تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTP با ESFJ

INTPs & ESFJs

خلاصه تیپ شخصیتی INTP (متفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTP در رفتارشان بسیار تحلیلی، عینی و منطقی هستند. آنها عاشق کاوش در نظریه ها و ایده های جدید هستند، به این معنی که آنها اغلب کشف های شگفت انگیز در حیطه انتخاب­ های خود دارند. آنها احتمالاً با دیگران به جای تکیه بر احساسات، تعامل منطقی برخورد می کنند.

خلاصه تیپ شخصیتی ESFJ (حمایتگر)


افراد با تیپ شخصیتی ESFJ رفتاری همدل، خونگرم و حمایت کننده دارند. آنها اغلب بسیار اجتماعی هستند و تمایل آنها برای برقراری ارتباط با مردم باعث محبوبیت آنها می شود. آنها که از نیازهای دیگران بسیار آگاه هستند، ممکن است به دنبال کمک مکرر و صادقانه باشند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTP را با افراد ESFJ در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTP با ESFJ

تیپ های شخصیتی INTP و ESFJ چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

از آنجا که این دو شخصیت بسیار متفاوت هستند، یافتن روشی مشترک برای برقراری ارتباط و پردازش دشوار است. برای هر شخص مهم است که ترجیح دیگری را در نحوه برقراری ارتباط، درک کند و حداقل به طور قابل قبول و میانه رویی عمل کند. شخصیت های INTP باید یاد بگیرند که با احساسات خودشان بیشتر بروز دهند. اگر INTP ها وقتی را برای منظم تر بودن اختصاص دهند، ESFJ ها از آن استقبال می کنند. تیپ های شخصیتی ESFJ باید به تیپ های شخصیتی INTP اجازه دهد فضای زیادی داشته باشند. ESFJ ها باید از ابراز احساسات بیش از حد اجتناب کنند و با بی نظمی INTP ها کمی صبورانه تر برخورد کنند.

حل تعارض شخصیت INTP با ESFJ

تیپ های شخصیتی INTP و ESFJ چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

حل تعارض برای تیپ های شخصیتی ESFJ ممکن است دشوار باشد، بنابراین تیپ های شخصیتی INTP باید سعی کنند حساس تر باشند. ESFJ ها همچنین باید تلاش کنند تا با دقت بر واقعیت های وضعیت تمرکز کنند و از بیان بیش از حد احساسی خودداری کنند. مهم است که به ESFJ ها اجازه دهید کمی وقت بگذارند تا افکار خود را در تعارضات جمع کنند، بنابراین INTP ها باید صبور باشند، که ممکن است انرژی بیشتری از آن ها طلب کند. به طور کلی، مهم است که این دو تیپ شخصیتی برای برقراری ارتباط موثر با یکدیگر تلاش کنند. در زمان استرس همدلی نسبت به شخص مقابل مهمتر است.

اعتماد بین شخصیت INTP با ESFJ

تیپ های شخصیتی INTP و ESFJ چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

این دو تیپ شخصیتی می توانند با حساس بودن نسبت به نیازهای یکدیگر اعتماد ایجاد کنند، علیرغم اینکه هر کدام متفاوت از تیپ شخصیتی خود هستند. وقتی آنها با یکدیگر همدلی کنند و  به یکدیگر احترام بگذارند، می توانند اعتماد طرف متقابل را جلب کنند. به احتمال زیاد تیپ های شخصیتی INTP به ESFJ هایی اعتماد دارند که حین این که با آن ها ارتباط منطقی برقرار می کنند، برای آن ها  فضایی برای خلاقیت و انعطاف پذیری فراهم می کنند. ممکن است اعتماد به INTP هایی که حتی به مقدار کم دلگرم کننده هستند و گشودگی عاطفی دارند، آسان تر باشد، به طور کلی، تا زمانی که تلاش متقابل برای تأمین نیازهای یکدیگر وجود داشته باشد، این دو تیپ شخصیتی امکان جلب اعتماد قوی را دارند.

تعامل کاری شخصیت INTP با ESFJ

چگونه تیپ های شخصیتی INTP و ESFJ می توانند با هم کار کنند؟

تیپ های شخصیتی INTP و ESFJ در واقع به دلیل تفاوت هایشان می توانند با هم کار کنند. پردازش و ابراز متفاوت آنها به این معنی است که احتمالاً ایده ها و راه حل های مختلفی برای مشکلات ارائه می دهند. ESFJ ها می توانند به INTP ها کمک کنند تا سرسخت باشند و و پروژه ها را به پایان برسانند، در حالی که INTP ها می توانند به ESFJ ها برای تصمیم گیری کمک کنند. هنگامی که آنها یاد بگیرند با هم کار کنند و قدردان تمایزها باشند، احتمالاً مشارکت آنها کاملاً منظم و بسیار کاربردی خواهد بود.

کنار آمدن با تغییرات در INTP و ESFJ

تیپ های شخصیتی INTP و ESFJ چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

با توجه به ویژگی ادراکی بودن آنها، INTP ها سازگار بوده و تغییرات را می پذیرند. ESFJ ها ممکن است کمی بیشتر با تغییرات دست و پنجه نرم کنند، به خصوص اگر غیر منتظره باشد. در این مدت، INTP ها باید به ESFJ ها کمک کنند تا شرایط جدید را درک کنند. تشویق آنها برای ایجاد یک روال جدید در شرایط تغییر یافته می تواند مفید باشد، زیرا ممکن است حس کنترل لازم را برای ESFJ فراهم کند.

مدیریت استرس INTP و ESFJ

تیپ های شخصیتی INTP و ESFJ چگونه می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی INTP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

جمعیت های شلوغ افراد جدید

قوانین، مقررات یا فرآیندهای سختگیرانه

دنبال کردن برنامه های غیر منعطف

آسیب پذیری عاطفی در مقابل دیگران

تیپ شخصیتی ESFJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

مجبور شدن به تصمیم گیری سریع

برقراری ارتباط فاقد همبستگی و همدلی

انتقاد تند از دیگران

کمبود وقت گذراندن موثر با دیگران

این دو تیپ شخصیتی باید با هم تلاش کنند تا هر کدام از آن ها در مواقع مختلف احساس آرامش کند. گرچه ممکن است دشوار باشد، اما با درک متقابل و کار آگاهانه می توان از استرس جلوگیری کرد. INTP ها باید به ESFJ ها بازخورد دهند و برای آنچه که به خوبی انجام داده اند از آن ها قدردانی کنند. این امر  به ESFJ ها کمک می کند تا بدانند که از آن ها تشکر شده به جای اینکه حس کنند مورد حمله قرار گرفته اند. ESFJ ها می توانند با پرداختن به تعارضات به صورت شخصی، به INTP ها کمک کنند و به آنها اجازه دهند فضای کافی به دور از دیگران داشته باشند.

انرژی و انگیزه INTP و ESFJ

تیپ های شخصیتی INTP و ESFJ چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INTP و ESFJ می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INTP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

فکر کردن در مورد احتمالات آینده

وقت خودشان را می گذرانند

آزادی داشتن در برنامه ریزی های لحظه آخری

تفکر منطقی و مستدل شنیدن از دیگران

تیپ شخصیتی ESFJ در موارد زیر انگیزه میگیرد...

برنامه ریزی کردن و زمان بندی برای افراد دیگر

پیروی از مجموعه قوانین و فرایندها

برقراری ارتباط معمولی و با لحنی دوستانه

در نظر گرفتن دیدگاه های متعدد قبل از تصمیم گیری

INTP ها می توانند با برقراری ارتباط مثبت و سازماندهی نسبی در فضای کاری خود، به ESFJ ها انگیزه دهند.

ESFJ ها می توانند با قدردانی از تفکر همه جانبه INTP ها و اجازه دادن به آنها برای کار کردن جداگانه، به آنها انگیزه دهند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید