به شرایط تغییر یافته داشته باشند، میتوانند تغییرات را بپذیرند.

مدیریت استرس INTJ و INFJ

تیپ های شخصیتی INTJ و INFJ چگونه  می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ های شخصیتی INTJ و INFJ باید به دنبال درک چیزهایی باشند که در طرف مقابل باعث ایجاد استرس می شود و سعی کنند از پیشامد آن در صورت امکان جلوگیری کنند.

تیپ های شخصیتی INTJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرند:

صرف وقت زیاد با دیگران

پیروی از قوانین سنتی

ملاقات با گروه هایی از افراد جدید

برقراری ارتباط عاطفی با دیگران

تیپ های شخصیتی INFJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرند:

حضور در مناطق شلوغ

مورد انتقاد قرار گرفتن توسط دیگران

نا امیدی یا شکست شخصی

الزام به پیروی از برنامه های سختگیرانه

INTJ ها باید از انتقاد INFJ ها اجتناب کنند. در عوض، باید از آنها حمایت و به آن ها کمک کنند. INFJ ها باید به INTJ ها فضا بدهند و از احساساتی بودن بیش از حد خودداری کنند.

انرژی و انگیزه INTJ و INFJ

تیپ های شخصیتی INTJ و INFJ چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INTJ و INFJ می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر انگیزه می گیرد...

تعیین و دستیابی به اهداف بلند پروازانه

معرفی ایده های جدید یا ابتکاری

تولید نتایج با کیفیت در محیط کار

تفکر منطقی و مستدل شنیدن از دیگران

تیپ شخصیتی INFJ در موارد زیر انگیزه می گیرد...

ارتباط عمیق با دیگران

وقت گذراندن به تنهایی برای تفکر

پیروی از یک روال مشخص

حل خلاقانه مشکلات پیچیده

INTJ ها می توانند با جملات تاکیدی مثبت، مشوق و رشد دهنده INFJ ها باشند و از این طریق به آن ها انگیزه دهند. INFJ ها می توانند با با به رسمیت شناختن موفقیت ها و دستاوردهای INTJ ها، آن ها را تشویق کنند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید