تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTJ با INTJ

INTJs & INTJs

خلاصه تیپ شخصیت INTJ (روشنفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTJ اعتماد به نفس دارند و رفتارشان، تحلیلی و بلند پروازانه است. آنها عاشق دنبال کردن دانش هستند و تمایل دارند بسیار منطقی فکر کنند. آنها متفکرانی مستقل هستند که روی حل مشکلات جهان متمرکزند! در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه تعامل تیپ INTJ با INTJ ها را توضیح دهیم.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTJ را با سایر افراد INTJ در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTJ با INTJ

تیپ های شخصیتی INTJ چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

INTJ ها افرادی درونگرا و قضاوت گر هستند و ترجیح می دهند مستقل از دیگران کار کنند و به اهداف تعیین شده خود برسند. اگرچه آن ها احتمالاً انگیزه های سایر INTJ ها را درک می کنند، اما می توانند بیش از حد قضاوت گر یا با اعتماد به نفس باشند. برای برقراری ارتباط موثر، حتی با افراد تیپ شخصیتی مشابه، آنها باید از توانایی خود برای صریح بودن استفاده کنند و در عین حال حفظ رفتاری خوشایند داشته باشند. آنها باید روی پذیرش ایده­­ های خلاقانه سایر INTJ ها تمرکز کنند، و زمینه را برای روش­ های مختلف تفکر فراهم کنند.

حل تعارض شخصیت INTJ با INTJ

تیپ های شخصیتی INTJ چگونه می توانند تعارض را حل کنند؟

وقتی INTJ ها می توانند با آرامش به مشکلات یکدیگر بپردازند، حل تعارض آسان است. INTJ ها به­ طور طبیعی درمورد نظراتشان صادق و صریح هستند. با این حال، آنها مطالبات زیادی از دیگران دارند و ممکن است موضوعاتی را به خطر اندازند. INTJ ها باید از این گرایش آگاه باشند و در عوضِ آن به گوش دادن و در نظر گرفتن دیدگاه دیگران اهمیت دهند. وقتی آنها می فهمند که چگونه برای دستیابی به یک راه حل سودمند با هم همکاری کنند، INTJ ها می­توانند به راحتی درگیری را با یکدیگر حل و فصل کنند.

اعتماد بین شخصیت INTJ با INTJ

اعتماد چگونه بین تیپ های شخصیتی INTJ شکل میگیرد؟

INTJها به­ طور طبیعی اعتماد چندانی ندارند؛ آنها احتمالاً به کسانی که با دقت گوش می­ دهند و گام­ های عملی برای اجرای ایده ها برمی دارند معاهده می­کنند. INTJ هایی که می­دانند چه موقع سازش کنند و به دیگری گوش دهند، احتمالاً با یکدیگر به خوبی کنار بیایند و به یکدیگر اعتماد کنند. آنها با INTJ هایی که بیش از حد روی انجام کارها به شیوه خودشان مصمم و از نظرات دیگران غافل­ند، کمتر ارتباط برقرار می کنند.

تعامل کاری شخصیت INTJ با INTJ

تیپ های شخصیتی INTJ چگونه می توانند با هم کار کنند؟

INTJ ها برای کار مستقل به فضای زیادی نیاز دارند. آنها می توانند با سایر INTJ ها به شرطی همکاری کنند که هرکدام تلاش کنند تا از دیگری مراقبت کنند. آنها خلاق، متفکر و سازمان یافته هستند و برای رسیدن به هدف با دقت کار می کنند. تیم های سازگار با INTJ ها می توانند بسیار سازنده، کارآمد و موفق باشند.

نحوه کنار آمدن با تغییرات در INTJ ها

تیپ های شخصیتی INTJ چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

پردازش تغییرات رخ داده، ممکن است برای INTJ ها سخت باشد. آنها به طور طبیعی افرادی سازمان یافته و دارای ذهنیتی هدف گرا هستند. اگر تغییری به آنها کمک نکند تا به هدف خود برسند، آن را به عنوان یک وقفه یا مانع تلقی می­کنند. INTJ ها باید به یاد داشته باشند که می­توان بر چالش ­ها فائق آمد و بیشتر تغییرات ممکن است در نهایت مفید باشد.

مدیریت استرس INTJ در ارتباط با INTJ

تیپ های شخصیتی INTJ چگونه می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ های شخصیتی INTJ باید به دنبال درک چیزهایی باشند که در طرف مقابل باعث ایجاد استرس می شود و سعی کنند از پیشامد آن در صورت امکان جلوگیری کنند. تیپ ­های شخصیتی INTJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرند:

بودن در کنار گروه های زیادی از افراد

کار در محیطی که فاقد تفکر خلاق است

پرحرفی و شوخی های روزمره

برقراری ارتباط عاطفی با دیگران

INTJ ها باید نسبت به سایر INTJ ها بیش از حد پرتوقع یا کنترل کننده نباشند. در عوض، آنها باید به یکدیگر فضای آزاد و آزادی برای کار مستقل را بدهند.

انرژی و انگیزه INTJ در ارتباط با INTJ

تیپ­های شخصیتی INTJ چگونه می­ توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ های شخصیتی INTJ می توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند. تیپ های شخصیتی INTJ در موارد زیر انگیزه می­ گیرند:

دستیابی به اهداف بلند پروازانه

تفکر انتقادی و حل مشکلات پیچیده

تولید نتایج با کیفیت در محیط کار

تفکر منطقی و مستدل شنیدن از دیگران

INTJ ها می توانند با گوش دادن به یکدیگر و ایجاد فضایی برای راه حل های متفکرانه و متفاوت از راه حل های یکدیگر، در هم انگیزه ایجاد کنند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید