تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی INTJ

تیپ شخصیت روشنفکر

زندگی شغلی تیپ INTJ چگونه است؟


INTJ ها تمایل به پیشرفت در محیط هایی دارند که به آنها امکان می دهد نتایج قابل ملاحظه ­ای داشته و روش های جدید و کارآمدتری را به کار گیرند.

تیپ های شخصیتی INTJ حین کار کردن زمانی احساس انرژی می کنند که ...

از آنها خواسته شود یک مسئله پیچیده را حل کنند.

رئیس آنها بازخورد مستقیم ارائه دهد.

همکاران آنها نظرات خود را صریحاً اعلام کنند.

گزارش های صریح آنها بسیار موثر باشد.

به احتمال زیاد INTJ ها از داشتن فرصتی برای نشان دادن مهارت های طبیعی حل مسئله خود لذت می برند. آنها وقتی فرصتی پیدا می کنند تا با ایده های پیچیده مشغول شوند و راه حل های جدیدی پیدا کنند که برای همه مفید باشد، انگیزه میگیرند. به احتمال زیاد آنها از داشتن رئیس و همکاران صریح به اندازه ی گزارشات روشن و پربار لذت خواهند برد.

تیپ های شخصیتی INTJ در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که ...

مجبور باشند از نزدیک با بسیاری از افراد کار کنند.

رئیس آنها بیش از حد سوالات شخصی بپرسد.

همکاران آنها در مورد موضوعاتی که مربوط به کار نیستند بحث کنند.

گزارش های روشن آنها نیاز به راهنمایی مداوم داشته باشد.

 از آنجا که INTJ ها متفکرانی مستقل هستند، می توانند در موقعیت هایی که به آنها امکان داشتن فضای کافی برای رشد و قبول مسئولیت خود را میدهند، به خوبی کار کنند. باوجود این، جاه طلبی و ایده های نوآورانه، آنها را به رهبران بزرگی تبدیل می کند.

تیپ های شخصیتی INTJ محافظه کار و متفکر هستند. آنها عاشق یادگیری مداوم و تفکر مبتنی بر واقعیت ها یا فرضیه ها هستند. آنها تمایل دارند در موقعیت هایی که فرصت حل مشکل و تلاش در جهت رسیدن به اهداف شخصی برایشان محیاست، به خوبی کار کنند.

چگونه یک INTJ بهره ور باشیم؟

 لیست کارهایی که باید انجام دهید را تهیه کنید.

INTJ ها در برنامه ریزی خوب هستند و این کار بسیار برای آن ها آسان است. با این حال، آنها در انجام عمل کمی عالی تر هستند. تهیه لیست کارها به شما امکان می دهد وظایف خود را برنامه ریزی کنید، اما همچنین شما را مجبور می کنند که آنها را انجام دهید تا آنها را بررسی کنید.

کارهای بزرگتر را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید.

 پروژه‌های بزرگ اغلب طاقت فرسا به نظر می‌رسند، به خصوص اگر کمال‌گرا باشید. برای جلوگیری از تأخیر، کارهای بزرگتر را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید که قابل کنترل به نظر می رسند.

قانون 5 دقیقه را به خاطر بسپارید.

یکی دیگر از ترفندهای به تعویق انداختن کار این است که با خودتان قرارداد ببندید و کاری را که از آن می ترسید تنها برای 5 دقیقه انجام دهید. در واقع، شما این کار را برای بیش از 5 دقیقه انجام خواهید داد، اما مهم است که خود را مجبور به شروع کنید.

به خودتان مهلت دهید.

شما در محیط های مبتنی بر مهلت به خوبی کار می کنید. از آن به نفع خود استفاده کنید. برنامه ریزی کنید و برای همه وظایف، نه فقط کارهای مربوط به کار (بله، مخصوصاً کارهایی که نمی خواهید انجام دهید) یک مهلت و زمان تعیین کنید.

روتینی ایجاد کنید که برای شما کارساز باشد.

به عنوان یک INTJ، شما از آن دسته افرادی نیستید که بتوانید کاری را فقط به این دلیل انجام دهید که دیگران آن را انجام می دهند. شما از یک روتین سود خواهید برد، اما فقط یک روتینی که برای شما منطقی باشد.

مشاغل رایج برای افراد تیپ شخصیتی INTJ

مهندس نرم افزار

توانایی INTP ها برای انجام کارهای چالش برانگیز و حل نوآورانه مسائل ممکن است به آنها در موفقیت به عنوان مهندسان نرم افزار کمک کند. آنها وقت زیادی برای کار کردن دارند و تفکر منطقی خود را به کار می گیرند. اگرچه احتمالاً نیاز دارند برای در مواقعی که لازم است، تلاش کنند به دنبال کردن یک برنامه عادی و معمول تری باشند، اما راهی که برای آنها مفید باشد را پیدا می کنند.

 اگرچه ممکن است در صورت نیاز، لازم باشد تا همراه دیگران مانند طراحان، بازاریابان و ... کار کنند، اما INTJ ها برای چالش ساخته شده­ اند و مهندسان نرم افزاری موثری خواهند شد.

استراتژیست های بازاریابی

استراتژی بازاریابی به INTJ ها فرصت پیشرفت می دهد تا در حالی که به طور واقع گرایانه به بازار نگاه می کنند، نقاط مهم را به هم متصل کنند و استراتژی های طولانی مدتی را برای موفقیت به وجود بیاورند. اگرچه ممکن است کار آنها را ملزم به همکاری نزدیک­تر از آن چه طبیعتا با آن راحت اند کند، اما پتانسیل رشد و موفقیت آنها در بازاریابی، آنها را ترغیب می کند تا بر روی مهارت های اجتماعی خود کار کنند.

مشاور مستقل (آزاد)

INTJ ها اغلب می توانند به موضوعاتی که دانش زیادی در مورد آن ها دارند، نگاهی بی طرفانه داشته باشند. از آنجا که آنها تمایل زیادی به یادگیری مداوم و به دست آوردن اطلاعات دارند، به احتمال زیاد از دانش بالایی در یک موضوع خاص برخوردارند که آنها را به منبعی عالی برای مراجعه اشخاصی که دنبال کسب تخصص و مهارت هستند، تبدیل خواهد کرد. آنها احتمالاً به عنوان مشاورانی که راه حل های عینی برای مسائل ارائه دهند، پیشرفت می کنند.

دانشمند

دانشمند بودن به  INTJها فرصتی برای کسب دانش بیشتر، یافتن راه حل های خلاقانه اما اثبات شده، تفکر تحلیلی و کار کاملاً مستقل می دهد. انگیزه و غریزه طبیعی آنها می تواند کمک کند تا روی انجام وظیفه شان متمرکز بمانند و توانایی در نظر گرفتن فرضیات INTJ ها می تواند کمک کند تا به نتایج احتمالی یک مسئله، آزمایش یا راه حل فکر کنند.

پزشک

مهارت های طبیعی آنها در شناسایی و حل مشکلات به پیشرفت INTJ ها به عنوان پزشک کمک می کند. تفکر انتقادی و روشنفکری به آنها کمک می کند تا بهترین پاسخ  را برای هر مورد (کیس) پیدا کنند. اگرچه ممکن است لازم باشد روی انتقال بهتر اخبار ناخوشایند کار کنند، اما استقامت و غریزه ذاتی آنها احتمالاً باعث تسکین بسیاری از بیماران میشود.

وکیل

INTJ ها قادرند به صورت منطقی و روشن به مسائل پیچیده نگاه کنند. آنها توانایی دیدن کلیات، ریشه یابی موضوع و استفاده از شواهد برای اثبات ادعاهای خود را دارند که می تواند برای کارکردن روی پرونده های شخصی، به عنوان وکیل مفید باشد.

استاد

استاد بودن احتمالاً به INTJ ها فرصتی می دهد تا دانش خود را گسترش دهند و تخصص خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. اگرچه ممکن است لازم باشد، ارائه اطلاعات متناوب به افراد را یاد بگیرند، اما INTJ ها علاقه دارند در مورد موضوعی که آنها را هیجان زده می کند، صحبت کنند.

معمار

از آنجا که INTJ ها از دانش گسترده خود برای تصمیم گیری مناسب استفاده می کنند، معمولاً قادر به حل خلاقانه مشکلات هستند. آن ها احتمالاً در مدیریت همه مشکلات پیچیده ناشی از طراحی ساختمان های زیبا و دارای ساختار مناسب مهارت دارند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTJ

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید