تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

تیپ شخصیت ISTJ

تیپ شخصیت بازپرس (خدمت رسان)

تیپ شخصیتی ISTJ چیست؟


افراد تیپ شخصیتی ISTJ رفتار محافظه کارانه، منظم و کاربردی دارند. آنها خودکفا هستند و برای انجام تعهدات خود سخت کار می کنند. آنها ترجیح می دهند تنها باشند یا در گروه های کوچکِ دوستان صمیمی خود وقت بگذرانند و ممکن است در محیط های شلوغ، ساکت و آرام باشند.

شخصیت istj

صفات شخصیت ISTJ

تیپ های شخصیتی درون گرای ISTJ، جهان را درون گرایانه پردازش می کنند. آنها پس از رویدادهای اجتماعی احساس خستگی شدید میکنند و نیاز دارند زمانی را برای بازیابی انرژی به تنهایی سپری کنند.

بسیار عمل گرا هستند و تمرکز آن ها بیشتر بر روی جزئیات است تا کلیات. آنها بر اساس آنچه در حال حاضر می بینند و می دانند تصمیم می گیرند.

کارآگاهان تفکر منطقی را در اولویت قرار می دهند و بیشتر نگران حقایق هستند تا احساسات. آنها معتقدند حقیقت مهم تر از احساسات مردم است.

آنها بسیار ساختار یافته و سازمان یافته هستند، ترجیح می دهند از پیش برنامه ریزی داشته باشند و از قوانین و فرایندها پیروی کنند. منضبط هستند و اخلاق کاری قوی دارند.


گالری تصاویر ISTJ

برای اطلاع از مهمترین ویژگی های تیپ شخصیت ISTJ پیشنهاد می کنیم گالری تصاویر زیر را مشاهده کنید.

 


 همه قراردادها باید توسط ISTJ ها پاک شوند؛ آنها از هیچ چیز موجود در آن غافل نمی شوند و آنها چیزهایی که نیست را، تصور نمی کنند.

"مایرز و بریگز"


صفات کلیدی تیپ ISTJ

تیپ شخصیت ISTJ که به عنوان افراد بازپرس شناخته می شوند دارای ویژگی های مختلفی هستند. در تصویر زیر مهمترین صفات کلیدی این تیپ شخصیتی را به طور خلاصه ملاحظه می کنید:

صفات کلیدی ISTJ

 به طور خلاصه، شخصیت های ISTJ تمایل دارند ...

به دنبال زمانی برای تنها بودن و یا همراه گروه های کوچکی از دوستان باشند.

بر روی جزئیات و موارد خاص بیشتر از کلیات تمرکز کنند.

منطق و واقعیت را نسبت به احساسات در اولویت قرار دهند.

برنامه ها، قوانین و فرایندهایی را تنظیم کنند و به آن پایبند باشند.

بر اساس زمان حال تصمیم گیری کنند.

سرگرمی ها و علائق ISTJ

سرگرمی های معروف ISTJ شامل بازی های تمرکزی مانند شطرنج، بازی های رایانه ای، تماشای مسابقات ورزشی، آمادگی جسمانی و ورزش های انفرادی مانند گلف است.

تعداد تیپ شخصیتی ISTJ در جامعه

ISTJ سومین نوع رایج در تیپ های شخصیتی و رایج ترین نوع در بین مردان است. در زیر درصد جمعیت تیپ شخصیت ISTJ را مشاهده می کنید:

12 درصد از جمعیت عمومی
6 درصد مردان
7 درصد از زنان

شیوع ISTJ

معنی تیپ ISTJ

 (I) درونگرایی: درون گراها وقتی تنها هستند، انرژی خود را باز می یابند.

 (S) حس کردن: تیپ های شخصیتی حسی معمولاً ترجیح می دهند چیزهای جدیدی را تجربه کنند و بر واقعیت اوضاع تمرکز کنند.

(T) فکر کردن: تیپ­ های فکری تمایل دارند تا از مغزشان پیروی کنند و در هنگام تصمیم گیری حقایق را در نظر بگیرند.

(J) قضاوت: تیپ های قضاوتی بسیار ساختار یافته و سازمان یافته هستند.

جمله مشهور از یک istj

حقایقی جالب درباره ISTJ

از ویژگی های شخصیتی این تیپ می توان به آرام، پایدار، محتاط و متعارف نام برد.

بیشتر از بقیه تیپ ها، دچار مشکلات قلبی و فشار خون بالا می شوند.

بیشتر از سایر انواع دردهای مزمن دارند.

این تیپ بیشتر در بین آمریکایی های آفریقایی تبار رایج است.

امنیت مالی یکی از ارزش های شخصی این تیپ است.

این تیپ بیشتر در شغل های مدیران بانک ها، مدیران مالی، دانشجویان MBA و صاحبان مشاغل کوچک، مشاغل مدیریتی، اداری، مجری قانون و حسابداری دیده می شود.

 

آگاهی از سایر ویژگی های ISTJ

 

توجه- این صفحه تنها معرفی کلی تیپ شخصیت ISTJ بود. در اینجا بخش های 10 گانه را برای تیپ ISTJ فراهم کرده ایم. متناسب با نیاز خود می توانید از طریق منو کناری (در حالت دسکتاپ) و یا فهرست بالا (در حالت موبایل) به این بخش ها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این برای راحتی و تسهیل بیشتر، در زیر توضیحات هر قسمت را آورده و برای رفتن به آن می توانید روی تیتر مربوطه کلیک کنید:

نقاط قوت تیپ ISTJ چیست؟

با کسب دانش در زمینه نقاط قوت تیپ شخصیت ISTJ، می توانید خودتان را بهتر بشناسید و از این طریق با انتخاب درست مسیرهای زندگی تان، حس رضایت بیشتری داشته باشید.

نقاط ضعف تیپ ISTJ چیست؟

با مطالعه و شناخت تیپ شخصیتی ISTJ، می توانید به یک سری از ویژگی های منفی خود در شخصیت تان پی ببرید و با شناسایی آن ها، اقدام به کاهش و حذف رفتارهای منفی داشته باشید.

استرس های تیپ ISTJ چیست؟

هر فردی با مطالعه بخش استرس های تیپ شخصیتی ISTJ می تواند نسبت به موقعیت و شرایط استرس زای مختص به خودش، آگاهی لازم را پیدا کند و با مدیریت لازم سعی کند که در آن موقعیت کمتر قرار گیرد.

انگیزه های تیپ ISTJ چیست؟

بخش انگیزه های تیپ شخصیتی ISTJ در سامانه جامع MBTI، اطلاعات لازم برای شناسایی چیزهای انگیزه بخش را به شما معرفی می کند. از این طریق می توانید در برنامه ریزی های تان چیزهای را انتخاب کنید که قادر باشید با انگیزه عالی آن را به انتها برسانید.

سبک کاری تیپ ISTJ چیست؟

هر تیپ شخصیتی یک سبک کاری مربوط به خودش دارد. خوب است که شما به عنوان یک فرد ISTJ در رابطه با سبک و نحوه فعالیت های خود درک درستی داشته باشید و خوب وقتی سبک کاری خود یا دیگران را بهتر درک کنید می توانید در فضای کاری تعاملات سازنده تر و جو بهتری را ایجاد کنید.   

زندگی شغلی تیپ ISTJ چیست؟

اگرشخصی با ویژگی های یک ISTJ هستید خوب است در مورد راه و روش زندگی شغلی خود آگاه تر باشید. اینکه در چه  مورد هایی ناتوان هستید  و این ناتوانی در محیط کار شما اثر گذار است.  چه چیزهایی در کار کردن به شما توان می دهد. سعی کنید این موارد در کنار مشاغلی که  برایتان مناسب تر می باشد را در نظر بگیرید تا انتخاب شغلی بهتری داشته باشید.

  روابط حرفه ای تیپ ISTJ چیست؟

داشتن بینش کافی از روابط حرفه ای برای هر انسانی لازم است. اگر یک فرد ISTJ هستید یا نیستید بهتر است در  مورد روابط حرفه ای یک ISTJ  بینش و آگاهی داشته باشید. دانستن این بخش راهنمایی های لازم را در جهت کاهش تعارضات بین فردی در کار به شما می دهد تا از مهم ترین نکته ها بینش کسب کنید.

  روابط عاشقانه تیپ ISTJ چیست؟

اگر شما هم ISTJ می باشید  و یا همسرتان ISTJ است، یک راهکار بهتر برایتان این است که در مورد ویژگی های بارز این تیپ در افراد ISTJ آگاه تر باشید. چرا که  وقتی در رابطه با این تیپ شخصیتی بیشترین آگاهی را داشته باشید می توانید  به طور طبیعی  حس بهتری را در روابط عاشقانه تان ایجاد و تجربه کنید.

  افراد مشهور تیپ ISTJ چیست؟

در این بخش شما با زنان و مردان ISTJ آشنا می شوید. اینکه چه شخصیت هایی در جهان ویژگی شخصیتی شما یا اطرافیانتان را دارند. این بخش برای اکثر افراد بیشتر حالت تفریحی دارد اما آگاهی از آن می تواند به شما  کمک کند تا درباره آینده خود بهتر نتیجه گیری کنید.

آگاهی از سایر تیپ های شخصیت

16 تیپ شخصیتی می تواند به شما برای درک بهتر دیگران و دلیل رفتار آن ها به شیوه های مختلف کمک نماید. هرکدام از تیپ هایی که می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید را کلیک کنید: 


 

 

آیا مطمئن نیستید که تیپ ISTJ هستید؟ مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تست MBTI شده و از آنجا نسخه اروپایی این آزمون را انجام دهید.

پس از مشخص شدن تیپ تان برای اعتبار سنجی وارد بخش زیر شوید:

ورود به بخش اعتبار سنجی  کلیک نمایید

 

چنانچه تیپ ISTJ هستید از لینک زیر اعتبار تیپ خود را ارزیابی کنید:

اعتبارسنجی تیپ شخصیت ISTJ  کلیک نمایید

 

 

 

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTI کلیک نمایید

 

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • آیا من تیپ شخصیتی ISTJ هستم؟

  • برای اینکه بتوانید متوجه شوید که تیپ شخصیتی شما چیست توصیه ما به شما این است که حتما با استفاده از تست MBTI آنلاین در سایت ای سنج آزمون را داده و تفسیر کامل آن را دریافت نمایید.
 • چطور مطالب بیشتر در رابطه با تیپ ISTJ را بخوانم؟

  • همانطور که در باکس توجه نیز به آن اشاره کردیم این بخش تنها قسمتی از تیپ شخصیتی ISTJ است. جهت مطالعه بیشتر چنانچه در صفحه کامپیوتر یا دسکتاپ این صفحه را مطالعه می کنید از منو سمت راست موارد بیشتر را مطالعه کنید. در حالت گوشی می توانید از بخش فهرست مطالب در بالای همین صفحه اقدام کنید.
 • در این بخش چه جنبه هایی از تیپ ISTJ را آورده ایم؟

  • ما در این بخش به طور کامل 10 جنبه از تیپ شخصیتی را برای شما تهیه کرده ایم. با مراجعه به هرکدام می توانید اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با تیپ شخصیتی خود به دست آورید.
 • 10 جنبه مورد بررسی تیپ ISTJ چیست؟

  • ما در بخش آزمون های جامع برای تیپ شخصیتی ISTJ 10 جنبه را فراهم نموده ایم که این ده مورد عبارتند از: (1) صفات کلی تیپ، (2) نقاط قوت، (3) نقاط ضعف، (4) استرس ها، (5) انگیزه ها، (6) سبک کاری، (7) زندگی شغلی، (8) روابط حرفه ای، (9) روابط عاشقانه، (10) افراد مشهور