تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت ENTP با ESFJ

ENTPs & ESFJs

خلاصه تیپ شخصیتی ENTP (مجادله گر)


افراد با تیپ شخصیتی ENTP رفتاری صریح و گویا، کنجکاو و خود جوش دارند. آنها از بحث و تفکر درباره موضوعات از دیدگاه های مختلف لذت می برند. آنها در ارتباط با افراد رشد می کنند و تقریباً همیشه با نزدیکان خود درگیر هستند.

خلاصه تیپ شخصیتی ESFJ (حمایتگر) 


افراد با تیپ شخصیتی ESFJ رفتاری همدل، خونگرم و حمایت کننده دارند. آنها اغلب بسیار اجتماعی هستند و تمایل آنها برای برقراری ارتباط با مردم باعث محبوبیت آنها می شود. آنها که از نیازهای دیگران بسیار آگاه هستند، ممکن است به دنبال کمک مکرر و صادقانه باشند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت ENTP را با افراد ESFJ در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت ENTP با ESFJ

تیپ های شخصیتی ENTP و ESFJ چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

اگرچه هر دوتیپ شخصیتی ENTP و ESFJ برون گرا هستند، به این معنی که از بودن در کنار دیگران لذت می برند، این دو شخصیت بسیار متفاوت نیز هستند و در یافتن روشی مشترک برای برقراری ارتباط یا پردازش دچار مشکل هستند. ENTP ها شخصیت های شهودی، منطقی و ادراکی هستند، به این معنی که آنها معمولاً ایده آل گرا، منطقی و ریلکس هستند، در حالی که ESFJ ها شخصیت های حسی، احساسی و قضاوتی هستند، به این معنی که آنها عمل گرا، همدل و منظم هستند. شخصیت های ENTP باید مکالمات شخصی و غیررسمی با ESFJ ها داشته باشند، در حالی که ESFJ ها باید سعی کنند در ارتباط با ENTP ها به طور مستقیم و منطقی مشکلات را برطرف کنند.

حل تعارض شخصیت ENTP با ESFJ

تیپ های شخصیتی ENTP و ESFJ چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

مواجهه با تعارض برای تیپ های شخصیتی  ESFJ ممکن است دشوار باشد، بنابراین تیپ های شخصیتی  ENTP باید صبور باشند. ESFJ ها باید بر واقعیت های موقعیت تمرکز کنند و از عبارات بیش از حد احساسی اجتناب کنند، در حالی که ENTP ها باید به احساسات ESFJ ها اهمیت دهند و به صورت آرام و ملایم به حل مشکلات بپردازند و ESFJ ها را تشویق کنند تا آشکارا نظرات خود را به اشتراک گذارند.

اعتماد بین شخصیت ENTP با ESFJ

تیپ های شخصیتی ENTP و ESFJ چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

علی رغم اینکه این دو تیپ شخصیتی  متفاوت از هم هستند اما هر دو با توجه کردن و اهمیت دادن به نیازهای دیگری به هم اعتماد می کنند. وقتی آنها با یکدیگر همدلی کرده و به هم احترام بگذارند، می توانند اعتماد را ایجاد کنند. تیپ های شخصیتی  ENTP به ESFJ هایی اعتماد می کنند که نظرات خود را منطقی بیان می کنند و در موقعیت های جدید آرام هستند. ESFJ ها باید وقت خود را صرف شناخت ENTP ها از طریق تجربیاتی مانند کنسرت، نمایش یا سایر رویدادهای بزرگ کنند. تیپ های شخصیتی  ESFJ به ENTP هایی اعتماد می کنند که مشوق هستند و با برنامه ریزی با ESFJ ثبات خود را نشان می دهند.

تعامل کاری شخصیت ENTP با ESFJ

چگونه تیپ های شخصیتی ENTP و ESFJ می توانند با هم کار کنند؟

تیپ های شخصیتی ENTP و ESFJ به دلیل تفاوت هایشان می توانند خیلی خوب با هم کار کنند. پردازش و ابراز وجود متفاوت آنها به این معنی است که ایده ها و راه حل های مختلفی برای مشکلات ارائه می دهند. ENTP ها ایده های خلاقانه، پردازش منطقی و سازگاری را در محیط کار به ارمغان می آورند، در حالی که ESFJ ها تفکر عملی، ملاحظه عاطفی و سازماندهی را ارائه می دهند. ENTP ها می توانند به ESFJ ها کمک کنند تا به تصمیمات فکر شده بگیرند، در حالی که ESFJ ها می توانند به ENTP ها برای پیگیری و پایان پروژه ها کمک کنند.

کنار آمدن با تغییرات در ENTP و ESFJ

تیپ های شخصیتی ENTP و ESFJ چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

با توجه به ویژگی ادراکی آنها، ENTP ها به راحتی با شرایط جدید سازگار می شوند. ESFJ ها ممکن است کمی بیشتر در پذیرش تغییرات مشکل داشته باشند، به خصوص اگر غیر منتظره باشد. در این شرایط، ENTP ها باید با تشویق ESFJ ها برای ایجاد برنامه یا روال جدید، آن ها را در پردازش و درک موقعیت جدید یاری دهند.

مدیریت استرس ENTP و ESFJ

تیپ های شخصیتی ENTP و ESFJ چگونه می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی ENTP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

گذران زمان به تنهایی یا در سکوت

محیط ها و روال های کاملاً ساختار یافته

درگیر شدن در مکالمات عاطفی شدید

مشاغل یا حرفه هایی که فاقد تفکر خلاق هستند

تیپ شخصیتی ESFJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

مجبور شدن به تصمیم گیری سریع

ارتباطات که فاقد صمیمیت و همدلی

انتقاد تند از جانب دیگران

عدم وقت گذرانی با کیفیت با دیگران

ENTP ها باید در ارتباط با ESFJ ها بازخورد را با ستایش و تشویق همراه کنند. این به ESFJ ها کمک می کند تا به جای اینکه حس کنند مورد حمله قرار گرفتند، احساس قدردانی و چالش کنند. ESFJ ها باید از اجبار ENTP ها به پایبندی به برنامه ها یا روال های دقیق خودداری کنند، در عوض به آنها اجازه دهند تجربیات هیجان انگیز را دنبال کنند.

انرژی و انگیزه ENTP و ESFJ

تیپ های شخصیتی ENTP و ESFJ چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی ENTP و ESFJ می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی ENTP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

بحث و گفتگو درباره مسائل

مهمانی ها یا اجتماعات بزرگتر

ایجاد برنامه های مبتکرانه و مهیج

تعامل با سایر افراد زیرک

تیپ شخصیتی ESFJ در موارد زیر انگیزه می گیرد...

برنامه ریزی برای دیگران

پیروی از مجموعه قوانین و فرایندها

برقراری ارتباط غیررسمی با لحن دوستانه

در نظر گرفتن دیدگاه های متعدد قبل از تصمیم گیری

ENTP ها می توانند با برقراری ارتباط مثبت و سازماندهی نسبی در فضای کاری خود، ESFJ ها را انگیزه دهند. ESFJ ها می توانند با مشارکت در مباحثات و گفت و گوهای منطقی غیر رسمی درباره مسائل، باعث ایجاد انگیزه در ENTP ها شوند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید