تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTJ با ISTP

INTJs & ISTPs

خلاصه تیپ شخصیتی INTJ (روشنفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTJ در رفتار با اعتماد به نفس، تحلیلی و بلند پروازانه دارند. آنها عاشق دنبال کردن دانش هستند و تمایل دارند بسیار منطقی فکر کنند. آنها متفکرانی مستقل هستند که روی حل مشکلات جهان متمرکرند!

خلاصه تیپ شخصیتی ISTP (صنعتگر)


افراد با تیپ شخصیتی ISTP رفتار کنجکاو، عمل گرا و با اعتماد به نفس دارند. آنها غیر قابل پیش بینی و خودجوش هستند، اما اغلب ساکت اند و ترجیح می دهند، درون گرایانه به اطلاعات فکر و پردازش کنند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTJ را با افراد ISTP در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTJ با ISTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISTP چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

INTJ ها و ISTP ها هر دو متفکر و درونگرا هستند، ترجیح می دهند تنها باشند و منطقی تصمیم گیری کنند. با این حال، INTJ ها حس شهودی شدیدی دارند و به دنبال سازماندهی هستند، در حالی که ISTP ها بر روی واقعیت های پیش روی خود تمرکز می کنند و در لحظه عمل میکنند. INTJ ها باید از بحث کردن به روش فلسفی یا مفهومی با ISTP ها بپرهیزند، و به شواهد یا واقعیت های موجود اشاره کنند. ISTP ها باید از تمرکز زیاد روی جزئیات جلوگیری کنند و به INTJ ها امکان یافتن خط و ربط های بحث را بدهند.

حل تعارض شخصیت INTJ با ISTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISTP چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

INTJ ها و ISTP ها هر دو شخصیت تفکری هستند، بنابراین باید روی پرداختن منطقی به موقعیت های جدی تمرکز کنند. آنها باید صریح باشند و به موقع به مسائل بپردازند. INTJ ها باید از نیاز ISTP ها به دانستن موارد مهم آگاه باشند. آنها باید مثال های روشنی بزنند تا ISTP ها بتوانند آن را در ذهنشان مجسم کنند. ISTP ها باید ربط تعارض با سایر موضوعات را بررسی کنند. نشان دادن روابط به پردازش و درک INTJ ها کمک می کند.

اعتماد بین شخصیت INTJ با ISTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISTP چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

INTJ ها احتمالاً به ISTP هایی که به تعهدات خود پایبند و همکاری مثبتی در محیط کار داشته باشند، اعتماد خواهند کرد. ISTP ها باید سعی کنند در تعامل با INTJ ها کمی سازمان یافته تر باشند و نسبت به کارشان از خودگذشتگی داشته باشند. ISTP ها تمایل دارند به INTJ هایی اعتماد کنند که به آنها امکان مستقل کارکردن طبق برنام ه­ای انعطاف پذیر را بدهند. اگر INTJ ها استقلال بیشتری به ISTP ها بدهند، آنها احتمالاً احساس قدردانی و تحت کنترل نبودن می کنند که به آنها کمک می کند تا با INTJ ها معاهده کنند.

تعامل کاری شخصیت INTJ با ISTP

چگونه تیپ های شخصیتی INTJ و ISTP می توانند با هم کار کنند؟

هر دو شخصیت با رویکرد تفکر عمیق و منطقی در محیط کار، همکاری میکنند. INTJ ها هداف گرا و آینده نگر و متعهد به دستیابی به چیزهای بزرگ هستند، در حالی که ISTP ها افرادی کنجکاو، با بصیرت و انعطاف پذیرند که برای درک جهان پیرامون خود تلاش می کنند. وقتی هر دو تیپ شخصیتی INTJ و ISTP از یکدیگر قدردانی می کنند و به طور موثر با هم ارتباط برقرار می کنند، عملکرد آنها به صورت تیمی خوب است. INTJ ها باید به داشتن آزادی و فضا برای تنها کارکردن در مواقع لزوم از سمت ISTP ها مطمئن باشند. ISTP ها باید سخت کار کنند و پروژه ها را ادامه دهند، حتی هنگامی که احساس خستگی می کنند.

کنار آمدن با تغییرات در INTJ و ISTP 

تیپ های شخصیتی INTJ و ISTP چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

INTJ ها احتمالاً در مواجهه با شرایط جدید دشواری خواهند داشت، زیرا آنها کاملاً بر اهداف شخصی خود متمرکزند و تمایل دارند هر برنامه ای را در جای خود اجرا کنند. ISTP ها به طور طبیعی سازگارند و در واقع از دوره های تحول لذت می برند. ISTP ها باید در زمان های پر تنش از INTJ ها پشتیبانی کنند. آنها باید به INTJ ها کمک کنند تا راهی جدید برای دستیابی به اهداف خود پیدا کنند. احتمالاً هنگامی که INTJ ها ذهنیت خود را تغییر دهند، به خوبی سازگار می شوند.

مدیریت استرس INTJ و ISTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISTP چگونه  می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

صرف وقت زیاد با دیگران

پیروی از یک مجموعه قوانین سنتی

تمرکز روی زمان حال

آسیب پذیری عاطفی در مقابل دیگران

تیپ شخصیتی ISTP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

تحت فشار قرار گرفتن برای تعهد به اهداف بلند مدت

همکاری نزدیک با افراد جدید

الزام به پیروی از یک برنامه سختگیرانه

شرکت در مهمانی های شلوغ، کنسرت ها و سایر برنامه ها

INTJ ها باید از تحت فشار قرار دادن بیش از حد ISTP ها اجتناب کنند. در عوض، آنها باید به ISTP ها اجازه دهند تا خودشان تصمیم بگیرند و اهدافشان را تعیین کنند. ISTP ها باید تلاش کنند در تعامل با INTJ ها سازمان یافته تر و سازگارتر باشند تا به آنها کمک کنند آرامش بیشتری داشته باشند.

انرژی و انگیزه INTJ و ISTP

تیپ های شخصیتی INTJ و ISTP چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INTJ و ISTP می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر انگیزه می گیرد...

تعیین و دستیابی به اهداف بلند پروازانه

کار مستقل روی پروژه ها

معرفی ایده های جدید یا ابتکاری

گذراندن وقت شخصی به تنهایی یا در گروههای بسیار کوچک

تیپ شخصیتی ISTP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

تجربه ها و ماجراهای جدید

جدا کردن قطعات اشیا برای یادگیری نحوه کار آنها

تصمیم گیری مستقل

برنامه های انعطاف پذیر که به آنها امکان برنامه ریزی های لحظه آخری را می دهد

INTJ ها با اجازه دادن به ISTP ها برای داشتن برنامه ای بسیار انعطاف پذیر و تشویق آنها برای پیگیری آنچه برایشان جالب است، می توانند به آنها انگیزه دهند. ISTP ها با قدردانی از ایده های خلاقانه و به رسمیت شناختن مشارکت INTJ ها در تیم می توانند آنها را تشویق کند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید