تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

تست های مرتبط با آزمون MBTI

MBTI Related Tests

در این بخش سعی کرده ایم تست هایی که می توانند مکمل یا مرتبط با MBTI باشند را برایتان بیاوریم. همانطور که می دانیم سنجش امری یک بعدی نیست و صرفا با ارزیابی از طریق یک تست نمی توانیم به جنبه های مهم شخصیت خود دست یابیم. از طرفی صرفا از طریق سنج شخصیت نیز نمی توان مسیر موفقیت را هموار نمود. 

برای اینکه بتوانیم به خودشناسی دست یابیم لازم است تا در کنار تست MBTI و تیپ شناسی، جنبه های دیگری از روان خود را ارزیابی و در نتیجه از تجمیع آن برای تصمیم گیری برای زندگی بهتر استفاده کنیم.

چرا تست شخصیت برای ارزیابی کافی نیست؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران و سازمان ها از ما می پرسند این است که آیا تست MBTI می تواند به تنهایی برای ارزیابی مورد استفاده قرار بگیرد. جواب ما به این افراد خیر است. در واقع تست MBTI مانند بسیاری از آزمون های دیگر نقاط قوت و ضعف دارد. همچنین همه فرایندهای روانی را نمی توان به شخصیت نسبت داد. چرا که انسان موجود تک بعدی نیست و بسیاری از مسائل مختلف می توانند رفتار او را تحت تاثیر قرار دهند.

به همین دلیل است که کانون های ارزیابی و متخصصین روانسنجی در سراسر دنیا ابزارها و روش های مختلف را برای سنجش مورد استفاده قرار می دهند. در اینجا هدف ما مشخص کردن آزمون هایی است که لازم است به عنوان تست های تکمیلی، جایگزین و یا مرتبط در کنار MBTI مورد استفاده قرار داد. سعی کنید ابتدا توضیحات مختصر را مطالعه و برای اطلاعات بیشتر به لینک آزمون مربوطه مراجعه نمایید:

 

تست شخصیت کتل

 

چگونه لایه های عمیق تر شخصیت را بررسی کنیم؟

تست MBTI برای سنجش ویژگی های عمقی شخصیت مناسب نیست. یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت آنلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتلکلیک نمایید

 


 

تست شخصیت دیسک

 

چگونه 53 تیپ شخصیت خود را بررسی کنیم؟

تست DISC  در سایت ای سنج به طور اختصاصی و بر اساس نسخه 2020 طراحی شده است. در این آزمون می توانید 53 تیپ شخصیتی، 112 صفت، پتانسیل های رفتاری و ده ها موضوع دیگر را بررسی کنید. همچنین این تست مجهز به سیستم تطبیق با شاخص های بانک جهانی مشاغل (O*net) می باشد.

تست شخصیت شناسی دیسککلیک نمایید

 


 

تست شخصیت کتل

 

آیا شناخت شخصیت برای موفقیت کافی است؟

تست MBTI و هر تست شخصیت دیگری که استفاده کنیم تنها جنبه هایی از فرایندهای روانی ما را نشان می دهد. یکی از مهمترین عوامل برای موفقیت و پیشرفت درک استعدادها و توانایی هایمان است. فراموش نکنیم که استعداد معادل شخصیت نیست. بنابراین توصیه ما به شما این است که از آزمون های هوش به ویژه تست گاردنر که 9 جنبه مختلف استعداد را می سنجد، استفاده نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنرکلیک نمایید

 


 

تست شخصیت کتل

 

چه چیزی شخصیت ما را هدایت می کند؟

با اینکه شخصیت به عنوان یک الگوی پایدار در نظر گرفته می شود اما برخی از جنبه های روانی که ریشه در دوران کودکی دارند بر شخصیت ما تاثیر می گذارند. این جنبه ها در روانشناسی به طرحواره ها شهرت دارند. زمانی که طرحواره ها به صورت ناسازگار درآیند می توانند باعث اختلال در شخصیت ما شده و در نتیجه نقاط ضعفمان را افزایش دهند. برای بررسی طرحواره های ناسازگار خود به لینک زیر مراجعه کنید.

تست طرحواره های ناسازگار کلیک نمایید

 


 

تست شخصیت کتل

 

آیا شناخت شخصیت برای بهبود روابط اجتماعی کافی است؟

شناخت شخصیت با اینکه عملکرد اجتماعی ما را بهبود می بخشد اما به تنهایی نمی تواند تضمینی برای بهبود روابط باشد. لازمه این مسئله توانایی ما در درک هیجان های خود و دیگران است. هوش هیجانی چیزی است که به ما کمک می کند تا بتوانیم در کنار شناخت شخصیت خود و دیگران به بالاترین سطح عملکرد اجتماعی دست یابیم. برای شناخت 15 مولفه اصلی هوش هیجانی به تست بار-آن با تفسیر کامل در لینک زیر مراجعه کنید.

تست هوش هیجانیکلیک نمایید

 


 

تست شخصیت کتل

 

آیا راه مقابله با مشکلات شناخت شخصیت است؟

توجه داشته باشید که همه تیپ های شخصیت در برابر سختی ها و مشکلات نقاط ضعف خاص خود را دارند. چیزی که باعث می شود دو فرد از یک تیپ در برابر سختی ها عملکرد متفاوتی داشته باشند این است که آن ها سبک مقابله ای متفاوتی برای برخورد با استرس ها دارند. این مساله صرفا به شخصیت بر نمی گردد بلکه مجموعه ای از مهارت های آموخته شده است که می تواند به ما کمک کند تا مشکلات را بهتر از پیش رو برداریم. تست سبک های مقابله با استرس با تفسیر کامل به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر این مسئله را ارزیابی و راهکارهای مهم و ضروری را بیاموزید.

تست سبک های مقابله با استرسکلیک نمایید

 


 

تست شخصیت کتل

 

آیا برای انتخاب شغل و رشته شناخت شخصیت کافی است؟

شخصیت فقط یکی از عوامل مهم در انتخاب شغل و رشته می باشد. در کنار آن رغبت و علاقه ما نیز اهمیت ویژه ای دارد. رغبت را نمی توان معادل و برابر با شخصیت در نظر گرفت. به طوری که ممکن است دو شخصیت مشابه و نزدیک به هم علاقه شغلی و حرفه ای متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل است که ما برای این کار از تست رغبت سنج استرانگ در کنار آزمون های استعداد و شخصیت برای مشاوره شغلی و تحصیلی استفاده می کنیم.

تست رغبت سنج تحصیلی-شغلی استرانگ کلیک نمایید

 


 

تست شخصیت کتل

 

آیا تیپ های شخصیت به تنهایی در روابط عاشقانه تاثیر گذارند؟

با اینکه شناخت تیپ های شخصیت می تواند در بهبود روابط عاطفی ما نقش داشته باشد اما نباید فراموش کنیم که صرف نظر از شخصیت، همه ما سبک های عشق ورزی متفاوتی داریم. سبک های عشق ورزی اشاره به روش هایی دارد که در روابط عاطفی خود به آن باور داریم. در تست استرنبرگ می توانید از این آزمون استفاده نمود.

تست سبک های عشق ورزی  کلیک نمایید

 


 

 

انواع تست شخصیت شناسی آنلاین 

 

اصطلاحات مهم این مقاله