تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

انگیزه های INTJ

تیپ شخصیت روشنفکر

انگیزه های تیپ INTP چیست؟


هنگامی که افراد دارای انرژی­ اند و متمرکز هستند، معمولاً رفتارهای هیجانی و انگیزشی از خود نشان میدهند. بنابراین، مهم است بدانیم چه تیپ شخصیتی فعالیت هایی باعث ایجاد انگیزه در هر تیپ شخصیتی می شود.

شخصیت های INTJ تمایل دارند به روش های زیرانگیزه و انرژی بگیرند ...

تفکر انتقادی و حل مشکلات پیچیده

تعیین و دستیابی به اهداف بلند پروازانه

تنها وقت گذراندن و فکر کردن

تولید نتایج با کیفیت در محیط کار

معرفی ایده ها و راه حل های جدید

 تفکر انتقادی اغلب به INTJ ها انرژی و انگیزه می دهد. تفکر درباره مشکلات پیچیده، حتی آنهایی که انتزاعی یا نظری هستند، اغلب باعث پیش­بُرد INTJ ها می شود. آنها دوست دارند فرصت کشف راه حل های مختلف را داشته باشند. INTJ ها همچنین از به کار بردن فرضیات انگیزه میگیرند، چرا که به آنها فرصت تصور سناریوهای منحصر به فرد و پیچیده را می دهد و به آن ها کمک میکند تا هوشمندانه ترین راه حل را بیابند.

 INTJ ها تمایل دارند هر هدفی را که تعیین می کنند دنبال کنند. توانایی آنها در برنامه ریزی و پایبند بودن به آن اغلب به موفق شدن آن ها کمک و جاه طلبی های شخصی و شغلی آن ها را برآورده میکند. آنها وقتی باید در مورد چیز مهمی فکر کنند و در جهت دستیابی به آن تلاش کنند، رشد می کنند.

 INTJ ها به عنوان یک درونگرا، مستقل رشد می کنند. آنها ممکن است به دنبال استقلال و خودمختاری باشند، و اغلب ترجیح می دهند که به تنهایی وقتشان را سپری کنند، نه با دیگران. آنها از گذراندن وقت با دوستان نزدیک و خانواده خود لذت می برند، اما با افراد کمتر، یا حتی قرارهای دونفره. اگرچه آنها می­توانند در شرایط بحرانی رهبران بزرگی باشند، اما به طور کلی ترجیح می دهند فقط در قبال خودشان مسئول باشند.

 INTJ ها دوست دارند در محیط کار خود همکاری های مثبتی داشته باشند. آنها برای دستیابی به موفقیت های قابل ملاحظه تلاش می کنند و از دیدن نتایج با کیفیت خود که تأثیر مهمی در محیط کار دارد لذت می برند.

 INTJ ها امیدوارند که با امتحان چیزهای جدید، تأثیرات مثبت مهمی بگذارند. راه حل های جدیدی که مشکلات را به طرز موثرتری حل و فصل می کند، به آنها را انگیزه و انرژی می بخشد. آنها بیشترین ارزش را در یافتن مداوم راه حل های بهتر می دانند، نه پایبند ماندن به راه حل های موجود.

 هنگامی که INTJ ها مشغول انجام کارهای انگیزه ­بخش باشند، احساس خوشبختی و بهره وری بیشتری خواهند داشت؛ از توانایی های خود به خوبی استفاده کرده و از کارهایی که انجام می دهند لذت ببرند و به احتمال زیاد مشارکت کلی آنها در محیط کار بهبود خواهد یافت.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت آنلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از انگیزه های سایر تیپ های شخصیت

در بخش زیر می توانید انگیزه های مشخص شده برای سایر تیپ های شخصیتی را مشاهده کنید. مطالعه انگیزه های دیگران به ما کمک می کند تا بتوانیم نیازها و علائق دیگران را بهتر درک کنیم.

انگیزه های INTP 
انگیزه های INTJ
انگیزه های INFP 
انگیزه های INFJ
انگیزه های ISTP
انگیزه های ISTJ
انگیزه های ISFP
انگیزه های ISFJ
انگیزه های ENTP
انگیزه های ENTJ
انگیزه های ENFP
انگیزه های ENFJ
انگیزه های ESTP
انگیزه های ESTJ
انگیزه های ESFP
انگیزه های ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTJ

 

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید