تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

تیپ شخصیت INFJ

تیپ شخصیت مشاور

تیپ شخصیتی INFJ چیست؟


افراد با تیپ شخصیتی INFJ رفتاری قاطعانه، محافظه کار و تیپ شخصیتی دوستانه دارند. آنها ایده آل گرا هستند و علاقه دارند دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند. آنها از روابط نزدیک با چند نفر لذت می برند، اما معمولاً تنهایی کار کردن را ترجیح می دهند.

شخصیت infj

صفات شخصیت INFJ

INFJ های درونگرا به سرعت از بودن کنار دیگران خسته می شوند و وقتی تنها هستند انرژی خود را باز می یابند. آنها از جزئیات کوچک چشم پوشی میکنند و در عوض روی کلیات تمرکز دارند. آنها دوست دارند بدانند چیز های مختلف چگونه به هم مرتبط می شوند.

تیپ های شخصیتی مشاور احساسات خود را در اولویت قرار می دهند. آنها تمایل دارند تصمیمات خود را بر اساس احساساتشان بگیرند و کمتر به منطق توجه می کنند، به همین دلیل آنها را شخصیتی بسیار همدل هستند.

آنها همچنین بسیار ساختارمند و منظم اند. INFJ ها دوست دارند از قبل برنامه ریزی کنند و پیرو روندها و برنامه های زمانبندی شده باشند.


گالری تصاویر INFJ

برای اطلاع از مهمترین ویژگی های تیپ شخصیت INFJ پیشنهاد می کنیم گالری تصاویر زیر را مشاهده کنید.

 


 افراد با تیپ INFJ نگران رفاه بشریت بوده و مشارکت اجتماعی آن ها می تواند به جنبش های جمعی خودجوش منجر شود.

"مایرز و بریگز"


صفات کلیدی تیپ INFJ

تیپ شخصیت INFJ که به عنوان افراد مشاور شناخته می شوند دارای ویژگی های مختلفی هستند. در تصویر زیر مهمترین صفات کلیدی این تیپ شخصیتی را به طور خلاصه ملاحظه می کنید:

ویژگی های تیپ INFJ

 به طور خلاصه، شخصیت های INFJ تمایل دارند ...

برای بهبود زندگی اطرافیان سخت تلاش کنند.

به جای جزئیات کوچک، روی کلیات تمرکز کنند.

به جای منطق بر اساس احساسات و شهود تصمیم بگیرند.

از کارهای سازمان یافته ای که به آن ها اجازه دنبال کردن از برنامه هایشان را میدهد، لذت ببرند.

به مجموعه ارزش های اخلاقی کاملاً متعهد باشند.

سرگرمی ها و علائق INFJ

سرگرمی های محبوب INFJ شامل نوشتن، تمجید از هنر و رویدادهای فرهنگی، خواندن، معاشرت در محیط های کوچک و صمیمی و پخش یا گوش دادن به موسیقی است.

تعداد تیپ شخصیتی INFJ در جامعه

INFJ نادرترین نوع در تیپ های شخصیتی است. کمترین نوع در بین مردان است و سومین نوع در بین زنان (بعد از INTJ و ENTJ) است. در زیر درصد جمعیت تیپ شخصیت INFJ را مشاهده می کنید:

2 درصد از جمعیت عمومی
1 درصد مردان
2 درصد از زنان

شیوع تیپ INFJ

معنی تیپ INFJ

 (I) درونگرایی: درون گراها وقتی تنها هستند، انرژی خود را باز می یابند.

 (N) شهود: تیپ های شهودی تمایل دارند ایده های جدید را کشف کنند و راجع به وقایع مهم و کلی تفکر کنند.

 (F) احساس: تیپ های احساسی معمولاً احساسات را بر منطق مقدم می دانند و معمولاً هنگام تصمیم گیری به حس درونی خود اتکا می کنند.

(J) قضاوت: تیپ های قضاوتی بسیار ساختار یافته و سازمان یافته هستند.

جمله مشهور از یک infj

حقایقی جالب درباره INFJ

در مقیاس ویژگی های شخصیتی می توان از صادق، دلسوز، فروتن، تسلیم، ساده لوح و صبور نام برد.

با مراجعه به درمانگر با انواع استرس مقابله می کند.

در بین انواع تیپ های شخصیتی، بالاترین میزان نارضایتی های زناشویی را دارند.

ارزش های شخصی آنان شامل معنویت، یادگیری و خدمات اجتماعی است.

اغلب در مشاغل مذهبی، مشاوره، آموزش و هنر یافت می شوند.

 

آگاهی از سایر ویژگی های INFJ

 

توجه- این صفحه تنها معرفی کلی تیپ شخصیت INFJ بود. در اینجا بخش های 10 گانه را برای تیپ INFJ فراهم کرده ایم. متناسب با نیاز خود می توانید از طریق منو کناری (در حالت دسکتاپ) و یا فهرست بالا (در حالت موبایل) به این بخش ها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این برای راحتی و تسهیل بیشتر، در زیر توضیحات هر قسمت را آورده و برای رفتن به آن می توانید روی تیتر مربوطه کلیک کنید:

نقاط قوت تیپ INFJ چیست؟

با شناخت نقاط قوت تیپ شخصیت INFJ، اطلاعات مفیدی در رابطه با خودتان از قبیل شخصیت، رفتار و خلق خوی پیدا می کنید که این اطلاعات مسلما سبب انتخاب های درست شما در مسیر زندگی می گردد.

نقاط ضعف تیپ INFJ چیست؟

با مطالعه نقاط ضعف تیپ شخصیتیINFJ، می توانید به رفتارها و خلق و خوی منفی خودتان پی ببرید و در نتیجه عوامل مخرب تاثیر گذار در زندگی تان را حذف نمایید.

استرس های تیپ INFJ چیست؟

آگاهی از بخش استرس های تیپ شخصیتی INFJ به شما کمک می کند تا از موقعیت های استرس زای مختص به خودتان آشنایی پیدا کنید و با برنامه ریزی هدفمند از این موقعیت ها دوری کنید.

انگیزه های تیپ INFJ چیست؟

با مطالعه بخش انگیزه های تیپ شخصیتی INFJ در سامانه جامع، می توانید چیزهایی را که در شما ایجاد انگیزه می کند را شناسایی کنید. و همچنین برنامه ریزی تان، به گونه ایی شود که در انتخاب هایتان همیشه انرژی و انگیزه لازم را داشته باشید.

سبک کاری تیپ INFJ چیست؟

هر تیپ شخصیت  یک شیوه کاری دارد.  شما می توانید به عنوان یک فرد ENFJ˛ در رابطه با روش و نحوه فعالیت و کارکردن خود بینش  پیدا کنید. وقتی شیوه و سبک کاری مخصوص به خود یا دیگران را بهتر  درک کنید˛ می توانید در محیط کاری فرد موثر تری در شغل و جایگاه خود باشید.

زندگی شغلی تیپ INFJ چیست؟

اگر INFJ  هستید برای شما بهتر است که در مورد جزئیات زندگی شغلی خود آگاه باشید. دانستن ضعف ها و  قوت های تان در محیط کار به شما کمک می کند که کار های خود را بهتر انجام دهید و در کنار این موارد، مشاغلی که مناسب تان می باشد  را به راحتی برگزینید.

  روابط حرفه ای تیپ INFJ چیست؟

داشتن اطلاعات از  رابطه حرفه ای برای هر فرد در تعاملات روزمره اش لازم است. چه شما INFJ باشید و چه نباشید خوبتر آن  است در  مورد روابط حرفه ای یک INFJ اطلاعات داشته باشید. داشتن دانش از این بخش به فرد کمک می کند تا برای کاهش تعارضات بین فردی در کار،  اقدامی کند و از مهمترین نکات آگاهی یابد.

  روابط عاشقانه تیپ INFJ چیست؟

اگر شما هم فردی با مشخصات  INFJ هستید و یا  همسرتان یک INFJ است بهترین کار این است که  در مورد مهمترین ویژگی های آن در افراد INFJ  آگاهی به دست بیاورید. اگر  در رابطه با این تیپ شخصیتی بیشتر بدانید طبیعی  است که می توانید حس بهتری را در روابط عاشقانه تان تجربه کنید.

  افراد مشهور تیپ INFJ چیست؟

 این  قسمت می خواهد  شما را با زنان و مردان INFJ  معروف آشنا کند. دانستن اینکه چه شخصیت هایی در سرتاسر دنیا به تیپ شخصیت شما یا اطرافیانتان مشابه هستند برای شما خوب است. هرچند که محتوای این بخش برای اکثر افراد جنبه فان یا سرگرمی دارد اما آگاهی از آن می تواند شما را یاری کند تا نتیجه گیری های درستی  را در رابطه با آینده خود بگیرید.

آگاهی از سایر تیپ های شخصیت

16 تیپ شخصیتی می تواند به شما برای درک بهتر دیگران و دلیل رفتار آن ها به شیوه های مختلف کمک نماید. هرکدام از تیپ هایی که می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید را کلیک کنید: 


 

 

آیا مطمئن نیستید که تیپ INFJ هستید؟ مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تست MBTI شده و از آنجا نسخه اروپایی این آزمون را انجام دهید.

پس از مشخص شدن تیپ تان برای اعتبار سنجی وارد بخش زیر شوید:

ورود به بخش اعتبار سنجی  کلیک نمایید

 

چنانچه تیپ INFJ هستید از لینک زیر اعتبار تیپ خود را ارزیابی کنید:

اعتبارسنجی تیپ شخصیت INFJ  کلیک نمایید

 

 

 

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTI کلیک نمایید

 

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • آیا من تیپ شخصیتی INFJ هستم؟

  • برای اینکه بتوانید متوجه شوید که تیپ شخصیتی شما چیست توصیه ما به شما این است که حتما با استفاده از تست MBTI آنلاین در سایت ای سنج آزمون را داده و تفسیر کامل آن را دریافت نمایید.
 • چطور مطالب بیشتر در رابطه با تیپ INFJ را بخوانم؟

  • همانطور که در باکس توجه نیز به آن اشاره کردیم این بخش تنها قسمتی از تیپ شخصیتی INFJ است. جهت مطالعه بیشتر چنانچه در صفحه کامپیوتر یا دسکتاپ این صفحه را مطالعه می کنید از منو سمت راست موارد بیشتر را مطالعه کنید. در حالت گوشی می توانید از بخش فهرست مطالب در بالای همین صفحه اقدام کنید.
 • در این بخش چه جنبه هایی از تیپ INFJ را آورده ایم؟

  • ما در این بخش به طور کامل 10 جنبه از تیپ شخصیتی را برای شما تهیه کرده ایم. با مراجعه به هرکدام می توانید اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با تیپ شخصیتی خود به دست آورید.
 • 10 جنبه مورد بررسی تیپ INFJ چیست؟

  • ما در بخش آزمون های جامع برای تیپ شخصیتی INFJ 10 جنبه را فراهم نموده ایم که این ده مورد عبارتند از: (1) صفات کلی تیپ، (2) نقاط قوت، (3) نقاط ضعف، (4) استرس ها، (5) انگیزه ها، (6) سبک کاری، (7) زندگی شغلی، (8) روابط حرفه ای، (9) روابط عاشقانه، (10) افراد مشهور