تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

تیپ شخصیت ENFJ

تیپ شخصیت مربی (قهرمان)

تیپ شخصیتی ENFJ چیست؟


افراد با تیپ شخصیتی ENFJ رفتاری گرم، حقیقی و همدل دارند. آنها اقناع کننده هستند و غالباً از استعداد خود برای سوق دادن مردم به سمت زندگی بهتر استفاده می کنند. آنها به صورت گروهی رشد می کنند و دوست دارند با دیگران ارتباط برقرار کنند.

شخصیت enfj

صفات شخصیت ENFJ

ENFJ ها افرادی پرانرژی هستند که از گذراندن مدت طولانی به تنهایی بدشان می آید. آنها صاحب ابتکار عمل هستند و بیشتر از اینکه گوش بدهند صحبت می کنند.

آنها معمولاً به شهود و بینش خود اعتماد دارند و روی آینده تمرکز می کنند. آنها در تجزیه و تحلیل ایده های پیچیده تبحر دارند.  مدافعان، با احساسات و ارزشها انگیزه می گیرند.

آنها برای جلوگیری از تعارض تلاش می کنند و بسیار دیپلماتیک هستند. آنها به تهیه لیست و برنامه ریزی و پیروی از برنامه ها علاقه دارند. آنها سخت کوش و مسئولیت پذیر هستند.


گالری تصاویر ENFJ

برای اطلاع از مهمترین ویژگی های تیپ شخصیت ENFJ پیشنهاد می کنیم گالری تصاویر زیر را مشاهده کنید.

 


 افراد ENFJ استعداد زیادی برای بیان دارند، اما ممکن است در هنگام صحبت با مخاطبان بیشتر از نوشتن استفاده کنند. 

"مایرز و بریگز"


صفات کلیدی تیپ ENFJ

تیپ شخصیت ENFJ که به عنوان افراد مربی یا قهرمان شناخته می شوند دارای ویژگی های مختلفی هستند. در تصویر زیر مهمترین صفات کلیدی این تیپ شخصیتی را به طور خلاصه ملاحظه می کنید:

ویژگی های تیپ شخصیت ENFJ

 به طور خلاصه، شخصیت های ENFJ تمایل دارند ...

لذت بردن از شناختن دیگران

ترجیح دادن سازماندهی و آمادگی

تمرکز بر تاثیر عملکردشان بر دیگران

پیروی از شهود در هنگام تصمیم گیری

ابتکار عمل در برنامه ریزی

سرگرمی ها و علائق ENFJ

سرگرمی های محبوب ENFJ شامل سازمان دهی رویدادهای اجتماعی، مطالعه، هنر، موزه، داستان سرایی، گوش دادن به موسیقی، نوشتن و آشپزی عالی است.

تعداد تیپ شخصیتی ENFJ در جامعه

ENFJ یکی از انواع نادرترین تیپ شخصیت، به ویژه در مردان است. در مردان، ENFJ دومین نوع نادر است. در زیر درصد جمعیت تیپ شخصیت ENFJ را مشاهده می کنید:

3 درصد از جمعیت عمومی
2 درصد مردان
3 درصد از زنان

شیوع تیپ شخصیت ENFJ

معنی تیپ ENFJ

(E) برونگرا: برونگراها از وقت گذراندن با دیگران انرژی می گیرند.

 (N) شهود: تیپ های شهودی تمایل دارند ایده های جدید را کشف کنند و راجع به وقایع مهم و کلی تفکر کنند.

 (F) احساس: تیپ های احساسی معمولاً احساسات را بر منطق مقدم می دانند و معمولاً هنگام تصمیم گیری به حس درونی خود اتکا می کنند.

(J) قضاوت: تیپ های قضاوتی بسیار ساختار یافته و سازمان یافته هستند.جمله مشهور از یک enfj

حقایقی جالب درباره ENFJ

از ویژگی های شخصیتی می توان به: فعال، اجتماعی، مطالبه گر، بی حوصله، قدردان و مایل به سازش کار اشاره کرد.

به احتمال زیاد با ورزش کردن با استرس کنار می آیند.

توسط روانشناسان به عنوان افرادی که کمترین احتمال حضور در مدرسه را دارند، طبقه بندی شده اند.

ارزش های شخصی شامل دوستی، آموزش و یادگیری، خلاقیت و خدمات اجتماعی است

اغلب در مشاغل مذهبی، تحصیلی و هنر یافت می شوند.

 

آگاهی از سایر ویژگی های ENFJ

 

توجه- این صفحه تنها معرفی کلی تیپ شخصیت ENFJ بود. در اینجا بخش های 10 گانه را برای تیپ ENFJ فراهم کرده ایم. متناسب با نیاز خود می توانید از طریق منو کناری (در حالت دسکتاپ) و یا فهرست بالا (در حالت موبایل) به این بخش ها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این برای راحتی و تسهیل بیشتر، در زیر توضیحات هر قسمت را آورده و برای رفتن به آن می توانید روی تیتر مربوطه کلیک کنید:

نقاط قوت تیپ ENFJ چیست؟

شناخت نقاط قوت تیپ شخصیت ENFJ باعث کسب اطلاعات زیاد در ارتباط با ویژگی های خودتان می شود که همواره این می تواند در انتخاب مسیر درست زندگی به شما کمک کند.

نقاط ضعف تیپ ENFJ چیست؟

با مطالعه نقاط ضعف تیپ شخصیتی ENFJ، می توانید به جنبه های تیره و منفی شخصیت تان پی ببرید و در نتیجه در برنامه ریزی های شخصی، اصلاح این ویژگی های منفی را در اولویت قرار دهید.

استرس های تیپ ENFJ چیست؟

مطالعه بخش استرس های تیپ شخصیتی ENFJ در سامانه جامع MBTI سبب افزایش آگاهی شما نسبت به موقعیت هایی می شود که برایتان استرس آور می باشد. بنابراین با شناسایی این موقعیت ها می توانید از آن ها فاصله بگیرید.

انگیزه های تیپ ENFJ چیست؟

در بخش انگیزه های تیپ شخصیتی ENFJ، با چیزهایی که در شما انگیزه ایجاد می کند آشنا می شوید و در نتیجه می توانید به صورت هدفمند طوری انتخابهایتان را پیش ببرید که همواره سرشار از انرژی باشید.

سبک کاری تیپ ENFJ چیست؟

هر تیپ شخصیتی یک سبک کاری دارد. به عنوان یک فرد ENFJ بهتر است در رابطه با سبک و نحوه فعالیت و کارکردن خود آگاهی پیدا کنید. وقتی سبک کاری خود یا دیگران را بهتر بشناسید می توانید در محیط کاری تعامل سازنده تری را ایجاد نمایید.

زندگی شغلی تیپ ENFJ چیست؟

 شما به عنوان یک فرد ENFJ  بهتر است در مورد  زندگی شغلی خود شناخت  بیشتری پیدا کنید. اینکه ضعف هایتان در محیط کار کدام است و چه چیزهایی در کار کردن به شما انرژی و قوت بیشتری می دهد. این گزینه ها در کنار  هم باعث می شود که شغلی را که مناسب تان باشد را به راحتی پیدا کنید.

  روابط حرفه ای تیپ ENFJ چیست؟

دانستن  از روابط حرفه ای برای هر فرد در زندگی لازم است. چه شما ENFJ باشید و چه نباشید بهتر است در  مورد روابط حرفه ای یک ENFJ آشنایی کافی کسب کنید. آگاهی از این موارد به شما برای کاهش تعارضات بین فردی در کار کمک می کند تا  از مهمترین نکات آگاهی کسب کنید.

  روابط عاشقانه تیپ ENFJ چیست؟

اگر شما و یا همسرتان هر دو ENFJ هستید خوب است که در مورد مهمترین ویژگی های تیپ شخصیتی خود یعنی ENFJ آگاه شوید. وقتی در رابطه با این تیپ شخصیتی اطلاعات کافی داشته باشید  طبیعیتا می توانید حس بهتری را در روابط عاشقانه تان رقم بزنید.

  افراد مشهور تیپ ENFJ چیست؟

طراحی  این بخش به این علت است که با زنان و مردان ENFJ معروف دنیا آشنا شوید.  بدانید که چه شخصیت هایی در جهان به تیپ شخصیت شما یا آشنایانتان شبیه هستند. هرچند این قسمت برای اکثر افراد جنبه سرگرمی دارد اما آگاهی از آن می تواند کمک کند تا نتیجه گیری های لازم را در رابطه با آینده اتخاذ کنید.

آگاهی از سایر تیپ های شخصیت

16 تیپ شخصیتی می تواند به شما برای درک بهتر دیگران و دلیل رفتار آن ها به شیوه های مختلف کمک نماید. هرکدام از تیپ هایی که می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید را کلیک کنید: 


 

 

آیا مطمئن نیستید که تیپ ENFJ هستید؟ مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تست MBTI شده و از آنجا نسخه اروپایی این آزمون را انجام دهید.

پس از مشخص شدن تیپ تان برای اعتبار سنجی وارد بخش زیر شوید:

ورود به بخش اعتبار سنجی  کلیک نمایید

 

چنانچه تیپ ENFJ هستید از لینک زیر اعتبار تیپ خود را ارزیابی کنید:

اعتبارسنجی تیپ شخصیت ENFJ  کلیک نمایید

 

 

 

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTI کلیک نمایید

 

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • آیا من تیپ شخصیتی ENFJ هستم؟

  • برای اینکه بتوانید متوجه شوید که تیپ شخصیتی شما چیست توصیه ما به شما این است که حتما با استفاده از تست MBTI آنلاین در سایت ای سنج آزمون را داده و تفسیر کامل آن را دریافت نمایید.
 • چطور مطالب بیشتر در رابطه با تیپ ENFJ را بخوانم؟

  • همانطور که در باکس توجه نیز به آن اشاره کردیم این بخش تنها قسمتی از تیپ شخصیتی ENFJ است. جهت مطالعه بیشتر چنانچه در صفحه کامپیوتر یا دسکتاپ این صفحه را مطالعه می کنید از منو سمت راست موارد بیشتر را مطالعه کنید. در حالت گوشی می توانید از بخش فهرست مطالب در بالای همین صفحه اقدام کنید.
 • در این بخش چه جنبه هایی از تیپ ENFJ را آورده ایم؟

  • ما در این بخش به طور کامل 10 جنبه از تیپ شخصیتی را برای شما تهیه کرده ایم. با مراجعه به هرکدام می توانید اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با تیپ شخصیتی خود به دست آورید.
 • 10 جنبه مورد بررسی تیپ ENFJ چیست؟

  • ما در بخش آزمون های جامع برای تیپ شخصیتی ENFJ 10 جنبه را فراهم نموده ایم که این ده مورد عبارتند از: (1) صفات کلی تیپ، (2) نقاط قوت، (3) نقاط ضعف، (4) استرس ها، (5) انگیزه ها، (6) سبک کاری، (7) زندگی شغلی، (8) روابط حرفه ای، (9) روابط عاشقانه، (10) افراد مشهور