تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTJ با ESTP

INTJs & ESTPs

خلاصه تیپ شخصیتی INTJ (روشنفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTJ در رفتار با اعتماد به نفس، تحلیلی و بلند پروازانه دارند. آنها عاشق دنبال کردن دانش هستند و تمایل دارند بسیار منطقی فکر کنند. آنها متفکرانی مستقل هستند که روی حل مشکلات جهان متمرکرند!

خلاصه تیپ شخصیتی ESTP (کارآفرین)


افراد با تیپ شخصیتی ESTP رفتاری هیجان انگیز، پر انرژی و جسور دارند. آنها سرزنده و اجتماعی هستند و سریع تصمیم می گیرند. آنها عاشق شلوغی و ماجراجویی هستند و معمولاً وقتی مرتکب اشتباه میشوند، آن ها را برطرف می کنند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTJ را با افراد ESTP در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTJ با ESTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ESTP چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

INTJ و ESTP هر دو شخصیت تفکری هستند، به این معنی که آنها ترجیح می دهند بر اساس تفکر منطقی تصمیم بگیرند. با این حال، INTJ ها ترجیح می دهند تنها باشند، روی آینده متمرکز باشند و برنامه ای را دنبال کنند، در حالی که ESTP ها از ملاقات و ارتباط با دیگران، اعتماد به واقعیت های موجود و جستجوی تجربیات جدید لذت می برند. INTJ ها باید از تحت فشار قرار دادن ESTP ها به پایبندی به زمان بندی ها یا برنامه های دقیق جلوگیری کنند، در حالی که ESTP ها باید با برقراری ارتباط از طریق راه های جایگزین مانند ایمیل فضای زیادی را به INTJ ارائه دهند.

حل تعارض شخصیت INTJ با ESTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ESTP چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

INTJ ها و ESTP ها هر دو شخصیت متفکری هستند و باید اختلافات را به روشی منطقی حل کنند. INTJ ها باید آگاه باشند که ESTP ها در یک زمان تنها میتوانند مورد یک مسئله بحث کنند، در حالی که ESTP ها نیز باید تمایل INTJ ها برای مرتبط کردن چندین تجربه را درک کنند. هر دو باید با یکدیگر صبورانه برخورد کنند و انتظارات خود را واضح بیان کنند.

اعتماد بین شخصیت INTJ با ISTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ESTP چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

INTJ ها احتمالاً به ESTP هایی که به تعهدات خود پایبندند و به آنها احترام میگذارند اعتماد خواهند کرد. ESTP ها باید در تعامل با INTJ ها محترمانه رفتار کنند و قابل اعتماد باشند.

ESTP به INTJ هایی که با آنها وقت می گذرانند و نظراتشان را مستقیم و صادقانه میگویند، اعتماد میکنند. ESTP ها با شناختن INTJ ها ارتباط بیشتری با آنها برقرار می کنند.

تعامل کاری شخصیت INTJ با ESTP

چگونه تیپ های شخصیتی INTJ و ESTP می توانند با هم کار کنند؟

هر دو تیپ شخصیتی INTJ و ESTP متفکرانی عمیق و منطقی هستند. INTJ ها در محل کار حل مسئله و سازماندهی خلاق دارند، در حالی که ESTP ها سازگاری و کاریزما را به ارمغان می آورد. INTJ ها می توانند به ESTP ها برای تعیین و دستیابی به اهداف کمک کنند، در حالی که ESTP ها می توانند به INTJ ها کمک کنند نگرش انعطاف پذیرتری داشته باشند.

کنار آمدن با تغییرات در INTJ و ESTP 

تیپ های شخصیتی INTJ و ESTP چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

INTJ ها ممکن است هنگام مواجه شدن با تغییر غیر منتظره با دشواری هایی رو به رو شوند، زیرا تمایل دارند برای دستیابی به اهداف خود هر چیزی را سر جای خودش انجام دهند. ESTP ها سازگاری ذاتی بیشتری دارند و معمولاً از تجربیات جدید لذت می برند. ESTP ها باید طی دوره تحول از INTJ ها پشتیبانی کنند.

مدیریت استرس INTJ و ESTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ESTP چگونه  می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

بودن در کنار گروههای زیادی از افراد

احساس شکست

تمرکز بر روی جزئیات و موارد خاص

گشودگی عاطفی با دیگران

تیپ شخصیتی ESTP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

کنترل یا مهار شدن توسط دیگران

فراوانی قوانین و مقررات

عدم تفکر سریع و بداهه گویی

بیش از حد تنها بودن

INTJ ها باید از تحت فشار قرار دادن ESTP ها برای پیروی از جداول زمان بندی یا برنامه های دقیق، که باعث محدود شدن آنها می شود، اجتناب کنند. ESTP ها باید در تعامل با INTJ ها از غیرقابل پیش بینی بودن جلوگیری کنند، زیرا این امر باعث می شود INTJ ها احساس ثبات و امنیت کمتری داشته باشند.

انرژی و انگیزه INTJ و ESTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ESTP چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INTJ و ESTP می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر انگیزه می گیرد...

دستیابی فردی به اهداف

کمک مثبت به محیط کار

فکر کردن در مورد راه حل های جدید و خلاقانه

گذراندن وقت به تنهایی

تیپ شخصیتی ESTP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

تجربه مکان ها، افراد و غذاهای جدید

مورد توجه اطرافیان قرار گرفتن

ساختن و خلق چیزهای جدید

آزادی کاوش و رویارویی با جهان

INTJ ها می توانند به ESTP ها پیشنهاد کسب تجربه های جدید بدهند و آن ها را تشویق کنند تا به دنبال علایق خود بروند و از این رو به آن ها انگیزه دهند. ESTP ها می توانند با دادن فضا به INTJ ها برای تنها بودن و قدردانی از کمک های خلاقانه آنها، آن ها را تشویق کنند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید