تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط ضعف INTJ

تیپ شخصیت روشنفکر

نقاط ضعف تیپ INTJ چیست؟


اگرچه INTJ ها مهارت ها و نقاط قوت فوق العاده زیادی دارند که می تواند به نفع همه اطرافیان باشد، اما نقاط ضعفی نیز دارند که می تواند بر آنها تأثیر منفی بگذارد. اگر INTJ ها مدیریت یا غلبه بر مواردی که احتمال داشتن ضعف بالقوه در آن­ها هست را نیاموزند، ممکن است نقاط قوت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و اثرگذاری مثبت آن­ها کمتر شود.

نقاط ضعفی که به طور معمول با تیپ شخصیتی INTJ همراه است شامل ...

تلاش برای درک بیانات عاطفی

چشم پوشی از جزئیات کوچکتر

داشتن پتانسیل برای مغرور شدن در موقعیت هایی که آنها را به چالش می کشد

دوری از تعهداتی که نیازمند معاشرت است

تمایل به قضاوت دیگران

 INTJ ها به عنوان شخصیتی متفکر، برای بروز احساسات خود و ارتباط احساسی با دیگران مشکل دارند. آنها قبل از در نظر گرفتن احساسات، روی واقعیت های یک وضعیت تمرکز می کنند که ممکن است در شرایط عاطفی دیگران را ناراحت کند. با این حال، با کمی تمرین خودآگاهی، INTJ ها می توانند شنونده هایی عالی باشند و یاد بگیرند احساسات خود را بروز دهند و پذیرای احساسات دیگران باشند.

ویژگی شهودی INTJ ها همچنین می تواند توجه آنها را نسبت به جزئیات کوچکتر کاهش دهد. به عنوان افرادی کل نگر، تمرکز آنها اغلب به جای مبانی، روی کلیت موضوع است. آنها ممکن است بخاطر ایده های کلی، از چیزهای کوچک چشم پوشی کنند. آنها با تلاش کردن، می توانند عادت هایی را برای توجه به جزئیات کوچک در خود ایجاد کنند.

همچنین ممکن است گاهی اوقات کمی بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشند، که می تواند رفتارشان برای دیگران مغرورانه به نظر برسد. هنگام همکاری نزدیک با شخص دیگر، INTJ ها باید از نکوهش یا تحقیر جلوگیری کنند. در عوض، آنها باید وقت بگذارند تا با دقت به دیدگاه طرف مقابل گوش دهند، حتی اگر با آن مخالف باشند.

از آنجایی که INTJ ها درون گرا هستند، حتی در مواقعی که مجبورند، ممکن است از بودن در جمع ها اجتناب کنند. راحت نبودن آنها در گروه های بزرگ، به ویژه افراد غریبه، باعث می شود آنها از حضور در رویدادهای بزرگ دوری کنند. در عوض، آنها احتمالاً تمایل دارند به تنهایی یا با یک یا دو دوست صمیمی دیگر وقت ­بگذرانند.

 INTJ ها بعضی اوقات کمی قضاوتگر میشوند. آنها ممکن است با داشتن اطلاعات کمی از شخصی دیگر، نظرات منفی درباره او داشته باشند. با این حال، با تمرین و خودآگاهی، INTJ ها معمولا می توانند این رفتار را نادیده بگیرند تا در مورد دیگران ذهن بازتری داشته باشند.

 وقتی INTJ ها تلاش می کنند تا نقاط ضعف خود را بشناسند و بر آن غلبه کنند، می توانند در جهت رشد شخصی خود گام بردارند. تغییرات کوچک و مداوم، می تواند منجر به رشد اساسی و پیشرفت در بلند مدت شود.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

نقاط ضعف INTP 
نقاط ضعف INTJ
نقاط ضعف INFP 
نقاط ضعف INFJ
نقاط ضعف ISTP
نقاط ضعف ISTJ
نقاط ضعف ISFP
نقاط ضعف ISFJ
نقاط ضعف ENTP
نقاط ضعف ENTJ
نقاط ضعف ENFP
نقاط ضعف ENFJ
نقاط ضعف ESTP
نقاط ضعف ESTJ
نقاط ضعف ESFP
نقاط ضعف ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTJ

 

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید