تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTP با ENTJ

INTPs & ENTJs

خلاصه تیپ شخصیتی INTP (متفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTP در رفتارشان بسیار تحلیلی، عینی و منطقی هستند. آنها عاشق کاوش در نظریه ها و ایده های جدید هستند، به این معنی که آنها اغلب کشف های شگفت انگیز در حیطه انتخاب­ های خود دارند. آنها احتمالاً با دیگران به جای تکیه بر احساسات، تعامل منطقی برخورد می کنند.

خلاصه تیپ شخصیتی ENTJ (فرمانده)


افراد با تیپ شخصیتی ENTJ رفتاری کاریزماتیک، صریح و منطقی دارند. آنها تمایل به جلوگیری از نشان دادن احساسات خود دارند و ممکن است در بعضی شرایط خاص رفتارشان سرد تلقی شود. آنها از به عهده گرفتن مسئولیت، تلاش برای رسیدن به اهداف و تشویق شدن برای پیشرفت توسط اطرافیان لذت می برند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTP را با افراد ENTJ در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTP با ENTJ

تیپ های شخصیتی INTP و ENTJ چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

ENTJ ها و INTP ها شخصیتی متفکر و شهودی هستند. هر دو دوست دارند روی آینده تمرکز کنند و تمایل دارند در مورد تصمیم گیری های خود به خوبی بیندیشند. با این حال، INTP ها ترجیح می دهند از زمان بندی برنامه ها خودداری کنند و بیشتر وقت خود را تنهایی سپری کنند ، در حالی که ENTJ ها مردم گرا و سازمان یافته هستند.

INTP ها و ENTJ ها باید به طور صریح و منطقی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از ابراز احساسات خودداری کنند. INTP ها باید بخاطر ENTJ ها زمان جلسه را تعیین و رعایت کنند، در حالی که ENTJ ها در صورت نیاز باید به INTP ها فضا دهند.

حل تعارض شخصیت INTP با ENTJ

تیپ های شخصیتی INTP و ENTJ چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

آنها باید هنگام قرار گردفتن در شرایط متشنج، صریح و صادق باشند. INTP ها باید به موقع در مورد مسائل شخصی بحث کنند و ENTJ ها را تشویق کنند تا افکار خود را به طور آشکار به اشتراک بگذارند. ENTJ ها باید از انرژی شخصی خود آگاه باشند و به INTP ها اجازه دهند در مورد موضوع به صورت شخصی تأمل کنند.

اعتماد بین شخصیت INTP با ENTJ

تیپ های شخصیتی INTP و ENTJ چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

INTP ممکن است به ENTJ هایی اعتماد کنند که به آنها آزادی می دهد کمی خودجوش و ماجراجو باشند. ENTJ ها باید با درک نیاز INTP ها به کسب تجربه، با آن ها صبورانه برخورد کنند.

ENTJ ها احتمالاً به INTP هایی که به وظایف خود متعهدند اعتماد خواهند کرد. INTP ها باید در جهت سازگارشدن و اطمینان بخش بودن بیشتر برای ENTJ ها تلاش کنند.

تعامل کاری شخصیت INTP با ENTJ

چگونه تیپ های شخصیتی INTP و ENTJ می توانند با هم کار کنند؟

INTP ها و ENTJ ها با یکدیگر تیمی کاملاً پیش رو، منطقی و آینده نگر می سازند. گرچه آنها تمایل به رویاپردازی در آینده و تفکر منطقی دارند، اما روش های مختلفی برای دستیابی به اهداف خود دارند. ENTJ ها انتظارات زیادی برای پیروی از برنامه ها و قوانین دارند. INTP ها باید تا حدودی از یک برنامه مشخص پیروی کنند و با کمک به ENTJ ها برای داشتن احساس کنترل بیشتر، روابط کاری بین این دو شخصیت می تواند با احتمال بیشتری رو به پیشرفت باشد. INTP ها به فضای شخصی زیادی احتیاج دارند. ENTJ ها باید به INTP استقلال دهند و اعتماد داشته باشند که آن ها وظایفشان را به تنهایی به پایان می رسانند.

کنار آمدن با تغییرات در INTP و ENTJ

تیپ های شخصیتی INTP و ENTJ چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

ویژگی ادراکی INTP ها باعث می شود سازگارتر باشند و تغییرات را بپذیرند. ENTJ ها احتمالاً با تغییر مشکل دارند و باید برای درک نکات مثبت فصل های جدید زندگی تلاش کنند. رفتار آرام INTP ها در مواقع هرج و مرج ممکن است به ENTJ ها کمک کند تا کمی آرام تر باشند، البته تا زمانی که با یکدیگر مرتبط باشند و به هم کمک کنند.

مدیریت استرس INTP و ENTJ

تیپ های شخصیتی INTP و ENTJ چگونه می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی INTP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

جمعیت های شلوغ افراد جدید

قوانین، مقررات یا فرآیندهای سختگیرانه

دنبال کردن برنامه های غیر منعطف

آسیب پذیری عاطفی در مقابل دیگران

تیپ شخصیتی ENTJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

کار کردن جدا از دیگران

تمرکز بر احساسات دیگران

هرج و مرج و بی نظمی در محیط

بلاتکلیفی اطرافیان

INTP ها باید از غیر قابل پیش بینی بودن بیش از حد در محیط جلوگیری کنند و باید تلاش کنند در جهت سازمان یافته شدن و مرتب بودن پیش بروند تا استرس ENTJ ها را کاهش دهند. ENTJ ها باید از تحت فشار قرار دادن INTP ها به تعهد به روال ها معمول اجتناب کنند. و به آن ها این آزادی را بدهند که کار را با سرعت دلخواه خودشان انجام دهند.

انرژی و انگیزه INTP و ENTJ

تیپ های شخصیتی INTP و ENTJ چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INTP و ENTJ می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INTP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

فکر کردن در مورد احتمالات آینده

وقت خودشان را می گذرانند

آزادی داشتن در برنامه ریزی های لحظه آخری

تفکر منطقی و مستدل شنیدن از دیگران

تیپ شخصیتی ENTJ در موارد زیر انگیزه میگیرد...

داشتن مالکیت روی نتایج عملکردشان

انجام آنچه برای آن برنامه ریزی کرده اند

حل خلاقانه مشکلات بدقلق

ساختار داشتن و سازمان یافته بودن محیط کار آنها

INTP ها می توانند با پذیرا و صریح بودن باعث ایجاد انگیزه در ENTJ ها شوند و فضای ارتباط مثبت را فراهم کنند. ENTJ ها می توانند با درک نتایج مثبت ارائه فضا و آزادی، به INTP ها، به آن ها نیز انگیزه دهند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید