تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTJ با INFP

INTJs & INFPs

خلاصه تیپ شخصیتی INTJ (روشنفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTJ در رفتار با اعتماد به نفس، تحلیلی و بلند پروازانه دارند. آنها عاشق دنبال کردن دانش هستند و تمایل دارند بسیار منطقی فکر کنند. آنها متفکرانی مستقل هستند که روی حل مشکلات جهان متمرکرند!

خلاصه تیپ شخصیتی INFP (تسهیل گر)


افراد با تیپ شخصیتی INFP رفتاری متمرکز، ایده آل گرا و سازگار دارند. آنها افراد کنجکاوی هستند که غالباً در افکار خود غرق می­شوند. آنها از تنهایی و  یا بودن در کنار گروه های کوچکی از افراد لذت می برند و ترجیح می دهند به افکار اطرافیان گوش دهند و آنها را واکاوی کنند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTJ را با سایر افراد INFP در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTJ با INFP

INTJ ها و INFP ها هر دو از تیپ شخصیتی درون گرا و شهودی هستند، که ترجیح می دهند تنهایی وقت بگذرانند و خلاقانه فکر کنند. با این حال، INTJ ها تفکر منطقی و سازمان یافتگی را ترجیح می دهند، در حالی که INFP ها تفکر احساسی و سازگاری را ترجیح می دهند. INTJ ها هنگام برقراری ارتباط با INFP ها، باید از نحوه گفتن مطالب آگاه باشند و تلاش لازم را برای جلوگیری از خشن بودن انجام دهند. INFP ها باید سعی کنند از شخصی سازی بیش از حد مسائل در ارتباط با INTJ ها جلوگیری کنند و در عوض بر انتقال موثر دیدگاه خود تمرکز کنند.

حل تعارض شخصیت INTJ با INFP

تیپ های شخصیتی INTJ و INFP چگونه می توانند تعارض را حل کنند؟

INFP ها هنگام پرداختن به تعارضات با INTJ ها باید از عبارات بیش از حد احساسی پرهیز کنند. INFP ها برای برقراری ارتباط موثر با INTJ ها باید به روشی منطقی به وضعیت بپردازند. INTJ ها باید INFP ها را به ابراز احساساتشان دعوت کنند. گرچه ممکن است دشوار باشد، اما آنها باید مراقب احساسات INFP ها باشند. INTJ ها باید از انتقاد بیش از حد به INFP ها جلوگیری کنند. این دو شخصیت به عنوان متفکران خلاق و مشکل گشاهای با استعداد، می توانند در کنار یکدیگر در جهت سازش همکاری کنند.

اعتماد بین شخصیت INTJ با INFP

اعتماد چگونه بین تیپ های شخصیتی INFP و INTJ شکل میگیرد؟

INTJ ها احتمالاً به INFP هایی اعتماد دارند که خواستار نظرات INTJ ها باشند و ضمن حمایت از ایده هایشان، با دقت به آن ها گوش دهند. INFP ها به احتمال زیاد به INTJ هایی که بیش از حد از احساسات و ایده های آن ها انتقاد نمی کنند، اعتماد خواهند کرد. از آنجا که هر دو تیپ شخصیتی درون گرا هستند، ممکن است کمی طول بکشد تا به یکدیگر اعتماد کنند، اما با تلاش آگاهانه، می توانند پیوندی محکم ایجاد کنند.

تعامل کاری شخصیت INTJ با INFP

تیپ های شخصیتی INTJ و INFP چگونه می توانند با هم کار کنند؟

INTJ ها ترجیح می دهند مستقل کار کنند. آنها خود انگیخته و مصمم هستند. از طرف دیگر، INFP ها از برقراری ارتباط با دیگران لذت می برند. اگرچه INFP ها از تنها وقت گذراندن نیز لذت می برند و وظیفه شناس و روشنفکرند. INTJ ها کمی خشن هستند. INFP ها می توانند به آنها کمک کنند تا از احساسات دیگران بیشتر آگاهی داشته باشند. INFP ها مسائل را بیش از حد شخصی­ت سازی می کنند. INTJ ها باید صبور باشند اما می توانند به INFP ها بیاموزند که پوست کلفت تر شوند و بپذیرند که دیگران ممکن است همیشه با آنها موافق نباشند. توانایی INFP ها در در نظر گرفتن احساسات دیگران و توانایی INTJ ها در تمرکز روی هدف می تواند به دو شخصیت کمک کند تا تیمی کاملاً چند جانبه تشکیل دهند.

نحوه کنار آمدن با تغییرات در INFP ها

تیپ های شخصیتی INTJ و INFP چگونه می توانند با تغییر کنار بیایند؟

پردازش شرایط تغییریافته ممکن است برای INTJ ها دشوار باشد. آنها افرادی هدف گرا هستند. تغییراتی که به آنها کمک نکند تا به هدف خود برسند را با دیدی منفی می نگرند. از طرف دیگر، INFP ها انعطاف پذیرند و پذیرای تغییرات در زندگی خود هستند. INFP ها می توانند به INTJ ها کمک کنند تا فواید تغییر را درک کنند، حتی وقتی در نظر آن ها مانع تلقی میشود.

مدیریت استرس INTJ در ارتباط با INFP

تیپ های شخصیتی INTJ و INFP چگونه می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ های شخصیتی INTJ و INFP باید به دنبال درک چیزهایی باشند که در طرف مقابل باعث ایجاد استرس می شود و سعی کنند از پیشامد آن در صورت امکان جلوگیری کنند.

تیپ های شخصیتی INTJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرند:

بودن در کنار گروه های زیادی از افراد

کار در محیطی که فاقد تفکر خلاق است

پرحرفی و شوخی های روزمره

برقراری ارتباط عاطفی با دیگران

INTJ ها باید نسبت به سایر INTJ ها بیش از حد پرتوقع یا کنترل کننده نباشند. در عوض، آنها باید به یکدیگر فضای آزاد و آزادی برای کار مستقل را بدهند.

تیپ های شخصیتی INFP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرند:

گذراندن وقت زیاد با دیگران

انتقاد تند دوستان و همکاران

پرداختن به داده ها و تجزیه و تحلیل ها

مجبور شدن به پیروی از برنامه های سختگیرانه

INTJ ها باید از انتقاد بیش از حد به INFP ها جلوگیری کنند. در عوض، آنها باید تلاش کنند اهل تشویق و حمایت باشند. INFP ها باید از احساساتی بودن در ارتباط با INTJ ها جلوگیری کنند. آنها باید در عوض روی فضا دادن به INTJ ها تمرکز کنند.

انرژی و انگیزه INTJ در ارتباط با INFP

تیپ های شخصیتی INTJ و INFP چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ های شخصیتی INTJ و INFP می توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ های شخصیتی INTJ در موارد زیر انگیزه میگیرند:

دستیابی به اهداف بلند پروازانه

تفکر انتقادی و حل مشکلات پیچیده

تولید نتایج با کیفیت در محیط کار

تفکر منطقی و مستدل شنیدن از دیگران

تیپ های شخصیتی INFP در موارد زیر انگیزه میگیرند :

احساس کمک به دیگران

ایجاد ارتباط عاطفی با دوستان

صرف وقت برای به تنهایی فکر کردن

حل خلاقانه مشکلات پیچیده

INTJ ها می توانند با ابراز قدردانی از درک عاطفی INFP ها به آن ها انگیزه دهند. INFP ها با به رسمیت شناختن اهدافی که INTJ ها به آن رسیده­اند، می توانند باعث تشویق آن ها شوند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید