تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

افراد مشهور INTP

تیپ شخصیت متفکر

معروف ترین زنان و مردان INTP


افراد تیپ INTP با توجه به اینکه افراد متفکری نیز هستند شخصیت های مشهوری را به خود اختصاص داده است. در این بخش سعی می کنیم مهم ترین زنان و مردان جهان با تیپ شخصیت INTP را بیاوریم.

زنان معروف INTP

زنان INTP شخصیتی بسیار تودار و متفکر دارند که این ویژ"ی باعث می شود تا این افراد اغلب قادر به دیدن دنیا به روشی تازه و منحصر به فرد باشند. آنها احتمالاً در موضوعاتی که علاقه بیشتری به آنها دارند، آگاهی و دانش بالایی دارند. آنها در حل مسائل مهارت دارند و قادر به انطباق خود با نیازهای شرایط موجود هستند. زنان INTP نسبت به سایر شخصیت های احساسی، تمایل دارند که بیشتر واقع گرا باشند. بعضی از افراد ممکن است انتظارات ناعادلانه و کلیشه ای مانند"بیش از حد مهربان بودن" آنها داشته باشند، اما آنها احتمالاً مسیر خود را دنبال می کنند و از بودن در چارچوب­ های خاص خودداری می کنند.

سیگورنی ویور

سیگورنی ویور (Weaver)، علی رغم داشتن حرفه بازیگری، که گاهی او را در معرض دید عموم قرار می دهد، طبیعتاً محافظه کار و تودار است. او خلاق است و همیشه به دنبال روش های جدید برای انجام کارها است. اغلب منطقی تصمیم میگیرد و گاهی اوقات کمی بیش از حد صریح به نظر میرسد.

الن پیج 

الن پیج (Ellen Page) به خاطر حفظ زندگی خصوصی اش برای خودش، مشهور است. او تا آنجا که می تواند از کانون توجه کناره گیری میکند. او تمایل دارد در لحظه زندگی کند و مستقیماً به مشکلاتی که می بیند رسیدگی کند.

تینا فی 

اگرچه تینا فی (Tina Fey) در مواقع لزوم در میان جمعیت راحت است، اما ترجیح می دهد بیشتر زندگی خود را تا آنجا که می تواند خصوصی نگه دارد. او خودجوش، خلاق و منطقی است و اغلب از نوشتن، برای درخواست / دعوت مستقیم از مردم یا موضوعات استفاده می کند، به همین دلیل است که بسیاری از افراد وجه کمدی او را دوست دارند.

ماری کوری 

ماری کوری (Marie Curie) از ذهن خلاق و تحلیلی خود برای موفقیت به عنوان یک شیمی دان و فیزیکدان پیشگام استفاده کرد. او هم تودار و قاطع بود و هم از مقابله با آنچه خلاف میلش بود و ادامه کار در علوم ترس نداشت. ماری به عنوان یکی از اولین کسانی که روی رادیواکتیویته مطالعه کرد، از مهارت های INTP خود نهایت استفاده را برد و جایزه نوبل را به دست آورد.

کریستن استوارت 

کریستن استوارت (Stewart) به بی پرده صادقانه بودن در مصاحبه ها معروف است، اغلب به این دلیل که هم از شلوغی ناراحت است و هم از اشتراک نظرات خود اطمینان دارد. کریستن به عنوان یک درونگرای طبیعی، تمایل دارد تودار و محرمانه باشد. او سازگار و خلاق است، اغلب از مهارت های خود برای پیشرفت بازیگری خود استفاده می کند.

مردان معروف INTP

مردان INTP به درونگرایی تمایل دارند و متفکرانی انعطاف پذیر هستند  که محرک آنها احتمالاً تفکر خارج از چارچوب و اهداف بلند پروازانه است. گرچه ممکن است در ظاهر نشان ندهند، اما هنگام ارائه افکارشان تمایل دارند که قاطع و رک باشند.

مردان INTP همچنین تمایل عمیقی به یادگیری بیشتر و برتری در زمینه تخصص خود دارند. آن ها ممکن است گاهی اوقات انتقاد کنند، اما می توانند بازخورد بسیار مفیدی ارائه دهند.

آبراهام لینکلن 

آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) علی رغم اینکه در اکثر جنگ های داخلی رهبر ایالات متحده بود، درونگرا و ساکت بود. او وقت زیادی را صرف تفکر در مورد مسائل پیچیده در کشور کرد و با دقت افکار خود را در برخی از سخنرانی های الهام بخشی که به عنوان رئیس جمهور ایراد کرد، شکل داد.

آلبرت انیشتن 

آلبرت انیشتین (Albert Einstein) خارج از هنجار سنتی یک فیزیکدان فکر می کرد که در نهایت همان چیزی که منجر به توسعه نظریه نسبیت وی و همچنین سایر اکتشافاتش شد همین بود. اگرچه بروز نمیداد؛ اما، دوست داشت فرصتهای سرگرم کننده را تجربه کند و برای تفکر در مورد مسائل پیچیده فلسفی وقت بگذارد. او اغلب به اظهار نظر، خصوصا درباره فلسفه علم تمایل داشت.

تیم برتون 

تیم برتون (Tim Burton) تودار است. او روشی منحصر به فرد برای دیدن جهان دارد و اغلب این را از طریق فیلم های استعاره محور خود به تصویر می کشد. او سازگار، متفکر و قادر به تصمیم گیری سریع در صورت لزوم است.

آیزاک نیوتون 

آیزاک نیوتون (Isaac Newton) مهارت کافی برای تفکر عمیق در مورد جهان اطراف خود را داشت. توانایی وی در اندیشه خارج از چارچوب و به چالش کشیدن هنجارها منجر به برخی از اکتشافات یا تحولات مهم وی از جمله قوانین حرکت، نظریه نسبیت و قانون جاذبه جهانی شد.

جسی آیزنبرگ 

جسی آیزنبرگ (Jesse Eisenberg) خلاق، منطقی و سازگار است. او علی رغم فعالیت حرفه ای و قرارگرفتنش در کانون توجه، تمایل دارد از توجه در جمع کناره گیری کند.

جان کوزاک

جان کوزاک (John Cusack) در مصاحبه ها رک و صریح است. اگرچه او ترجیح می دهد تودار باشد، اما تمایل ندارد که هیچ یک از افکارش را پنهان کند. او رویکردی خلاقانه به زندگی دارد و از توانایی های طبیعی خود به عنوان یک INTP برای پیشرفت به عنوان یک بازیگر استفاده می کند.


 

تست طرحواره های ناسازگار یانگ

چگونه شخصیت منفی خود را تغییر دهیم؟

بخش بیمارگون شخصیت که به عنوان تله های زندگی از آن یاد می شود، الگوهای پایدار فکری هستند که در کودکی رشد کرده و زندگی ما را دگرگون می کنند. برای سنجش این الگوها و روش مقابله با آن به تست طرحواره های ناسازگار یانگ مراجعه کنید.

تست طرحواره های ناسازگار یانگ   کلیک نمایید

 


آگاهی از افراد مشهور سایر تیپ ها

در بخش زیر می توانید با مهمترین و مشهورترین افراد تیپ های شخصیتی دیگر آشنا شوید. نکته جالب و مهم این است که همه تیپ های شخصیتی دارای افراد مشهور می باشند. این نشان می دهد که هر ویژگی شخصیتی می تواند با تلاش و پشتکار به موفقیت دست پیدا کنیم.

افراد مشهور INTP 
افراد مشهور INTJ
افراد مشهور INFP 
افراد مشهور INFJ
افراد مشهور ISTP
افراد مشهور ISTJ
افراد مشهور ISFP
افراد مشهور ISFJ
افراد مشهور ENTP
افراد مشهور ENTJ
افراد مشهور ENFP
افراد مشهور ENFJ
افراد مشهور ESTP
افراد مشهور ESTJ
افراد مشهور ESFP
افراد مشهور ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTP  کلیک نمایید

  صفحه اول INTP

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید