تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

رابطه شخصیت INTJ با ENFP

INTJs & ENFPs

خلاصه تیپ شخصیتی INTJ (روشنفکر) 


افراد با تیپ شخصیتی INTJ در رفتار با اعتماد به نفس، تحلیلی و بلند پروازانه دارند. آنها عاشق دنبال کردن دانش هستند و تمایل دارند بسیار منطقی فکر کنند. آنها متفکرانی مستقل هستند که روی حل مشکلات جهان متمرکرند!

خلاصه تیپ شخصیتی ENFP (مشوق)


افراد با تیپ شخصیتی ENFP رفتاری پر انرژی، سازگار و مبتکر دارند. آنها دوست دارند به ایده های جدید و خلاقانه فکر کنند و آنها را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند. آنها در محیط های گروهی پیشرفت می کنند و از ملاقات با افراد جدید لذت می برند.

در این بخش می خواهیم رابطه تیپ شخصیت INTJ را با افراد ENFP در تست شخصیت شناسی MBTI به طور کامل گزارش نماییم. در فهرست زیر مواردی که مورد بحث قرار می گیرند را برایتان آورده ایم:

نحوه ارتباط شخصیت INTJ با ENFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ENFP چگونه می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟

INTJ و ENFP هر دو شخصیت شهودی هستند، به این معنی که آنها ترجیح می دهند مفهومی فکر کنند و آینده نگر باشند. INTJ ها ترجیح می دهند زمان را به تنهایی سپری کنند، منطقی تحلیل کنند و پیروی برنامه باشند، در حالی که ENFP ها معمولاً از ارتباط با دیگران انرژی می گیرند، با رویکردی احساسی نظرشان را بیان می کنند و خود انگیخته اند. INTJ ها باید از انتقاد بیش از حد به ENFP ها اجتناب کنند، در حالی که ENFP ها باید به INTJ ها فضای لازم برای پردازش یک وضعیت را بدهند.

حل تعارض شخصیت INTJ با ENFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ENFP چگونه می توانند تعارض ها را حل کنند؟

INTJ متفکران منطقی هستند و ترجیح می دهند با پرداختن به حقایق در مورد مسائل بحث کنند. با این وجود ENFP ها معمولاً ترجیح می دهند به جنبه های احساسی یک موضوع اشاره کنند. INTJ ها باید از نیاز ENFP ها برای بیان احساس خود آگاه باشند، در حالی که ENFP ها باید از احساسات بیش از حد خودداری کرده و فضایی را برای تفکر و بازیابی نیروی INTJ ها فراهم کند.

اعتماد بین شخصیت INTJ با ENFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ENFP چگونه می توانند در یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؟

INTJ ها احتمالاً به ENFP هایی که اهدافشان را دنبال میکنند و به INTJ ها فضایی برای آزادی عاطفی و جسمی می دهند، اعتماد خواهند کرد. در شرایط استرس زا ENFP ها باید آگاهانه برای INTJ ها حریم خصوصی قائل شوند.

ENFP ها به INTJ هایی که وقت می گذرانند تا آنها را بشناسند و به عقاید آنها گوش می دهند، اعتماد میکنند. ENFP ها به INTJ هایی احساس اعتماد میکنند، که گشودگی عاطفی را بیاموزند.  

تعامل کاری شخصیت INTJ با ENFP

چگونه تیپ های شخصیتی INTJ و ENFP می توانند با هم کار کنند؟

هر دو تیپ شخصیتی INTJ و ENFP به طور طبیعی در حل مسئله خلاق هستند و در محیط کار نوآوری به ارمغان می آورند. INTJ ها در محل کار ذهنیتی منطقی و متعادل دارند و برای دستیابی به اهداف، دارای انگیزه هستند، در حالی که ENFP ها در محیط کار همدلانه تصمیم میگیرند و سازگارند. به عنوان یک تیم، INTJ ها می توانند ENFP ها را در انجام اهداف بلند مدت متعهد کنند. ENFP ها می توانند به INTJ ها کمک کنند تا تأثیر تصمیماتشان بر دیگران را درک کنند.

کنار آمدن با تغییرات در INTJ و ENFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ENFP چگونه می توانند با تغییرات کنار بیایند؟

INTJ ها احتمالاً در مواجهه با شرایط جدید دشواری خواهند داشت، زیرا آنها کاملاً بر روی اهداف شخصی خود متمرکز هستند و تمایل به پیری از برنامه ریزی های از پیش تعیین شده دارند. ENFP ها به طور طبیعی انعطاف پذیر بوده و سازگاری بیشتری با تغییر دارند. ENFP ها هنگام تحلیل باید از INTJ ها حمایت کنند. وقتی INTJ ها راهی جدید برای دستیابی به اهداف خود پیدا کنند یا طرحی جدید برای آن بریزند، راحت تر با تغییرات سازگار می شوند.

مدیریت استرس INTJ و ENFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ENFP چگونه  می توانند مدیریت استرس داشته باشند؟

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

گذراندن وقت طولانی با دیگران

قرار گرفتن در محیط آشفته یا بی نظم

تمرکز دقیق روی موارد خاص

آسیب پذیری عاطفی در مقابل دیگران

تیپ شخصیتی ENFP در موارد زیر به راحتی تحت فشار قرار می گیرد...

بیش از حد تنها بودن

عدم استقلال یا آزادی

مواجهه با درگیری بین فردی

انتظارات ایده آلیستی برآورده نشده

INTJ ها باید از تحت فشار قرار دادن ENFP ها برای پیروی از برنامه های دقیق، که باعث احساس کنترل شدگی در آن ها می شود، خودداری کنند. ENFP ها باید با توجه به سطح انرژی INTJ ها، به آنها فضای کافی برای تنها بودن دهند.

انرژی و انگیزه INTJ و ENFP

تیپ های شخصیتی INTJ و ENFP چگونه می توانند در یکدیگر تشویق و انگیزه ایجاد کنند؟

تیپ­ های شخصیتی INTJ و ENFP می­توانند یکدیگر را در زندگی شخصی و شغلی تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه دهند.

تیپ شخصیتی INTJ در موارد زیر انگیزه می گیرد...

تنهایی کار کردن روی پروژه ها

تحقق اهداف شخصی

ایجاد راه حل های ابتکاری برای مشکلات

صرف وقت برای فکر کردن

تیپ شخصیتی ENFP در موارد زیر انگیزه می گیرد...

بحث در مورد ایده های جدید و خلاقانه با دیگران

ارتباط عاطفی با اطرافیان

شرکت در تجربیات بی نظیر

رویاپردازی در مورد آینده ای هیجان انگیز

INTJ ها می توانند با گوش دادن و توجه به ENFP ها وقتی احساس خود را بیان می کنند در آنها انگیزه ایجاد کنند. ENFP ها می توانند با اختصاص دادن فضای شخصی به INTJ ها و تلاش برای داشتن بیانی منطقی تر، آن ها را تشویق کنند.


  ارتباط کلیه تیپ ها با یکدیگر

برای آگاهی از ارتباط کلیه تیپ های شخصیت با یکدیگر می توانید از لینک زیر وارد بخش مربوطه شوید.

رابطه تیپ ها

ارتباط کل تیپ های شخصیت با یکدیگر چگونه است؟

کلیک نمایید

 


 

برای شناخت عمقی شخصیت چه کار کنیم؟

برای شناخت بهتر و درک جنبه های عمقی شخصیت، توصیه ما به شما استفاده از تست شخصیت شناسی کتل می باشد. برای انجام این آزمون به لینک زیر مراجعه نمایید:

تست شخصیت شناسی کتل

 

 

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید