تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INFP با ESFJ

INFPs & ESFJs

خلاصه تیپ شخصیتی INFP (تسهیلگر)


افراد با تیپ شخصیتی INFP رفتاری متمرکز، ایده آل گرا و سازگار دارند. آنها افراد کنجکاوی هستند که غالباً در افکار خود غرق می­شوند. آنها از تنهایی و  یا بودن در کنار گروه های کوچکی از افراد لذت می برند و ترجیح می دهند به افکار اطرافیان گوش دهند و آنها را واکاوی کنند.

خلاصه تیپ شخصیتی ESFJ (حمایتگر) 


افراد با تیپ شخصیتی ESFJ رفتاری همدل، خونگرم و حمایت کننده دارند. آنها اغلب بسیار اجتماعی هستند و تمایل آنها برای برقراری ارتباط با مردم باعث محبوبیت آنها می شود. آنها که از نیازهای دیگران بسیار آگاه هستند، ممکن است به دنبال کمک مکرر و صادقانه باشند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INFP را با افراد ESFJ در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INFP با ESFJ

تیپ های شخصیتی INFP و ESFJ چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

شخصیت های INFP و ESFJ هر دو احساسی هستند، به این معنی که آنها همدل و وظیفه شناس اند و از برقراری ارتباط احساسی لذت می برند. INFP ها متفکرانی خلاق تر و با نگرش انعطاف پذیرتری هستند، در حالی که ESFJ ها کاریزماتیک و سازمان یافته اند و به طور عملیاتی مسئله را حل می کنند. INFP ها باید به ESFJ ها گوش دهند و با رویکردی احساسی با آنها ارتباط برقرار کنند، در حالی که ESFJ ها باید در صورت لزوم فضای لازم را برای تنها بودن به INFP ها بدهند.

حل تعارض شخصیت INFP با ESFJ

تیپ های شخصیتی INFP و ESFJ چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

از آنجایی که INFP ها و ESFJ ها هر دو شخصیت احساسی هستند، باید با به اشتراک گذاشتن احساس خود و توجه به احساسات دیگری، به حل تعارض بپردازند. با این که هیچ یک از این دو تیپ شخصیتی از پرداختن به تعارض لذت نمی برند، اما یادآوری مزایای رفع وضعیت متشنج میتواند کمک کننده باشد. برای جلوگیری از استرس، INFP ها باید بیشتر به بیان آنچه احساس می کنند را بپردازند و از نگفتن آن ها خودداری کنند، در حالی که ESFJ ها باید از نیاز INFP ها به فضای شخصی آگاه باشند و در صورتی که تعارض به شدت تنش زا شد به آنها اجازه دهند تنها باشند و مسئله را پردازش کنند. از آنجا که هر دو شخصیت به طور طبیعی وظیفه شناس هستند، تا زمانی که همدل و حساس باشند، تعارض به راحتی قابل حل است.

اعتماد بین شخصیت INFP با ESFJ

تیپ های شخصیتی INFP و ESFJ چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

INFP ها به احتمال زیاد به ESFJ هایی که از خلاقیت و انعطاف پذیری آن ها قدردانی میکنند و مشوق آن ها هستند و در عین حال به آنها امکان می دهند تا به طور مستقل روی پروژه ها کار کنند اعتماد می کنند.

ESFJ ها ممکن است به INFP هایی که عقاید و اهداف منطقی ESFJ ها را تأیید می کنند آسان تر اعتماد کنند INFP ها همچنین باید با ESFJ ها وقت بگذرانند و آنها را بشناسند، تا بتوانند یک رابطه مطمئن ایجاد کنند.

تعامل کاری شخصیت INFP با ESFJ

چگونه تیپ های شخصیتی INFP و ESFJ می توانند با هم کار کنند؟

INFP ها در محل کار راه حل های نوآورانه را به کار میگیرند و ذهنیت بازی دارند. در حالی که ESFJ ها روی زمان حال متمرکزند و سازماندهی شده عمل میکنند. INFP ها می توانند به انعطاف پذیری بیشتر ESFJ ها کمک کنند، در حالی که ESFJ ها می توانند به INFP ها برای رسیدن به اهداف شخصی خود کمک کنند.

تیپ های شخصیتی INFP و ESFJ چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

با توجه به ویژگی ادراکی آنها، INFP ها به طور طبیعی شرایط جدید را می پذیرند. ESFJ ها ممکن است کمی بیشتر با تغییرات دست و پنجه نرم کنند، به خصوص اگر غیر منتظره باشد؛ چرا که در برنامه های آنها خلل ایجاد می کند. INFP ها باید به ESFJ ها کمک کنند تا شرایط جدید را درک کرده و آنها را تشویق به ایجاد یک برنامه یا روال جدید مطابق با شرایط تغییریافته کنند، که ممکن است حس کنترل لازم را برای ESFJ ها فراهم کند.

مدیریت استرس INFP و ESFJ

تیپ های شخصیتی INFP و ESFJ چگونه  می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی INFP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

تجزیه و تحلیل واقعیت ها یا داده های خاص

روال سفت و سخت یا غیر ضروری

گروه های بزرگی از افراد نا آشنا

نگرش های منفی و بدبینی

تیپ شخصیتی ESFJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

مورد انتقاد تند قرار گرفتن از سوی دیگران

مجبور شدن به تصمیم گیری سریع

رابطه ای که فاقد ارتباط عاطفی است

کمبود وقت با کیفیت در کنار دوستان و خانواده

INFP ها باید در تعامل با ESFJ ها بیش از حد دقیقه نودی نباشند. در عوض، آنها باید سعی کنند برنامه های منعطفی را از قبل تنظیم کنند، بنابراین ESFJ ها می توانند اتفاقات و برنامه های آینده را پیش بینی کنند.

ESFJ ها می توانند با پرداختن به تعارض ها در فضایی خصوصی، به INFP ها کمک کنند و به آنها اجازه دهند احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

انرژی و انگیزه INFP و ESFJ

تیپ های شخصیتی INFP و ESFJ چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INFP و ESFJ می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INFP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

گوش دادن به دیگران و کمک به آنها

صرف وقت برای بازیابی خویش

اندیشیدن به چالش های فلسفی یا پیچیده

برنامه های انعطاف پذیر که امکان تغییر را فراهم می کند

تیپ شخصیتی ESFJ در موارد زیر انگیزه میگیرد...

برنامه ریزی و زمان بندی برای افراد دیگر

پیروی از مجموعه قوانین و فرایندها

برقراری ارتباط معمولی با لحنی دوستانه

در نظر گرفتن دیدگاه های متعدد قبل از تصمیم گیری

INFP ها می توانند با برقراری ارتباط مثبت و سازماندهی نسبتاً منظم در فضای کار خود، باعث ایجاد انگیزه در ESFJ ها شوند. ESFJ ها می توانند با دادن برنامه های منعطف به INFP ها و فضایی برای مستقل کارکردن آن ها را بر انگیزانند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید