تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

روابط حرفه ای INTJ

تیپ شخصیت روشنفکر

INTJ ها در روابط کاری چگونه اند؟


INTJ ها افرادی جاه طلب و منطقی هستند که اهداف بزرگی تعیین می کنند و برنامه های دستیابی به آنها را دنبال می کنند. آنها می توانند به دیگران کمک کنند تا به مشکلات پیچیده فکر کنند و صریحاً عقاید خود را بیان کنند. گرچه آنها به طور طبیعی کم حرف و محافظه کارند، اما ماهیت جسور آنها به این معنی است که در صورت لزوم اغلب قادر به پیشرفت و هدایت دیگران هستند.

تیپ INTJ در محل کار

یک INTJ فردی زودباور، گوشه گیر و منطقی است. آنها همه چیز را زیر سوال می برند و از زیر پا گذاشتن قوانین لذت می برند. آنها عطش سیری ناپذیری برای دانش دارند که اغلب آنها را مطالعه محور می کند. معماران باهوش، کنجکاو و مصمم هستند. آنها همچنین می توانند مغرور، بیش از حد انتقادی و افرادی هستند که به نادیده انگاشتن احساسات معروف می باشند.

INTJ ها خارج از چارچوب فکر می کنند و زمانی که به تنهایی یا در گروه های کوچک کار می کنند پیشرفت می کنند، بنابراین در مشاغل مدیریت پروژه، استراتژی بازاریابی یا مهندسی سیستم ها برتری خواهند داشت.

INTJ ها استانداردهای بسیار بالایی برای خود دارند و معمولاً کار خود را تا جایی که می توانند به خوبی انجام می دهند که از آنها کارمندانی عالی می سازد. آنها از کار مستقل لذت می برند و تحمل هدر دادن وقت خود را در جلسات بیهوده ندارند.

یک INTJ معمولاً از ارائه انتقاد سازنده به همه (از جمله مدیر و رئیس خود) نمی ترسد این مسئله می تواند نتیجه معکوس داشته باشد زیرا همه طرفدار آن نیستند.

اگرچه آنها ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند، اما INTJ ها مدیران بسیار خوبی هستند زیرا اولویت آنها کارایی و نوآوری است. آنها با زیردستان خود مانند یکدیگر رفتار می کنند و به آنها آزادی می دهند.

تیپ های شخصیتی INTJ تمایل دارند با کسانی کار کنند که ...

روی بهره وری و کارآیی تمرکز داشته باشند

بازخورد مفید و سازنده ارائه دهند

از مکالمه های شخصی خودداری کنند

INTJ ها معمولاً دوست دارند به تنهایی کار کنند، اما وقتی در کنار همکاران هستند، می خواهند اطمینان حاصل کنند که کار به خوبی انجام شده است. آنها اهداف بلندپروازانه ای دارند و امیدوارند که همکارانشان نیز مانند آن ها باشند. در بعضی مواقع، آنها ممکن است صراحتا بازخورد خود را ارائه دهند. در حالی که آنها خودشان از انتقاد سازنده قدردانی می کنند، ممکن است برای کسانی که از بازخورد لذت نمی برند بسیار قضاوتگر به نظر برسند.

INTJ ها هنگامی احساس راحتی میکنند که افراد حاضر در تیم آن ها بر روی وظایف خود تمرکز کنند، هر مشکلی که می بینند را مستقیماً بیان کنند و احساسات را از معادله دور نگه دارند. بدین ترتیب توانایی همکاری نزدیک آنها با دیگران بهبود پیدا میکند.

تیپ های شخصیتی INTJ ممکن است در روابط حرفه ای خود وجود موانعی را در مواقع زیر احساس کنند ...

بیش از حد به توانایی های خود اطمینان داشتن

آزار دادن یا ناراحت کردن دیگران با بیان مستقیم و صریح خود

عدم توانایی برقراری ارتباط عاطفی با افراد در صورت نیاز

 از آنجا که INTJ ها هنگام به اشتراک­ گذاری افکار خود صریح و صادقانه عمل می کنند، گاهی اوقات مغرور به نظر می رسند. این امر ممکن است برای افرادی که احساس می کنند در کارهای گروهی شنیده نمی شوند، خسته کننده باشد. INTJ ها همچنین ممکن است حرف تندی بزنند، بدون اینکه متوجه شوند آنچه گفته اند شخص دیگری را آزرده یا ناراحت کرده است. بعضی مواقع، حتی وقتی دیگران واکنش احساسی نشان می دهند، ممکن است ارتباط عاطفی نشان ندهند و ممکن است به نا امیدی همکاران منجر شود. با این حال، وقتی همکاران INTJ ها تلاش کنند مستقیماً مسائل را حل کنند، این مشکلات قابل کاهش و قابل حل شدن است. هنگامی که INTJ ها از مشکلات آگاه شوند، به احتمال زیاد برای رفع آنها تلاش خواهند کرد.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه روابط خود را در محل کار بهبود بخشیم؟

توجه داشته باشید که صرفا شناخت شخصیت دیگران و ویژگی های آن ها نمی تواند باعث موفقیت ما در روابط کاری شود. برای اینکار لازم است تا هوش هیجانی بالایی داشته باشیم. توصیه می کنیم 15 جنبه هوش هیجانی خود را ارزیابی نموده و از راهکارهای آن برای بهبود روابط خود با دیگران کمک بگیرید.

تست هوش هیجانی بار آن   کلیک نمایید

 


آگاهی از روابط کاری سایر تیپ های شخصیت

شخصیت های 16 گانه در روابط کاری خود به شیوه ها متفاوتی رفتار می کنند. برخی از آن ها به هم شبیه تر و برخی ممکن است تفاوت های اساسی داشته باشند. توصیه می کنیم برای درک بهتر دیگران به ویژه در محیط های حرفه ای و کاری سایر تیپ ها را نیز مطالعه کنید.

روابط حرفه ای INTP 
روابط حرفه ای INTJ
روابط حرفه ای INFP 
روابط حرفه ای INFJ
روابط حرفه ای ISTP
روابط حرفه ای ISTJ
روابط حرفه ای ISFP
روابط حرفه ای ISFJ
روابط حرفه ای ENTP
روابط حرفه ای ENTJ
روابط حرفه ای ENFP
روابط حرفه ای ENFJ
روابط حرفه ای ESTP
روابط حرفه ای ESTJ
روابط حرفه ای ESFP
روابط حرفه ای ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTJ

 

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید