تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

تیپ شخصیت INFP

تیپ شخصیت همدل (تسهیل گر)

تیپ شخصیتی INFP چیست؟


افراد با تیپ شخصیتی INFP کم حرفند و رفتاری متمرکز، ایده آل گرا و سازگار دارند. آنها افراد کنجکاوی هستند که غالباً در افکار خود غرق می شوند. آنها از تنهایی و یا بودن در کنار گروه های کوچکی از افراد لذت می برند و ترجیح می دهند به افکار اطرافیان گوش دهند و آنها را واکاوی کنند.

شخصیت infp

صفات شخصیت INFP

برای INFP ها تنها بودن یا وقت گذراندن با گروه هایی بسیار کوچک، ارزشمند است و اغلب پس از وقت گذراندن با افراد زیاد احساس خستگی می کنند.

آنها روی کلیات تمرکز دارند و درگیر جزئیات کوچک نمی شوند. آنها شهودهای شدیدی دارند و غالباً به حس درونی خود اتکا می کنند.

همدل ها تمایل دارند احساسات را در اولویت قرار دهند و تصمیماتی بگیرند که احساس خوشایندی به آن ها میدهد. آنها بسیار سیاست­مدار هستند و می توانند احساسات دیگران را به راحتی درک کنند.


گالری تصاویر INFP

برای اطلاع از مهمترین ویژگی های تیپ شخصیت INFP پیشنهاد می کنیم گالری تصاویر زیر را مشاهده کنید.

 


INFP ها در کارهایی که باید با مردم سروکار داشت، بهترین هستند.

"مایرز و بریگز"


صفات کلیدی تیپ INFP

تیپ شخصیت INFP که به عنوان افراد همدل یا تسهیل گر شناخته می شوند دارای ویژگی های مختلفی هستند. در تصویر زیر مهمترین صفات کلیدی این تیپ شخصیتی را به طور خلاصه ملاحظه می کنید:

صفات کلیدی INFP

 به طور خلاصه، شخصیت های INFP تمایل دارند ...

با افراد کمی دوستی نزدیک و صمیمانه داشته باشند

کلیات را نسبت به جزئیات در اولویت بدانند

در مورد مسائل فلسفی، عمیق بیندیشند

بر اساس احساسات تصمیم بگیرند

برنامه های انعطاف پذیری داشته باشند

سرگرمی ها و علائق INFP

سرگرمی های محبوب و مورد علاقه تیپ شخصیت INFP شامل شعر، نوشتن خلاق، موسیقی، عکاسی، تئاتر و هنرهای تجسمی است.

تعداد تیپ شخصیتی INFP در جامعه

INFP ها جزو نهمین تیپ رایج، در تیپ های شخصیتی هستند. در زیر درصد جمعیت تیپ شخصیت INFP را مشاهده می کنید:

4 درصد از جمعیت عمومی
4 درصد مردان
5 درصد از زنان

شیوع تیپ INFP

معنی تیپ INFP

 (I) درونگرایی: درون گراها وقتی تنها هستند، انرژی خود را باز می یابند.

 (N) شهود: تیپ های شهودی تمایل دارند ایده های جدید را کشف کنند و راجع به وقایع مهم و کلی تفکر کنند.

(F) احساس: تیپ های احساسی معمولاً احساسات را بر منطق مقدم می دانند و معمولاً هنگام تصمیم گیری به حس درونی خود اتکا می کنند.

(P) ادراک: تیپ ­های ادراکی معمولاً منعطف و خودجوش هستند.

جمله مشهور از یک infp

حقایقی جالب درباره INFP

در مورد ویژگی های شخصیتی آنان را را هنرمندانه، بازتابنده، بی دغدغه، حساس، منعطف و قدرداننده در نظر بگیرید.

بیشتر از انواع تیپ ها، ممکن است به بیماری های قلبی مبتلا شوند.

مردان این تیپ احتمال دارد درد مزمن را گزارش کنند.

درمیان اواع تیپ های شخصیتی، رتبه دوم را در گزارش نارضایتی از ازدواج دارند.-یکی از تیپ هایی است که با احتمال زیادی در دانشگاه افکار خودکشی دارد.

در یادگیری زبان در میان انواع،  عملکرد خوبی دارند.

در میان انواع به احتمال زیاد از کار خود ناراضی هستند.

ارزش های شخصی این تیپ، شامل خودمختاری و خلاقیت است

در مشاغل مشاوره، نویسندگی و هنر بیش از حد داوطلب شده است.

آگاهی از سایر ویژگی های INFP

 

توجه- این صفحه تنها معرفی کلی تیپ شخصیت INFP بود. در اینجا بخش های 10 گانه را برای تیپ INFP فراهم کرده ایم. متناسب با نیاز خود می توانید از طریق منو کناری (در حالت دسکتاپ) و یا فهرست بالا (در حالت موبایل) به این بخش ها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این برای راحتی و تسهیل بیشتر، در زیر توضیحات هر قسمت را آورده و برای رفتن به آن می توانید روی تیتر مربوطه کلیک کنید:

نقاط قوت تیپ INFP چیست؟

با مطالعه و شناخت نقاط قوت تیپ شخصیت INFP، اطلاعات زیادی در راستای ویژگی های رفتاری و شخصیتی خودتان کسب خواهید کرد که این شناخت می تواند شما را در زندگی به خوبی هدایت نماید.

نقاط ضعف تیپ INFP چیست؟

آگاهی از نقاط ضعف تیپ شخصیتی INFP باعث می شود جنبه های از ویژگی های درونی تان را که اغلب به عنوان مانع بزرگی در کارهایتان می باشد را کشف کنید و برای حذف آن ها برنامه ریزی داشته باشید.

استرس های تیپ INFP چیست؟

با مطالعه بخش استرس های تیپ شخصیتی INFP می توانید با موقعیت های استرس زای خود آشنایی بیشتری پیدا کنید و در نتیجه با مدیریت کردن، بتوانید فاصله گذاری از موقعیت را رعایت کنید.

انگیزه های تیپ INFP چیست؟

با مطالعه بخش انگیزه های تیپ شخصیتی INFP در سامانه جامع، چیزهایی که می تواند در شما یا یک فرد INFP ایجاد انگیزه نماید، شناسایی می گردد. در نتیجه به شما کمک خواهد شد تا به صورت هدف مند برنامه ریزی نموده و بتوانید انتخابتان را به گونه ای رقم بزنید که همیشه انرژی لازم در شما را برانگیزد.

سبک کاری تیپ INFP چیست؟

هر تیپ شخصیتی یک سبک کاری دارد. به عنوان یک فرد INFP به  شما پیشنهاد می کنیم در رابطه با سبک و نوع فعالیت و کار خود آگاهی  لازم را پیدا کنید. هنگامی که سبک کاری خودتان یا دیگران را بهتر بشناسید می توانید در محیط کاری شخص فعال تری باشید.

زندگی شغلی تیپ INFP چیست؟

یک فرد INFP بهتر است در مورد ویژگی های زندگی شغلی خود شناخت بیشتری کسب کند. اینکه چه چیز هایی باعث ضعف او در محیط کار می شود  و چه چیزهایی  تبدیل به نقاط قوت می شود. با بررسی این موارد در کنار شغل هایی که مناسب تان می باشد می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

  روابط حرفه ای تیپ INFP چیست؟

اطلاع  از روابط حرفه ای برای هر  شخصی در زندگی اش ضروری است. چه شما INFP باشید و چه نباشید شایسته  است در  مورد روابط حرفه ای یک INFP آشنایی لازم را داشته باشید. آگاهی از این نکته ها به شما  کمک می کند تا برای کاهش تعارض های  بین فردی خود در کار قدمی بردارید و از مهم ترین نکات  مربوط به آن استفاده کنید.

  روابط عاشقانه تیپ INFP چیست؟

اگر  شما دارای خصوصیات INFP هستید و یا همسرتان INFP است برایتان خوب است که  در مورد مهمترین ویژگی های آن در افراد INFP اطلاعات خوب و کار آمدی داشته باشید. وقتی در رابطه با ویژگی های این  تیپ شخصیتی  خوب بدانید طبیعیتا می توانید رابطه عاشقانه بهتری داشته باشید.

  افراد مشهور تیپ INFP چیست؟

 شما در این قسمت با زنان و  مردان INFP معروف آشنا می شوید. تا بدانید چه شخصیت هایی در دنیا به تیپ شخصیت شما یا اطرافیان و آشنایانتان نزدیک هستند. هرچند این بخش برای اکثر افراد  بیشتر برای فان یا سرگرمی است اما آگاهی از آن می تواند موثر واقع شود تا نتیجه گیری های مفیدی در رابطه با آینده خود بگیریم.

آگاهی از سایر تیپ های شخصیت

16 تیپ شخصیتی می تواند به شما برای درک بهتر دیگران و دلیل رفتار آن ها به شیوه های مختلف کمک نماید. هرکدام از تیپ هایی که می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید را کلیک کنید: 


 

 

آیا مطمئن نیستید که تیپ INFP هستید؟ مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تست MBTI شده و از آنجا نسخه اروپایی این آزمون را انجام دهید.

پس از مشخص شدن تیپ تان برای اعتبار سنجی وارد بخش زیر شوید:

ورود به بخش اعتبار سنجی  کلیک نمایید

 

چنانچه تیپ INFP هستید از لینک زیر اعتبار تیپ خود را ارزیابی کنید:

اعتبارسنجی تیپ شخصیت INFP  کلیک نمایید

 

 

 

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTI کلیک نمایید

 

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • آیا من تیپ شخصیتی INFP هستم؟

  • برای اینکه بتوانید متوجه شوید که تیپ شخصیتی شما چیست توصیه ما به شما این است که حتما با استفاده از تست MBTI آنلاین در سایت ای سنج آزمون را داده و تفسیر کامل آن را دریافت نمایید.
 • چطور مطالب بیشتر در رابطه با تیپ INFP را بخوانم؟

  • همانطور که در باکس توجه نیز به آن اشاره کردیم این بخش تنها قسمتی از تیپ شخصیتی INFP است. جهت مطالعه بیشتر چنانچه در صفحه کامپیوتر یا دسکتاپ این صفحه را مطالعه می کنید از منو سمت راست موارد بیشتر را مطالعه کنید. در حالت گوشی می توانید از بخش فهرست مطالب در بالای همین صفحه اقدام کنید.
 • در این بخش چه جنبه هایی از تیپ INFP را آورده ایم؟

  • ما در این بخش به طور کامل 10 جنبه از تیپ شخصیتی را برای شما تهیه کرده ایم. با مراجعه به هرکدام می توانید اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با تیپ شخصیتی خود به دست آورید.
 • 10 جنبه مورد بررسی تیپ INFP چیست؟

  • ما در بخش آزمون های جامع برای تیپ شخصیتی INFP 10 جنبه را فراهم نموده ایم که این ده مورد عبارتند از: (1) صفات کلی تیپ، (2) نقاط قوت، (3) نقاط ضعف، (4) استرس ها، (5) انگیزه ها، (6) سبک کاری، (7) زندگی شغلی، (8) روابط حرفه ای، (9) روابط عاشقانه، (10) افراد مشهور