تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست دیسک DISC

سامانه جامع آزمون DISC


سامانه جامع تست دیسک

به سامانه جامع آزمون دیسک خوش آمدید

در این بخش سعی می کنیم به اهمیت تست دیسک، 16 تیپ اصلی و روابط تیپ های چهارگانه با هم بپردازیم. برای انجام نسخه پیشرفته آزمون دیسک 2020 مبتنی بر الگوی 53 تیپ با نمره گذاری چندمحوری و تفسیر کاملا اختصاصی بهتر است به صفحه اصلی تست دیسک مرجعه کنید.


مطالبی که در مورد آزمون DISC باید بدانید

آزمون DISC چهار عامل DISC را مشخص می کند که به عنوان تسلط (D)، تأثیر (I)، ثبات (S) و وظیفه شناسی (C) شناخته می شوند. همچنین لازم به ذکر است اشاره شود که ارزیابی و ازمون DISC براساس کار ویلیام مولتون مارستون، روانشناسی که نظریه DISC را ایجاد کرده است، می باشد.

هر فرد ارزش ها، اعتقادات و دیدگاه های خاص خود را دارد. ما ممکن است همیشه با این عقاید موافق نباشیم، اما ابزارهایی وجود دارد که می تواند تعاملات استرس زا را برای افراد آسان تر و کمتر کند. و این مورد به درک و به کارگیری همدلی در رفتار روزمره شما برمی گردد.

هشدار

 کلیه مطالب سامانه DISC توسط تیم ای سنج طراحی، ترجمه و یا تالیف شده و در مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران با شماره پروانه 12533 ثبت شده است. هرگونه کپی برداری بدون نام ای سنج پیگرد قانونی دارد.

دیسک (DISC) ابزاری است که با ایجاد خودشناسی، همدلی ما را افزایش می دهد. همدلی توانایی به اشتراک گذاشتن و درک احساسات شخص دیگر است. به کار بردن همدلی به این معناست که بتوانید دیدگاه فرد دیگری را بدون مشاهدات و دیدگاه های شخصی و قضاوت فرد قبول کنیم. در  نهایت باید گفت که سعی کنید در اولین فرصت تست دیسک و انواع مختلف تست شخصیت را انجام دهید تا از شخصیت خود آگاه شوید و درک درستی از ویژگی های شخصیتی خود داشته باشید.

سامانه جامع تست دیسک

ضرورت انجام آزمون DISC چیست؟

از این آزمون باید استفاده کرد چرا که همدلی را به ما می آموزد. آزمون DISC بهترین منبع برای یک فرد است تا به وسیله آن درک کند که چگونه رفتار خود را با شرایط و موقعیت های جدید مطابقت دهد و به نوعی با این شرایط سازگار شود. به همین دلیل است که ما از DISC بیش از سایر آزمون ها همانند تست شخصیت شناسی رنگ و تست MBTI یا تعداد بیشماری از آزمون های موجود مانند آن استفاده می کنیم. آزمون Myers-Briggs درک کلی از، چگونگی عملکرد یک شخص، بدون دادن توصیه یا اطلاعات خاص را به ما ارائه می دهد. 

بخشی از تفسیر تست دیسک در سایت ای سنج

استفاده از آزمون ام بی تی آی یک درس ضروری است که باید برای رشد و درک خود یاد بگیرید، اما این آزمون به شما نمی گوید که در یک شرایط چگونه واکنش نشان دهید و چگونه رفتار مناسبی داشته باشید. چارچوب آزمون DISC به شما امکان می دهد که انعطاف پذیرتر باشید، ارزیابی انطباقی داشته باشید و بتوانید برای درک و برقراری ارتباط موثرتر در طول زندگی پرمشغله و شلوغ خود از آن استفاده کنید.  

هرچه بیشتر در مورد سایر انواع DISC بیاموزید، بهتر می توانید درک کنید که چگونه نزدیک دیگران بمانید، چگونه قاطعانه رفتار کنید، چگونه محافظه کاری خود را کم کنید و گارد خود را پایین بیاورید و چگونه دیگران را برای شنیدن ایده های خود جذب کنید.

ویژگی های تست دیسک ای سنج

تست دیسک ای سنج نسخه 2020 و پیشرفته می باشد. در این آزمون سعی شده است طی یک فرایند علمی بلند مدت یا به اصطلاح طولی از طریق همکاران بین المللی ای سنج نسخه جامع آن تدوین و طراحی گردد. مهمترین مزیت های این آزمون در سایت ای سنج نسبت به نسخه کلاسیک زیر گزارش شده است:

بررسی شخصیت بر اساس 53 الگوی رفتاری

تغییر و تحول اساسی در 112 صفت و بومی سازی آن

سیستم محاسبه پتانسیل های رفتاری

سیستم بررسی صفات تابع

سیستم محاسبه کد عملکردی

سیستم تطبیق تیپ با سایر تست ها

سیستم محاسبه تغییرات در نمودار تناوبی

سیستم زمینه یابی مشکلات روانی 

سیستم تطبیقی با شاخص های O*net یا بانک مشاغل

شروع تست دیسک پیشرفته ای سنج  

 


تیپ های تست دیسکمعرفی تیپ های شخصیتی آزمون DISC

تست شخصیت شناسی دیسک 4 تیپ اصلی دارد. عنوان و نام این تست نیز از این 4 تیپ گرفته شده است. جالب توجه است که از ترکیب این 4 تیپ با میزان و اندازه های مختلف بیش از 600 هزار الگوی رفتاری ایجاد خواهد شد. این چهار ویژگی یا تیپ اصلی عباتند از:

تیپ D یا نتیجه گرایی

تیپ I  یا تاثیرگذاری

تیپ S یا ثبات گرایی

تیپ C یا وظیفه گرایی

در ادامه هر یک از تیپ های شخصیتی بالا به طور مجزا توضیح داده خواهند شد. لازم به ذکر است که در مورد خلق و خو و  سبک ارتباطی هر یک نیز توضیحات لازم ارائه می شود.

 

 

 معرفی تیپ شخصیت D

 (رقابتی، مصمم، ماجراجو، قاطع )

 

ویژگی های کلی تیپ D

کسی که از درجه بالایی از تسلط برخوردار است و به عنوان تیپ شخصیتی "D" شناخته می شود، احتمالاً فردی رک و صریح ، قاطع، مستقل و مصمم و با اراده است. آن ها رقبای سرسختی هستند که با اهداف بلندپروازانه و چالش هایی که برایشان پیش می آید، پیشرفت می کنند و درصورت نیاز به انجام یک کار، عمل را بر تحلیل ترجیح می دهند. زمانی که آن‌ها نظر خود را اعلام می‌کنند و یا سوال می‌پرسند، این کار به معنای کسب‌وکار و تجارت برای آنان است.

شخصیت نوع D  نیز به طور کلی با تعارض راحت است، و ممکن است بیشتر از دیگر سبک‌های شخصیت منفعل تلاش کنند تا اراده خود را به دیگران نشان دهند و کنترل یک موقعیت را به دست بگیرند، که همین امر می تواند به افراد دیگر کمک کند تا در جهت رشد شخصی خود کار کنند. در ادامه چند نکته در مورد تیپ D لازم به ذکر می باشد:

یک شخصیت D آنقدر روی موفقیت متمرکز است که بیشتر مکالمات آن ها روی نتایج متمرکز می شود و اغلب روش را نادیده می گیرند.

یک شخصیت D غالباً از استراتژی و منطق چشم پوشی می کند، در عوض ترجیح می دهد که در حین کار به آن فکر کند و از آن بهره ببرد.

D ها افراد بسیار عینی هستند. آن ها بر اساس احساسات تصمیم نمی گیرند.

شخصیت های D با سرعتی بسیار زیاد و سریع حرکت می کنند و از فعالیت های بدنی لذت می برند.

خلق و خوی افراد در تیپ D 

یک فرد با شخصیت D معمولاً با اطمینان صحبت می کند، اما سریعاً مکالمه ای را  که به جایی نرسد به پایان می رساند. ایده های آن ها سطح بالا، متعصبانه، و در بعضی مواقع صریح خواهد بود، اما شما معمولاً در درک ایده و سخنان آن ها مشکلی نخواهید داشت. کم‌تر احتمال دارد که D که یک موقعیت راحت را انتخاب کند. در عوض، نگرش قاطعانه آن ها اغلب قبل از ارزیابی سناریو به طور کامل، آن ها را به سمت مسئولیت پذیری سوق می دهد.

در یک ماموریت، مراقب نوع D باشید. وقتی هدف برای آنان مشخص شد، چیزی مانع آن ها نمی شود و هیچ چیز نمی تواند آن ها را متوقف کند. با این حال، اگر فکر کنند چیزی باعث تسریع در روند کار می شود، آن ها از هر ایده و دیدگاه بیرونی حمایت می کنند و پذیرای آنان هستند. به طور خلاصه ، تیپ های شخصیت D افراد بسیار رقابتی هستند که اغلب مسئولیت های مدیریتی را بر عهده می گیرند و آن ها را ترجیح می دهند.

سبک ارتباطی در تیپ D 

کسی که میزان تسلط بالایی دارد، تا جایی که ممکن است، به طور موثر با دیگران ارتباط برقرار می‌کند. کوتاه بگویم، تجارت و کسب و کار برای این نوع شخصیت مثل یه اظهار نظر  و یک روش ذاتی برای پاسخ دادن یا دادن دستورالعمل است.

یک شخصیت D به طور گسترده و کلی به جهان نگاه می کند و ترجیح می دهد، از جزئیات عبور کند و این به خاطر کلی نگری آنان می باشد.  انتظار نداشته باشید که با شخصیت D صحبت های کوچک و کوتاهی داشته باشید. از نگاه آن ها، مکالمه های کوتاه و همراه با جوک و .. چیزی جز اتلاف وقت نیست و هیچ نتیجه ای به همراه ندارد.

چهار تیپ اصلی گروه D

برای اطلاعات کامل تیپ D و سه حالت دیگر آن می توانید از جدول زیر استفاده کنید:

 

تیپ D تیپ Di تیپ DI تیپ Id
       

 

 

 

 

 معرفی تیپ شخصیت I

 (همراه، خلاق، برونگرا، پرحرف)

 

ویژگی های کلی تیپ I

افرادی که "نفوذ" بالایی دارند و به عنوان شخصیت  Iشناخته می شوند، غالباً لذت را دوست دارند. آن ها با اعتماد به نفس، خونگرم و خوشایند دیگران و بسیار قابل دسترس و پذیرا دیگران می باشند. این افراد محیط های اجتماعی را دوست دارند و برای برقراری ارتباط با دیگران ارزش قائلند، همیشه به دنبال گسترش شبکه و محافل اجتماعی خود هستند و از گذراندن وقت با افراد جدید لذت می برند. آن ها از کشف ایده های تازه و شروع پروژه های جدید هیجان زده می شوند و احتمالاً در مورد آنچه که روی آن کار می کنند گزاف گویی می کنند. فرد با این شخصیت از انجام چند وظیفه با هم لذت می برد و دوست دارد در یک زمان واحد چند تکلیف را با هم انجام دهد.

افرادی که از نفوذ بالایی برخوردار هستند معمولاً غیر رسمی، خونگرم و پذیرای دیگران می باشند. آن ها به احساسات دیگران علاقه صمیمانه و احترام نشان می دهند و یکی از نقاط قوت آن ها در توانایی آن ها برای برقراری ارتباط با دیگران است.افراد با این تیپ شخصیت احتمالاً از بودن در کنار گروه بزرگی از افراد لذت می برند.  آنها تمایل دارند که با افرادی که در برابر تجربه های جدید منعطف هستند و اجتماعی می باشند به خوبی کار و همکاری کنند و وقتی عضوی از یک تیم مشترک باشند، احتمالاً رشد می کنند. گشودگی و آگاهی اجتماعی آن ها برای کسانی که با آن ها تعامل دارند جذاب است. در ادامه چند نکته در مورد تیپ I لازم به ذکر می باشد:

شخصیت I، سخت تلاش می کنند تا یک فضای مثبت را حفظ کنند.

از جذابیت طبیعی و مهارت های ارتباطی خود برای تأثیرگذاری بر دیگران استفاده می کنند، به ویژه از نظر دیدگاه آن ها.

با تایید رشد می‌کند و با تشویق مردم برانگیخته می‌شود.

عاشق طوفان فکری و پروژه های جدید هستند و می تواند تمایل به انجام کار ها به صورت خیلی سریع داشته باشند.

خلق و خوی افراد در تیپ I 

اعتماد به نفسی که این شخصیت از خود نشان می دهد بسیار مشهود است. آن ها افرادی برون گرا و پرحرف هستند که تمایل آن ها به سمت پر انرژی بودن است. آن ها احتمالاً در هر موقعیتی که قرار گیرند تعامل مثبتی با دیگران دارند. آن ها مانند یک پردازنده ی خارجی هستند، به این معنی که آن ها با صدای بلند فکر می کنند و ممکن است افکار و احساسات خود را بسیار صریح با دیگران به اشتراک بگذارند.

این افراد مهارت های ارتباطی چشمگیری دارند. این توانایی ذاتی آن ها که مربوط به ارتباط گرفتن با دیگران و مردم می باشد از آنان رهبرانی عالی می سازد. بهترین راه برای شناسایی شخصیت I تماشای ورود آن ها به داخل یک اتاق است. آن ها قبل از نشستن یا شروع یک مکالمه بدون هیچ گونه تردیدی سلام و احوالپرسی می کنند و خود را به همه معرفی می کنند. نگرش اجتماعی و رویکرد گرم و صمیمی آن ها می تواند به آن ها کمک کند تا تأثیر مثبتی بر دیگران بگذارند.

سبک ارتباطی در تیپ I 

این شخصیت، عاشق صحبت کردن هستند، درباره همه کس و همه چیز.  آن ها شخصیت رسایی دارند و غالباً با دستان خود ژست می گیرند و از حالت چهره برای انتقال پیام خود استفاده می کنند. زمانی که با شخصیت I کار می کنید، زمان زیادی را برای یک مکالمه اجتماعی ، حتی در یک محیط حرفه ای اختصاص دهید. آن ها عاشق طوفان مغزی ایده ها و همکاری هستند اما از تصمیم گیری های بزرگ در محل کار طفره می روند. اگرچه آن ها به طور ذاتی افرادی مصمم  هستند، اما آن ها افرادی بصری هستند که دوست دارند همه آنچه را که در ابتدا قرار است در مورد آن بحث کنند را بخوانند.

چهار تیپ اصلی گروه I

برای اطلاعات کامل تیپ I و سه حالت دیگر آن می توانید از جدول زیر استفاده کنید:

 

تیپ I تیپ Is تیپ IS تیپ Si
       

 

 

 

 

 معرفی تیپ شخصیت S

 (صبور، اطمینان بخش، واسطه، روشمند)

 

ویژگی های کلی تیپ S

کسانی که ثبات زیادی از خود نشان می دهند و به عنوان شخصیت های S شناخته می شوند، معمولاً افرادی محافظه کار هستند که به دنبال افراد پشتیبان و حامی، سازگار و وفادار  در روابط خود هستند. بسیاری از نقاط قوت تیپ S در مهارت صبوری و بردباری شان در ارتباط با مردم است. آن ها به دلیل همدردی با دیدگاه های دیگران و همچنین داشتن توانایی شنیدن فعال قوی بین مردم شناخته می شوند، که به ایجاد محیط آرام و ثابت در موقعیت های مختلف کمک می کند. این ویژگی ثبات در افراد با شخصیت S منجر به ایجاد مهارت های دیپلماتیک، همکاری و قضاوت در شرایطی می شود که آن ها به آن احتیاج دارند.

اگرچه یک شخصیت S ممکن است منتظر شروع رابطه از جانب شخص دیگری باشد، اما پس از برقراری ارتباط، برای حفظ روابط، بسیار قابل اعتماد است. همانطور که گفته شد، از آنجا که آن ها سرمایه گذاری و تعامل را در گروه کوچکی از افراد ترجیح می دهند، محافل دوستان آن ها معمولاً کوچک و بسیار صمیمی است. آن ها همچنین ممکن است زمان زیادی را برای شناخت همکاران خود صرف کنند. S به شدت وفادار هستند و سخت تلاش خواهند کرد تا روابط نزدیک خود را با افرادی که به مرور ارزش خود را برای آنان از دست داده اند، حفظ کنند. در ادامه چند نکته در مورد تیپ S لازم به ذکر می باشد:

S به حریم همکاران شان بسیار احترام می گذارند و به ندرت حرف کسی را برای بیان ایده و نظرات خود قطع می کنند.

شخصیت های S علاقه مند به استراتژی هستند و اغلب به نفع یک روش عملی از کارهای انتزاعی طفره می روند.

ثبات و روال ساختار یافته باعث ایجاد انگیزه و انرژی به شخصیت های S می شود.

انواع S از افکار، احساسات و ایده های دیگران بسیار حمایت می کنند.

خلق و خوی افراد در تیپ S 

افراد با شخصیت تیپ S افراد آرامی هستند که در پشت تمام گفته ها و اعمال خود قصد و فکر دارند. ثبات ذاتی آن  ها می تواند به آن ها خوب خدمت و کمک کند. آن ها در پاسخ های خود صبور و مهربان هستند و در تمام کارهایی که انجام می دهند کاملاً متفکر هستند. آنها تمایل به برخورد مثبت دارند و به طور طبیعی ملایم هستند. انواع S می توانند در برابر افراد جدید و محیط جدید منعطف و گشوده باشند، اما برای ارزیابی وضعیت و سازگاری با آن ها به زمان نیاز دارند.

طبیعت محافظه کارانه آن‌ها اغلب می‌تواند به عنوان سردی و خشکی تفسیر شود، چیزی که اغلب S برای غلبه بر آن تلاش می‌کند.

شخصیت‌ های S دوست دارند به طور یکنواخت کار کنند، بدون وقفه و عامل مزاحم بیرونی و در آن ها در برابر تغییر و تعارض مقاومت می‌کنند. شخصیت های S با انواع افراد برون گرا متعادل تر رفتار می کنند و از افرادی که بیشتر تحلیلی هستند پشتیبانی می کنند.

آن ها حامیان واقعی ما هستند.

سبک ارتباطی در تیپ S 

شخصیت های S اغلب نرم و آرام صحبت می کنند. ویژگی‌های محافظه کارانه آن‌ها اغلب می‌تواند به صورت رسمی و به ویژه در نوشتن نمود پیدا کند. مهم است که در برخورد و تعامل اول، با این افراد خیلی جدی و محکم ظاهر نشوید. در عوض ، S ها ترجیح می دهند اعتماد و صمیمت را از طریق گفتگوهای معنی دار تر ایجاد کنند.

این نکته مهم است که هنگام کار با شخصیت S باید به خاطر داشته باشید، که آن ها ممکن است نیاز به حکایت های شخصی و گفتگوهای کوچک را نادیده بگیرند و به سرعت به سراغ یک مسئله بروند. هنگام برقراری ارتباط با شخصیت های نوع S ، بر استفاده از زبان دوستانه و رویکرد گرم تمرکز کنید.

چهار تیپ اصلی گروه S

برای اطلاعات کامل تیپ S و سه حالت دیگر آن می توانید از جدول زیر استفاده کنید:

 

تیپ S تیپ Sc تیپ SC تیپ Cs
       

 

 

 

 

 معرفی تیپ شخصیت C

 (دقیق، تحلیلی، ساختارمند، هدفمند)

 

ویژگی های کلی تیپ C

شخصیت های C بسیار تحلیلی هستند و به سمت روند، ساختار و قوانین گرایش پیدا می کنند. C ها به شدت مشکوک هستند و به جای اینکه تحت تأثیر احساسات قرار بگیرند، برای تصمیم گیری عینی از منطق استفاده می کنند. نقاط قوت آن ها احتمالاً در توانایی تفکر از طریق تصمیمات شان نهفته است. اگر داده ها بر اساس منطق جدیدی ارائه شوند، یک فرد با شخصیت C توانایی انعطاف پذیری و تغییر سریع ذهن با این داده ها را دارد. توانایی آن ها در تفکر عمیق در مورد مسائل، به آن ها کمک می کند تا هر نوع C به یک حل کننده مسئله بزرگ تبدیل شود.

آن ها اغلب مخترع هستند و به دنبال راه حل های دقیق برای مشکلات و پروژه هایی هستند که به آن ها سپرده شده است. از آنجا که آن ها به طور طبیعی مشاهده گر هستند، شخصیت های نوع C احتمالاً سواالات زیادی را می پرسند و به دنبال پاسخ های روشن هستند. اگرچه آن ها اغلب ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند تا در یک گروه، ولی آن ها تمایل دارند با کسی که قادر به پاسخگویی دقیق به سوالات آنان است، به خوبی کار کنند. آن ها از ادعاهای خود با مدرک حمایت می‌کند و حل‌کننده مشکلات و مسائل هستند. آن ها ممکن است از عضویت در تیمی که به آن ها استقلال می دهد لذت ببرند، در حالی که در همان گروه به حل مشکلات با منطق و دقت کمک می کنند. در ادامه چند نکته در مورد تیپ C لازم به ذکر می باشد:

شخصیت C از حقایق و منطق تحلیلی برای توضیح تقریباً هر موقعیت در زندگی استفاده خواهد کرد.

انواع C معمولاً نگران واقعیات، ارقام و دقت و صحت و درستی هستند.

شخصیت های C احتمالاً سوالات زیادی را مطرح می کنند.

شخصیت های C در ایجاد و اجرای قوانین بسیار عالی عمل می کنند. می توان روی آن ها حساب کرد چرا که آن ها حواس پرتی را نادیده می گیرند و در مسیر خود باقی می مانند.

خلق و خوی افراد در تیپ C 

شخصیت های C افراد مستقل و گاها گوشه گیری هستند که معمولاً ترجیح می دهند برای مدت طولانی به جای چندین کار بر یک کار تمرکز کنند و  به طور مستقل کار کنند. اگرچه آن ها از گفتگوهای طولانی و متفکرانه در مورد موضوعات پیچیده لذت می برند، یک شخصیت C معمولاً با رفتار ثابت و  فلسفه رواقی که دارد شناخته می شود که در بعضی مواقع ممکن است مانند یک ربات به نظر برسد.

C اغلب با یافتن علایق مشترک در بین افراد که می تواند در بحث های دقیق و عمیق مورد بحث قرار گیرد، با افراد اطرافشان ارتباط برقرار می کنند. آن‌ها به ندرت داستان‌های شخصی را بیان می‌کنند.

سبک ارتباطی در تیپ C

شخصیت های C بسیار عینیو دقیق هستند و ممکن است در گفتار طبیعی خود از انعطاف زیاد استفاده نکنند. آن ها می توانند خشک و منزوی به نظر برسند تا زمانی که یک علاقه یا ایده مشابه آن ها را تحریک کند. آن ها از تجزیه و تحلیل کامل و طولانی لذت می برند اما از بحث های کوچک اجتناب می کنند زیرا این بحث ها حس خوبی به آن ها نمیدهد.

به دلیل مدت زمانی که شخصیت C برای تحلیل جزئیات صرف می کند، اغلب ممکن است بدبین به نظر برسند.که این لزوماً درست نیست، اما برای یک شخصیت C ، واقعیت ها فقط یک واقعیت هستند. بحث کردن با این نوع منطق داده محور با آن ها دشوار است.

چهار تیپ اصلی گروه C

برای اطلاعات کامل تیپ I و سه حالت دیگر آن می توانید از جدول زیر استفاده کنید:

 

تیپ C تیپ Cd تیپ CD تیپ Dc
       

 

 

 

سوالات متداول

در بخش زیر سعی می کنیم به مهمترین سوالات شما در رابطه با تست DISC پاسخ دهیم. کارگروه DISC در سایت ای سنج در تلاش است تا به طور مداوم مهمترین سولات شما را به این قسمت اضافه نماید.

تست دیسک چیست؟

نمایش جواب

تست دیسک یک آزمون رفتارشناسی است که می تواند بر اساس مجموعه ای از صفات و تحلیل آن، پیش بینی دقیقی از سبک های رفتاری شما ارائه دهد. این آزمون از چهار سبک اصلی یعنی نتیجه گرایی، تاثیرگذاری، ثبات گرایی و وظیفه گرایی تشکیل شده است. نام این آزمون از حرف اول این چهار ویژگی یعنی DISC گرفته شده است.

نسخه 2020 تست دیسک چیست؟

نمایش جواب

تست دیسک 2020 نسخه پیشرفته و به روز شده این آزمون است. تیم ای سنج با همکاری شرکت های بین المللی در حوزه آزمون سازی، تست دیسک پیشرفته را به صورت آنلاین ایجاد کرده است. این نسخه ترکیبی از تست دیسک کلاسیک، تست دیسک اوری سینگ و تست های دیسک 8، 16، 24 و 41 محوری است. در نهایت تست دیسک ای سنج 53 تیپ را مورد هدف قرار داده است.

تست دیسک چه کاربردهایی دارد؟

نمایش جواب

تست دیسک برای مضوعات مختلفی به ویژه برقراری ارتباط و تعامل سازنده، تیم سازی، فروش، هدایت شغلی-تحصلی، حل تعارض، افزایش خودآگاهی مورد استفاده زیادی دارد. این تست در نهایت می تواند مسیر ما را برای رسیدن به موفقیت هموار سازد.

تست دیسک ای سنج چه مزایایی دارد؟

نمایش جواب

تست دیسک ای سنج همانطور که گفتیم به صورت پیشرفته تنظیم شده است و از سیستم نمره گذاری هوشمند چندمحوری استفاده می کند. در این سیستم نمره گذاری صرفا بر اساس تیپ نتیجه گیری نمی شود بلکه حالت های مختلف، تغییرات روندها و صفات به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این آزمون علاوه بر این مهمترین شاخص های سازمانی و فردی برای ارائه بهترین خروجی مورد تفسیر قرار می گیرد.

تست دیسک ای سنج چند تیپ را بررسی می کند؟

نمایش جواب

تست دیسک ای سنج به طور کلی 53 تیپ را مورد هدف قرار داده است. این تیپ ها ابتدا با پروفایل های مرسوم به دقت تحلیل می شود و سپس با سیستم نمره گذاری چندمحوری مجموعه ای از حالات را بوجود می آورد که در نهایت به صورت ترکیبی می توان گفت تعداد نامحدودی از پروفایل فردی ایجاد خواهد شد.

روند بررسی علمی صفات دیسک ای سنج چگونه است؟

نمایش جواب

در فرایند تولید تست دیسک ای سنج برای ایجاد بسترها و زیرساخت های آزمون، فرایند طولانی طی شده است. علاوه بر محتواسازی سعی شده است که این آزمون روندی هوشمند و دقیق را برای تحلیل و تفسیر نتایج پیش بگیرد. بنابراین برای ساخت تست دیسک در ای سنج از همکاران بین المللی استفاده کردیم. در مرحله اول به کمک آن ها ابتدا این تست به صورت مطالعه موردی مورد بازبینی قرار گرفت. سپس به روش مشاهده مستقیم کیس ها و مصاحبه با آن ها، تحلیل های اولیه در مورد این آزمون انجام شد. در نهایت با روش مطالعه اسنادی و تحلیل داده از چند مطالعه کمی و کیفی نهایتا ساختار این آزمون بومی سازی شد.