تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTJ با ISFP

INTJs & ISFPs

خلاصه تیپ شخصیتی INTJ (روشنفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTJ در رفتار با اعتماد به نفس، تحلیلی و بلند پروازانه دارند. آنها عاشق دنبال کردن دانش هستند و تمایل دارند بسیار منطقی فکر کنند. آنها متفکرانی مستقل هستند که روی حل مشکلات جهان متمرکرند!

خلاصه تیپ شخصیتی ISFP (خالق)


افراد با تیپ شخصیتی ISFP رفتار خلاقانه، غیر متعارف و همدل دارند. آنها درک شدیدی از حواس خود دارند و اغلب خاطرات بسیار زنده ای دارند. آنها از گروه های کوچک مردم لذت می برند و به کمک کردن به دیگران علاقه دارند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTJ را با افراد ISFP در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTJ با ISFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISFP چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

INTJ ها و ISFP ها هر دو درون گرا هستند و ترجیح می دهند تنهایی وقت بگذرانند. هر کدام باید فضای شخصی دیگری را برای پردازش و تحلیل فراهم کند. با این حال، INTJ ها تمایل دارند که در مورد مسائل، منطقی فکر کنند، روی آینده متمرکز شوند و اهداف تعیین شده را دنبال کنند، در حالی که ISFP ها معمولاً بر اساس احساس خود تصمیم گیری می کنند، به جزئیات موجود توجه زیادی می کنند و ترجیح می دهند دقیقه نودی عمل کنند. INTJ ها باید به احساسات ISFP ها هنگام دادن بازخورد توجه داشته باشند، در حالی که ISFP ها باید سعی کند بازخورد INTJ ها را به جای انتقاد، به عنوان مشاوره سازنده در نظر بگیرد.

حل تعارض شخصیت INTJ با ISFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISFP چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

از آن جایی که INTJ ها متفکر هستند، ترجیح می دهند منطقی در مورد موقعیت ها صحبت کنند؛ در حالی که ISFP ها به عنوان شخصیت های تقریبا عاطفی، با رویکردی احساسی به موقعیت ها مینگرند. INTJ ها در شرایط متشنج، باید درک بیشتری از احساسات ISFP ها داشته باشند و آرام و با حوصله نظرات خود را بیان کنند. در حالی که ISFP ها باید از حل کردن شخصی مسائل بپرهیزند و در عوض با ذهنیتی منطقی و متعادل به تحلیل وضعیت بپردازند.

اعتماد بین شخصیت INTJ با ISFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISFP چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

INTJ ها احتمالاً به ISFP هایی که منطقی تر ابراز وجود میکنند، اعتماد می کنند. ISFP ها باید سعی کنند هنگام تعامل با INTJ ها سازمان یافته تر، متفکر و آینده نگر باشند.

ISFP ها به احتمال زیاد به INTJ هایی اعتماد دارند که وقتی ISFP ها کلافه ­اند، محافظه کارانه برخورد نکنند و به آنها گوش دهند. INTJ ها هنگام تعامل با ISFPها باید حضور، انعطاف و دقت بیشتری داشته باشند.

تعامل کاری شخصیت INTJ با ISFP

چگونه تیپ های شخصیتی INTJ و ISFP می توانند با هم کار کنند؟

INTJ ها تفکر و سازماندهی عمیقی در محیط کار دارند، در حالی که ISFP ها حساسیت و آگاهی طبیعی نسبت به احساسات دیگران دارند. هنگام کار به صورت تیمی، INTJ ها می توانند به ISFP ها کمک کنند تا بیشتر در مورد بیان منطقی بیاموزند، در حالی که ISFP ها می توانند به INTJ ها را کمک کنند چگونه انعطاف پذیرتر و سازگارتر باشند و از دیگران مراقبت کنند.

کنار آمدن با تغییرات در INTJ و ISFP 

تیپ های شخصیتی INTJ و ISFP چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

INTJ ها تغییر را دوست ندارند، به خصوص اگر توانایی آنها را در رسیدن به اهداف تعیین شده را تحت تأثیر قرار دهد. ISFP ها معمولاً بسیار سازگارند و از تجربه های جدید لذت می برند. هنگامی که INTJ ها در پردازش تغییر مشکل دارند، ISFP ها باید به آنها کمک کنند تا سازگاری را یاد بگیرند و جنبه مثبت وضعیت جدید را ببینند. INTJ ها احتمالاً به محض اینکه بتوانند طرز فکر خود را نسبت به وضعیت تغییر بدهند و راهی جدید برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنند، سازگاری بهتری خواهند داشت.

مدیریت استرس INTJ و ISFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISFP چگونه  می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

کنترل شدن توسط دیگران

گذراندن وقت طولانی با افراد

تمرکز روی زمان حال

آسیب پذیری عاطفی در برابر دیگران

تیپ شخصیتی ISFP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

مورد انتقاد قرار گرفتن توسط کسانی که برای آنها ارزش قائل هستند

پیروی از برنامه های دقیق و تغییرناپذیر

گروه های بزرگی از افراد ناآشنا

ایده های پیچیده یا فرضی

INTJ ها باید از انتقاد بیش از حد به اقدامات ISFP ها جلوگیری کنند. آنها باید به آرامی و با حوصله به بازخورد ها پاسخ دهند. ISFP ها باید سعی کنند تا در تعامل با INTJ ها سازگارتر و قابل پیش بینی باشند.

انرژی و انگیزه INTJ و ISFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISFP چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INTJ و ISFP می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر انگیزه می گیرد...

دستیابی به اهداف چشمگیر یا بلند پروازانه

صرف وقت به تنهایی برای بازیابی نیرو

معرفی ایده های جدید یا ابتکاری

برنامه ریزی برای آینده

تیپ شخصیتی ISFP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

درک نحوه کارکرد امور

ارتباط عمیق با دوستان و خانواده

خلق چیزی جدید و زیبا

انعطاف پذیر بودن برنامه دربرابر تغییر

INTJ ها می توانند به ISFP ها با تأیید کردن کمک آن ها به تیم، انگیزه دهند. ISTJ ها می توانند با دادن فضا به INTJ ها برای کار مستقل و قدردانی از ایده های خلاقانه، آنها را تشویق کنند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید