تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط قوت INTJ

تیپ شخصیت روشنفکر

نقاط قوت تیپ INTJ چیست؟


طرحواره ی (کهن الگو) هر شخصیتی دارای نقاط قوت و ضعف است، که اغلب در محیط­ های حرفه ای تقویت می­شوند؛ چرا که در آنجا اغلب با گروه متنوعی از افراد با پیشینه و سیستم ارزشی بسیار متفاوت روبرو می شویم.

INTJ ها مهارت های زیادی دارند که می توانند تفاوت عمده ای را با اطرافیان خود داشته باشند. غریزه و اراده ­ی آنها می تواند باعث به کارگیری استعدادهای طبیعی آن ها شود تا برای خودشان و دیگران مفید باشد. نقاط قوت INTJ ها به جلوگیری از مشکلات و حل آن ها کمک میکند، که تأثیر مثبتی بر محیط کار و محیط خانه می گذارد.

نقاط قوتی که معمولاً با تیپ شخصیتی INTJ مرتبط هستند شامل ...

توانایی حل مشکلات پیچیده

داشتن غریزه و جاه طلبی ذاتی

عطش مداوم برای کسب دانش

اعتماد به نفس ذاتی و تزلزل ناپذیر

تمایل به کشف شیوه های جدید تفکر

INTJ ها افرادی متفکر هستند و غالباً از منطق و خلاقیت خود برای حل مسائل دشوار استفاده می کنند. منطقی و با حوصله بودن آن ها در برخورد با مشکلات، برای دستیابی به راه حل های بی خطر بسیار کارآمد است.

چشم انداز و برنامه ریزی منحصر به فرد آنان، به جاه طلبی آنها کمک می کند. آنها به راحتی اهداف مهم تعیین می کنند و برای دستیابی به آنها مداومت می ورزند. آنها دوست دارند رویاهای بزرگ داشته باشند و سرسختانه در جهت برنامه های خود کار کنند.

 INTJ ها به عنوان کسانی که عمیق فکر میکنند، تمایل دارند به طور منظم اطلاعات بیشتری در مورد جهان کسب کنند و دانش وسیع خود را گسترش دهند. آنها به احتمال زیاد به راحتی اطلاعات دریافت می کنند و از روند یادگیری، بیشتر از اکثر افراد لذت می برند.

INTJ ها حتی در صورت مواجهه با مسائل دشوار، به طور طبیعی همچنان اعتماد به نفس دارند. آنها احتمالاً به جای زیر سوال بردن انتخاب هایشان، به دانش و توانایی خود اعتماد دارند، که به آنها در گرفتن تصمیمات مهم و رهبری کمک می کند. به عنوان تیپ شخصیتی شهودی، INTJ ها کاملاً ذهن بازی دارند. آنها اغلب به جای اینکه سریع به نتیجه گیری بپردازند، ایده های متعددی را قبل از انتخاب کردن ایده نهایی در نظر می گیرند.

 مشارکت در کارهایی که در انجام آن ماهر هستند به INTJ ها کمک می کند احساس شادی کنند و بهره وری بیشتری داشته باشند. آنها هم به طور فعال با کار خود درگیر می شوند و هم از نقاط قوتشان به نفع خود استفاده می کنند، و این امر به آنها کمک می کند تا در بلند مدت ثبات داشته باشند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل  کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط قوت سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط قوت خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقطه قوت سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر نام آن تیپ را انتخاب نمایید:

نقاط قوت INTP 
نقاط قوت INTJ
نقاط قوت INFP 
نقاط قوت INFJ
نقاط قوت ISTP
نقاط قوت ISTJ
نقاط قوت ISFP
نقاط قوت ISFJ
نقاط قوت ENTP
نقاط قوت ENTJ
نقاط قوت ENFP
نقاط قوت ENFJ
نقاط قوت ESTP
نقاط قوت ESTJ
نقاط قوت ESFP
نقاط قوت ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTJ

 

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید