تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTP با INTP

INTPs & INTPs

خلاصه تیپ شخصیتی INTP (متفکر)


افراد با تیپ شخصیتی INTP در رفتارشان بسیار تحلیلی، عینی و منطقی هستند. آنها عاشق کاوش در نظریه ها و ایده های جدید هستند، به این معنی که آنها اغلب کشف های شگفت انگیز در حیطه انتخاب­ های خود دارند. آنها احتمالاً با دیگران به جای تکیه بر احساسات، تعامل منطقی برخورد می کنند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTP را با افراد INTP در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTP با INTP

تیپ های شخصیتی INTP چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

INTP ها درونگرا هستند و ترجیح می دهند مستقل از دیگران کار کنند و وقت خود را تنها سپری کنند. از آنجا که INTP ها رفتار خاص تیپ شخصیتی خود را نشان میدهند، درک اینکه چرا سایر INTP ها ممکن است همانگونه عمل کنند آسان تر است. با این حال، باز هم ممکن است میان افرادی که تیپ شخصیتی MBTI مشابه دارند، ارتباط درستی وجود نداشته باشد.

INTP ها باید از تمایل خود برای کناره گیری از دیگران آگاه باشند. آنها باید بیشتر بر روی برقراری ارتباط تمرکز کنند، به ویژه هنگامی که نیاز به بیان افکار، احساسات یا تعارض ها را دارند. از آنجایی که هر دو فرد INTP ایمیل را به مکالمه حضوری ترجیح می دهند، به دلیل کندتر شدن روند برقراری ارتباط با ایمیل، باید مراقب صدمه دیدن ارتباط و مدت زمان طولانی ای که برای نتیجه گیری عملی و واقعی صرف میکنند، باشند. بعضی اوقات، مکالمه حضوری بهترین راه است چراکه برای هر دو نفر انرژی بخش تر خواهد بود. آنها باید منطقی و صریح ارتباط برقرار کنند و به یکدیگر برای پردازش ورودی­ هایشان فضا بدهند.

حل تعارض شخصیت INTP با INTP

تیپ های شخصیتی INTP چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

وقتی INTP ها وقت می گذارند تا در مورد مسائل خود صحبت کنند، اختلافات به راحتی حل می شود. از آنجا که INTP ها منطقی فکر میکنند و به خوبی از پس مشکلات بر می آیند، کمتر از مشکلات شخصی رنج می برند و بیشتر به دنبال راه حل مناسب هستند.

اعتماد بین شخصیت INTP با INTP

تیپ های شخصیتی INTP چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

INTP ها احتمالاً به یکدیگر اعتماد خواهند کرد، زیرا همذات پنداری با شخصیت های مشابه آسان تر است. با این حال، ممکن است در ابتدا در مورد INTP هایی که آن ها را نمی شناسند احساس ناخوشایندی داشته باشند، زیرا به طور کلی در مورد افراد جدید احساس راحتی نمیکنند. INTP ها به محض اینکه یکدیگر را بشناسند، احتمالاً از وجود شخصی که مشابه آن ها فکر می کند و تحلیل می کند خرسند میشوند.

تعامل کاری شخصیت INTP با INTP

چگونه تیپ های شخصیتی INTP می توانند با هم کار کنند؟

INTP به عنوان یک تیم فکری، به خوبی کار خواهند کرد. آنها در مشاغلی که نیاز به عینیت دارند به خوبی کار می کنند. تیم های INTP احتمالاً از نظر سازماندهی و درک عاطفی کمبود دارند اما در زمینه یافتن راه حل های خلاقانه و سازگاری با شرایط جدید پیش رو هستند. INTP هایی که به یکدیگر اعتماد دارند و با شفافیت با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، به شرطی که به یکدیگر فضای کار جداگانه در پروژه ها را بدهند، می توانند در یک مشارکت کاری پیشرفت کنند.

کنار آمدن با تغییرات در INTP و INTP 

تیپ های شخصیتی INTP چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

INTPها شخصیتی بسیار سازگار دارند و تغییرات را به خوبی مدیریت می کنند. آنها کاملاً در این امر متبحر هستند و فصل های جدید زندگی برایشان شورانگیز است. با پذیرفتن طبیعی بودن تغییر، INTP ها در تمام زمان­ هایی که تغییرات رخ میدهند، به خوبی کار خواهند کرد.

مدیریت استرس INTP و INTP

تیپ های شخصیتی INTP چگونه می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی INTP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

برقراری ارتباط با گروه های بزرگی از افراد جدید

پیروی از قوانین، مقررات یا فرآیندهای اجباری و دقیق

کار در محیطی که فاقد تفکر خلاق است

از نظر عاطفی درمقابل دیگران آسیب پذیر بودن

INTP ها باید ایده های جدیدی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند؛ این در حالی است که در صورت نیاز باید به آنها فضای آزاد داده شود. آنها باید از تحت فشار قرار دادن خود یا سایر INTP ها در موقعیت های شلوغ یا بیش از حد سازمان یافته در محیط کار اجتناب کنند.

انرژی و انگیزه INTP و INTP

تیپ های شخصیتی INTP چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INTP می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INTP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

فکر کردن در مورد احتمالات آینده

وقت گذارن با خودشان

آزادی داشتن در انجام برنامه های لحظه آخری

تفکر منطقی و مستدل داشتن از دیگران

INTP ها می توانند با به اشتراک گذاشتن تفکر خلاقانه، منطقی و تشویق به کسب تجربیات جدید به یکدیگر انگیزه دهند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید