تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

استرس های INTJ

تیپ شخصیت روشنفکر

استرس های تیپ INTJ چیست؟


هنگامی که افراد درد، استرس یا نارضایتی را تجربه می کنند، معمولاً می تواند به فعالیت هایی که باعث از دست دادن انرژی می شود مرتبط باشد. بنابراین، مهم است بدانیم چه نوع فعالیت هایی باعث ایجاد انرژی در هر تیپ شخصیتی می شود و کدام فعالیت ها باعث تخلیه آن میگردد.

تیپ های شخصیتی INTJ در شرایط زیر استرسی و خسته می شوند ...

موقعیت هایی که نیازمند بیان عاطفی هستند

تعامل با گروه های زیادی از افراد

الزام به پیروی از مجموعه قوانین سنتی

پرحرفی و شوخی های روزمره

فقدان خلاقیت در محیط کار

 INTJ ها از اصطلاحات به شدت عاطفی، خسته می شوند. احتمالاً آنها در شرایط عاطفی احساس راحتی ندارند و ترجیح می دهند به جای برخورد احساسی با مسائل، منطقی به آن ها نگاه کنند.

 INTJ ها به طور طبیعی کم حرف اند، بنابراین احتمالاً از گذراندن وقت زیاد با تعداد زیادی از افراد، خسته می شوند. آنها ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند و اصولاً به صورت کتبی ارتباط برقرار کنند تا از ناراحتی­ هایی که ممکن است حین کار در کنار افراد دیگر به وجود بیاید، جلوگیری کنند.

اگرچه INTJ ها از برنامه ریزی استقبال میکنند، اما اغلب قوانین بیش از حد سنتی را به چالش می کشند. گشودگی آنها نسبت به راه حل های جدید آنها را مستعد ارزیابی برخی قوانین خاص می کند. اگر با آنچه باید انجام دهند، مخالف باشند، به طور طبیعی تمایلی به انجام آن ندارند.

 INTJ ها به عنوان افرادی منطقی و صریح، از پرحرفی پرهیز می کنند. پیروی از انتظارات و اجتناب از موضوع اصلی مکالمه احتمالاً آنها را خسته می کند. در عوض، آنها معمولاً می خواهند مستقیم به حل مسائل بپردازند، بدون اینکه سرعت آنها با بحث­ های نامربوط کم شود.

 INTJ ها همچنین ممکن است در محیطی که امیدی برای تجربه ی چیزهای جدید وجود ندارد، احساس گیر افتادن یا محصور شدن داشته باشند. اگر آنها راه حل جدیدی پیدا کنند که به عقیده ­شان کارآمدتر است، اما فقط به دلیل جدید بودن با مخالفت مواجه شوند، احتمالاً نا امید و خسته می شوند.

هنگامی که INTJ ها با کارهایی پرتنش یا خسته کننده روبرو می شوند، ممکن است در سایر جنبه های زندگی منفعل شوند. در حالی که همه ما ناچاریم در نقاط مختلف زندگی با استرس روبرو شویم، بسیاری از اوقات می توان از بروز آن جلوگیری کرد. INTJ ها، باید سعی کنند با چیزهایی درگیر شوند که به آنها انگیزه و انرژی ببخشد، مانند: ارتباط منطقی و دنبال کردن برنامه ­های شخصی. اجتناب از کارهایی که فشار بی رویه به آن ها القا میکند، آشکارا برطرف کردن استرس و انجام کارهایی که باعث هیجانشان می شود، به جلوگیری از سرخوردگی و خستگی آنها کمک می کند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه مقابله با استرس خود را بهتر بسنجیم؟

تست سبک های مقابله با استرس در سایت ای سنج به شما کمک می کند تا به طور دقیق نحوه رویارویی با استرس را سنجیده و از راهکارهای آن برای کنار آمدن صحیح با مشکلات استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از استرس سایر تیپ های شخصیت

16 تیپ شخصیتی می تواند به شما برای درک بهتر دیگران و دلیل رفتار آن ها در شرایط استرس زا کمک نماید. هرکدام از تیپ هایی که می خواهید در مورد نحوه مقابله با استرس آن، بیشتر بدانید را کلیک کنید: 

استرس های INTP 
استرس های INTJ
استرس های INFP 
استرس های INFJ
استرس های ISTP
استرس های ISTJ
استرس های ISFP
استرس های ISFJ
استرس های ENTP
استرس های ENTJ
استرس های ENFP
استرس های ENFJ
استرس های ESTP
استرس های ESTJ
استرس های ESFP
استرس های ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTJ

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید