تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

سبک کاری INTJ

تیپ شخصیت روشنفکر

 

INTJ ها چگونه کار می کنند؟


هر تیپ شخصیتی روش متفاوتی برای کارکردن و برقراری ارتباط با دیگران دارد. وقتی با INTJ ها کار می کنید، مهم است که فضای کافی برای مستقل کار کردن به آنها بدهید. به عنوان یک درون گرا، آنها از کار در حریم خصوصی لذت میبرند و افکار خود را درون­ گرایانه پردازش می­کنند. با یادگیری چگونه ارتباط برقرار کردن با آنها در محیط کار، بهترین عملکرد INTPها را مشاهده خواهید کرد.

برقراری ارتباط با تیپ شخصیتی INTJ

INTJ ها به طور طبیعی محافظه کار و منطقی هستند. به جای مکالمه طولانی مدت و ذکر جزئیات، روی کلیات بحث تمرکز کنید. گفتگو را روی مطلب اصلی متمرکز نگه دارید و از آوردن گفتگوهای غیرضروری خودداری کنید.

ملاقات با تیپ شخصیتی INTJ

بدانید که فعل و انفعالات می تواند برای INTJ ها خسته کننده باشد. آنها ترجیح می دهند به جای ارتباط مستقیم و چهره به چهره،  بیشتر به صورت کتبی ارتباط برقرار کنند. سعی کنید بیان مستقیم و مختصری داشته باشید. آنها را بیش از حد و طولانی مدت از منطقه امنشان دور نکنید. در صورت امکان، از طریق ایمیل در مورد چیزی بحث کنید.

ارسال ایمیل برای تیپ شخصیتی INTJ

هنگام ارسال ایمیل به INTJ ها، تعارف­ ها را کنار بگذارید و موارد مورد نیاز را مستقیماً بیان کنید. ریشه یابی مشکل و حل سریع آن برای INTJ ها مهم است. مکالمه را بیش از حد لازم به حاشیه نکشید. بدون اینکه بیش از حد احساساتی شوید، صادق و آینده نگر باشید.

بازخورد دادن به تیپ شخصیتی INTJ

هرگونه بازخورد به INTJ ها باید روشن و منطقی باشد. طفره نروید و احساسی بازخورد ندهید. INTJ ها انتقادات سازنده را می پذیرند و اغلب برای آنها ارزش قائل می شوند.

حل تعارض با تیپ شخصیتی INTJ

INTJ ها معمولاً هنگام برخورد با تعارض­ ها می­توانند منطقی و آرام باشند. در حالی که از بیان بیش از حد احساسی پرهیز می کنید، بر روی روشن کردن ریشه مشکل از دیدگاه خود تمرکز کنید. به صورت تحلیلی و گام به گام مسئله را حل کنید تا بهترین راه حل ممکن را پیدا کنید.

هنگامی که تلاش می کنید با INTJ ها به شکلی که دوست دارند ارتباط برقرار کنید، می توانید رابطه بهتری داشته باشید، با آنها همدلی کنید و اعتماد لازم را ایجاد کنید. اعمال تغییرات ساده در سبک ارتباطی شما منجر به تغییرات بزرگی در میزان درک و نحوه کارکردن  شما کنار یکدیگر می شود.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه روابط خود را در محل کار بهبود بخشیم؟

توجه داشته باشید که صرفا شناخت شخصیت دیگران و ویژگی های آن ها نمی تواند باعث موفقیت ما در روابط کاری شود. برای اینکار لازم است تا هوش هیجانی بالایی داشته باشیم. توصیه می کنیم 15 جنبه هوش هیجانی خود را ارزیابی نموده و از راهکارهای آن برای بهبود روابط خود با دیگران کمک بگیرید.

تست هوش هیجانی بار آن   کلیک نمایید

 


آگاهی از سبک کاری سایر تیپ های شخصیت

ما با مطالعه سبک کاری دیگر تیپ های شخصیتی نحوه رفتار همکاران خود را بیشتر درک می کنیم. در بخش زیر سبک کاری 16 تیپ شخصیتی به تفکیک آمده و می توانید آن ها را به طور مجزا مطالعه کنید.

سبک کاری INTP 
سبک کاری INTJ
سبک کاری INFP 
سبک کاری INFJ
سبک کاری ISTP
سبک کاری ISTJ
سبک کاری ISFP
سبک کاری ISFJ
سبک کاری ENTP
سبک کاری ENTJ
سبک کاری ENFP
سبک کاری ENFJ
سبک کاری ESTP
سبک کاری ESTJ
سبک کاری ESFP
سبک کاری ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTJ

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید