تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

تیپ شخصیت ISFP

تیپ شخصیت خالق (ماجراجو)

تیپ شخصیتی ISFP چیست؟


افراد با تیپ شخصیتی ISFP در رفتار خود خلاق، غیر متعارف و همدل هستند. آنها درک شدیدی از حواس خود دارند و اغلب خاطرات بسیار زنده ای دارند. آنها از گروه های کوچک مردم لذت می برند و علاقه به کمک به دیگران را دارند.

شخصیت isfp

 صفات شخصیت ISFP

تیپ های شخصیتی ISFP به فضای شخصی زیادی نیاز دارند. اگرچه آنها از برقراری ارتباط با مردم لذت می برند، اما برای تفکر و بازیابی انرژی نیاز دارند به تنهایی وقت بگذرانند. آنها بسیار مشاهده گر هستند و روی جزئیات بیشتر از کلیات تمرکز می کنند. آنها در زمان حال زندگی می کنند و تمایل دارند تصمیمات خود را بر اساس آنچه اکنون می توانند درک کنند و ببینند، تنظیم کنند.

تیپ های شخصیتی خالق هنگام تصمیم گیری، احساسات را در اولویت قرار می دهند. آنها ترجیح می دهند آنچه را احساس می کنند درست است دنبال کنند. آنها برنامه ها یا زمان بندی های دقیق را دوست ندارند و در عوض ترجیح می دهند گزینه های انتخابی خود را باز نگه دارند. آنها سازگار و خودجوش هستند و دوست دارند قوانین سختگیرانه را به چالش بکشند.


گالری تصاویر ISFP

برای اطلاع از مهمترین ویژگی های تیپ شخصیت ISFP پیشنهاد می کنیم گالری تصاویر زیر را مشاهده کنید

 


 کار دست ISFP ها شیوا تر از کلامشان است. 

"مایرز و بریگز"


صفات کلیدی تیپ ISFP

تیپ شخصیت ISFP که به عنوان افراد خالق یا ماجراجو شناخته می شوند دارای ویژگی های مختلفی هستند. در تصویر زیر مهمترین صفات کلیدی این تیپ شخصیتی را به طور خلاصه ملاحظه می کنید:

 به طور خلاصه، شخصیت های ISFP تمایل دارند ...

از تنها ماندن و بازیابی انرژی لذت ببرند.

به دقت روی جرئیات یک موقعیت تمرکز کنند.

نیاز به سنت و قوانین را به چالش بکشند.

از زمانبندی اجتناب کنند تا فرصت­های دقیقه نودی از دستشان نرود.

احساسات را نسبت به حقایق و داده ها در اولویت قرار دهند.

سرگرمی ها و علائق ISFP

سرگرمی های محبوب ISFP شامل مهارت های جسمی یا هنری از جمله: دو و میدانی مستقل مانند اسکی یا شنا، رقص و کارهای هنری است. ISFP ها همچنین از تفریح در گروه های صمیمی و گشت و گذار در هنر و طبیعت لذت می برد.

تعداد تیپ شخصیتی ISFP در جامعه

ISFP چهارمین نوع رایج در بین تیپ های شخصیتی است. در زیر درصد جمعیت تیپ شخصیت ISFP را مشاهده می کنید:

9 درصد از جمعیت عمومی
8 درصد مردان
10 درصد از زنان

معنی تیپ ISFP

 (I) درونگرایی: درون گراها وقتی تنها هستند، انرژی خود را باز می یابند.

 (S) حس کردن: تیپ های شخصیتی حسی معمولاً ترجیح می دهند چیزهای جدیدی را تجربه کنند و بر واقعیت اوضاع تمرکز کنند.

 (F) احساس: تیپ های احساسی معمولاً احساسات را بر منطق مقدم می دانند و معمولاً هنگام تصمیم گیری به حس درونی خود اتکا می کنند.

(P)  ادراک: تیپ ­های ادراکی معمولاً منعطف و خودجوش هستند.

جمله مشهور از یک isfp

حقایقی جالب درباره ISFP

آسان گیری از ویژگی های شخصیتی این تیپ است.

در میان انواع تیپ ها بیشتر احتمال دارد بیماری قلبی و فشار خون را گزارش کنند.

در دانشگاه کمترین سطح قاطعیت را دارند.

هنگام آزمایش، کمترین سال در آینده از همه انواع پیش بینی شد.

در میان تیپ ها، جزو افرادی هستند که کمتر در دانشگاه میمانند.

به احتمال زیاد نسبت به همه انواع تیپ ها، مسائل مربوط به استرس مالی و کودک را گزارش می کنند.

 در بین دانشجویان MBA و صاحبان مشاغل کوچک کمتر دیده می شوند.

اغلب در کارهای مربوط به مراقبت های بهداشتی، تجارت و اجرای قانون یافت می شود.

 

آگاهی از سایر ویژگی های ISFP

 

توجه- این صفحه تنها معرفی کلی تیپ شخصیت ISFP بود. در اینجا بخش های 10 گانه را برای تیپ ISFP فراهم کرده ایم. متناسب با نیاز خود می توانید از طریق منو کناری (در حالت دسکتاپ) و یا فهرست بالا (در حالت موبایل) به این بخش ها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این برای راحتی و تسهیل بیشتر، در زیر توضیحات هر قسمت را آورده و برای رفتن به آن می توانید روی تیتر مربوطه کلیک کنید:

نقاط قوت تیپ ISFP چیست؟

آگاهی پیدا کردن نسبت به نقاط قوت تیپ شخصیت ISFP، باعث می گردد که اطلاعات زیادی در رابطه با خودتان پیدا کنید و بتوانید برنامه ریزی های زندگی تان را براساس ویژگی های شخصیتی پی ریزی کنید.

نقاط ضعف تیپ ISFP چیست؟

با مطالعه نقاط تیپ شخصیتی ISFP، آگاهی زیادی نسبت به ویژگی های منفی خود پیدا می کنیدT بنابراین می توانید با برنامه ریزی منظم، اصلاح این موارد منفی را در اولویت قرار دهید.

استرس های تیپ ISFP چیست؟

با مطالعه بخش استرس های تیپ شخصیتی ISFP در سامانه جامع MBTI متوجه می شوید که شرایط استرس زا برای شما کدام ها هستند و با مدیریت کردن می توانید از این موقعیت ها فاصله بگیرید.

انگیزه های تیپ ISFP چیست؟

بخش انگیزه های تیپ شخصیتی ISFP شما را راهنمایی می کند تا بدانید که چه چیزهایی می تواند انگیزه ایجاد نماید و همچنین کمک خواهد کرد در برنامه ریزی های هدف مندتان، انتخاب های تان طوری باشد که همواره انرژی لازم را در شما برانگیزد.

سبک کاری تیپ ISFP چیست؟

با توجه به این که هر تیپ شخصیتی یک سبک کاری دارد. به عنوان یک فرد  ISFP برای شما بهتر است که در رابطه با سبک و نحوه فعالیت و کارکردن خود آگاهی کافی داشته باشید.  زمانی که سبک کاری خود یا دیگران را بهتر بشناسید می توانید در محیط حرفه ای تعامل سازنده تر و محیط صمیمی تری را ایجاد نمایید.

زندگی شغلی تیپ ISFP چیست؟

اگر یک فرد ISFP هستید خوب است که در مورد جزئیات زندگی شغلی خود اطلاعاتی را کسب کنید. بدانید که چه ضعف هایی در محیط کار دارید و روی این ضعف ها کار کنید تا در محیط کار خود تعامل بهتر داشته باشید. دانستن این موارد در کنار مشاغلی که مناسب برای شما می باشد، کمک می کند تا تصمیم های شغلی دقیق تری داشته باشید.

  روابط حرفه ای تیپ ISFP چیست؟

مطلع بودن از رابطه و پیوند های حرفه ای برای هر فرد آگاه و در اجتماع  لازم است. حتی اگر شما ISFP نباشید خیلی بهتر است که در  مورد روابط حرفه ای یک ISFP بدانید. داشتن اطلاعات کافی در  این زمینه کمک می کند تا برای کم کردن و به حداقل رساندن تعارض های بین فردی در کار از نکات مهم آگاهی و اطلاع کافی و لازم را بیابیم.

  روابط عاشقانه تیپ ISFP چیست؟

اگر فرد ISFP هستید و یا همسرتان ISFP است برای هر دو شما به عنوان یک زوج خوب است در مورد مهمترین ویژگی های شخصیتی خود و تیپ  ISFP آگاهی نسبی داشته باشید. وقتی در رابطه با این تیپ شخصیتی آگاه باشید، مسلما رابطه ی بهتری را با همسر خود و روابط عاشقانه خود خواهید داشت.

  افراد مشهور تیپ ISFP چیست؟

 ذکر این نکته برای دانستن شما در مورد  زنان و مردان ISFP معروف در دنیا خالی از لطف نیست، ولی خوب است بدانید که تدوین این بخش بیشتر برای سرگرمی است ولی درک اینکه چه افرادی در جهان به تیپ های  شخصیت شما یا اطرافیانتان نزدیک تر هستند می تواند به بهبود تصمیم گیری های فردی در آینده بیانجامد.

آگاهی از سایر تیپ های شخصیت

16 تیپ شخصیتی می تواند به شما برای درک بهتر دیگران و دلیل رفتار آن ها به شیوه های مختلف کمک نماید. هرکدام از تیپ هایی که می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید را کلیک کنید: 


 

 

آیا مطمئن نیستید که تیپ ISFP هستید؟ مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تست MBTI شده و از آنجا نسخه اروپایی این آزمون را انجام دهید.

پس از مشخص شدن تیپ تان برای اعتبار سنجی وارد بخش زیر شوید:

ورود به بخش اعتبار سنجی  کلیک نمایید

 

چنانچه تیپ ISFP هستید از لینک زیر اعتبار تیپ خود را ارزیابی کنید:

اعتبارسنجی تیپ شخصیت ISFP  کلیک نمایید

 

 

 

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTI کلیک نمایید

 

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • آیا من تیپ شخصیتی ISFP هستم؟

  • برای اینکه بتوانید متوجه شوید که تیپ شخصیتی شما چیست توصیه ما به شما این است که حتما با استفاده از تست MBTI آنلاین در سایت ای سنج آزمون را داده و تفسیر کامل آن را دریافت نمایید.
 • چطور مطالب بیشتر در رابطه با تیپ ISFP را بخوانم؟

  • همانطور که در باکس توجه نیز به آن اشاره کردیم این بخش تنها قسمتی از تیپ شخصیتی ISFP است. جهت مطالعه بیشتر چنانچه در صفحه کامپیوتر یا دسکتاپ این صفحه را مطالعه می کنید از منو سمت راست موارد بیشتر را مطالعه کنید. در حالت گوشی می توانید از بخش فهرست مطالب در بالای همین صفحه اقدام کنید.
 • در این بخش چه جنبه هایی از تیپ ISFP را آورده ایم؟

  • ما در این بخش به طور کامل 10 جنبه از تیپ شخصیتی را برای شما تهیه کرده ایم. با مراجعه به هرکدام می توانید اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با تیپ شخصیتی خود به دست آورید.
 • 10 جنبه مورد بررسی تیپ ISFP چیست؟

  • ما در بخش آزمون های جامع برای تیپ شخصیتی ISFP 10 جنبه را فراهم نموده ایم که این ده مورد عبارتند از: (1) صفات کلی تیپ، (2) نقاط قوت، (3) نقاط ضعف، (4) استرس ها، (5) انگیزه ها، (6) سبک کاری، (7) زندگی شغلی، (8) روابط حرفه ای، (9) روابط عاشقانه، (10) افراد مشهور.