تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ISTJ

تیپ شخصیت بازپرس

زندگی شغلی تیپ ISTJ چگونه است؟


ISTJ ها در محیط های پر مخاطره ای که به آنها امکان خودمختار کار کردن و تأثیرگذاری عمده میدهد، رشد میکنند. آنها از استفاده ی مهارتهای سازمان دهی و منطق خود برای تصمیم گیری های مهم لذت می برند.

شخصیت های ISTJ حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

از آنها خواسته شود کارهای خاصی را انجام دهند.

رئیس آنها به وضوح آن ها را راهنمایی کند.

همکاران آنها سخت کوش و با ثبات باشند.

گزارش های مستقیم آنها مطابق دستورالعمل ها باشند.

ISTJ ها عاشق کار در جهت اهداف حرفه ای هستند. وقتی وظایف یا تکالیف خاصی به آنها داده می شود، احساس انگیزه می کنند که به طور موثر کار کنند. آنها وقتی رئیسشان به جای مبهم یا منفعل بودن، صریح و مستقیم است، از آن قدردانی می کنند. ISTJ ها احتمالاً از عضویت در تیمی که برای رسیدن به یک هدف مشترک به اندازه او سخت کار می کنند لذت خواهند برد، هرچند که ترجیح می دهند در صورت امکان به تنهایی کار کنند.

شخصیت های ISTJ در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

باید مراقب آسیب رساندن به احساسات دیگران باشند.

رئیس آنها وقت آنها را بهینه نکند.

همکاران آنها وقت خود را برای بحث های به ظاهر ناچیز تلف کنند.

گزارش های مستقیم آنها قابل احترام نباشند.

ISTJ ها وقتی نیاز به مراقبت منظم دارند، خسته و نا امید می شوند. ISTJ ها به دلیل این که ذاتا مستقیم و قاطع هستند، همه چیز را آن طور که هست بیان میکنند. با این حال، بعضی اوقات ممکن است خیلی خشن به نظر بیایند. این مهم است که ISTJ ها اهمیت سازگاری ارتباطات خود را متناسب با شخص دیگر یا افرادی که با آنها صحبت می کنند، درک کنند، حتی اگر به معنای حساسیت بیشتر آنها باشد.

آنها همچنین ممکن است از رئیس هایی که به اندازه کافی مولد و کارامد نیستند، نا امید شوند. ISTJ ها تمایل دارند روشی محفوظ از خطا برای انجام کار داشته باشند و ممکن است هنگامی که رئیس ISTJ ها به اندازه آن ها تلاش نکند، احساس آزاردگی کند. ISTJ ها ممکن است نتوانند از دید رئیس خود به قضایا نگاه کنند، بنابراین احتمالاً آنها اطلاعات مهمی را از دست می دهند. اما، اگر آنها پیشنهاد خوبی برای کمک به رئیس خود دارند، باید احساس راحتی کنند و آن را به روشی ملایم، اما صادقانه به اشتراک بگذارند.

ISTJ ها به احتمال زیاد از همکاران و گزارش های مستقیمی که حواسشان را پرت کرده یا به آن ها بی احترامی می کنند بدشان می آید. اگر ISTJ ها با اطرافیانشان مشكل دارند، باید همدلانه افكار خود را با همكارانشان به اشتراک بگذارند. و در عین حال باید ذهن پذیرایی داشته باشند و برای در نظر گرفتن دیدگاه دیگران زمان بگذارند.

چگونه یک ISTJ (تدارکات) بهره ور باشیم؟

ISTJ ها ذاتاً بسیار سازنده هستند و به ندرت به انگیزه اضافی برای انجام کارها نیاز دارند. اگر محیط کاری شما بیش از حد استرس زا باشد، نمی توانید بهترین کار را انجام دهید زیرا به دنبال امنیت و آرامش هستید. در این صورت می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

لیست موزیک مناسب را پیدا کنید.

موزیکی که آرامش بخش است، حواس شما را پرت نمی کند و به شما کمک می کند بهره ور بمانید.

یک فضای کاری تمیز و مرتب داشته باشید.

زندگی در آشفتگی می تواند استرس را حتی بیشتر کند.

روی سازگاری با تغییرات کار کنید.

ISTJ ها اغلب تغییر خاصی را دوست ندارند، اما بخشی از زندگی است. سعی کنید به یاد داشته باشید که تنها چیز ثابت در زندگی تغییر است و سعی کنید به خودتان استرس وارد نکنید.

از مدیتیشن یا تمرکز حواس استفاده کنید یا استراحت کنید.

 آنها نه تنها به شما کمک می کنند که متمرکز بمانید، بلکه شما را در یک محیط کاری پر استرس نیز آرام نگه می دارند.

هر روز روی 3 چیز مهم تمرکز کنید.

اگر موفق به انجام بیش از این 3 کار شدید، عالی است! اما اگر نه، خوب است: اولویت انجام این 3 کار اصلی هر روز است.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ

رهبر نظامی

 ISTJ ها به احتمال زیاد به دلیل قدرتمند بودن، با انگیزه بودن و سازمان یافتگی، میتوانند رهبران نظامی بزرگی باشند. آنها برای اقتدار ارزش قائل اند. اغلب در اجرای قوانین راحت هستند و در جهت اهداف منظم و مشخص کار می کنند.

جراح

ISTJ ها دانش­ور و متمرکز هستند. ویژگی هایی که احتمالاً به عنوان جراح به آنها کمک خواهد کرد. اگرچه ممکن است لازم باشد روی دیگر رفتارهای خود هنگام برقراری ارتباط با بیماران کار کنند، اما ISTJ ها در کارهایی که جزئیات در آن نقش مهمی را ایفا میکند مانند: عمل جراحی که نیاز به حفظ آرامش و حل مشکلات به روشی کاربردی و عملی دارند، به خوبی کار می کنند.

حسابدار

توجه طبیعی ISTJ ها به جزئیات و حوصله آن ها هنگام کار با مشکلات به آنها کمک می کند تا فرد موفقی به عنوان یک حسابدار باشند. آنها از سرو کار داشتن با اعداد و تجزیه و تحلیل داده ها لذت میبرند، این بدان معنی است که داشتن شغلی مرتبط با امور مالی می تواند به خوبی با توانایی آن ها هم راستا باشد.

وکیل

از آنجا که ISTJ ها به راحتی با دیگران مقابله میکنند و از تجزیه و تحلیل دقیق جزئیات یک پرونده لذت می برند، به احتمال زیاد به خوبی میتوانند از عهده ی وکالت برایند. آنها ممکن است نیاز داشته باشند برای کارکردن در مقابل گروه هایی از مردم یا ارتباط نزدیک با مشتری تلاش کنند. هنگامی که ISTJ ها یاد بگیرند چگونه با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنند، از کار کردن در مواضع قانونی لذت می برند.

قاضی

ISTJ ها معمولاً افرادی عینی هستند که قبل از نتیجه گیری به دقت روی مسائل تامل میکنند. ISTJ ها به عنوان یک قاضی احتمالاً می توانند هر دو طرف قضایا را ببینند، شواهد را تجزیه و تحلیل کنند و یک تصمیم بی طرفانه و متفکرانه بگیرند.

افسر پلیس

ISTJ ها از اجرای قوانین و حفظ ساختار اجتماعی بزرگتر لذت میبرند. آنها از نقاط قوتی در عینیت و تجزیه و تحلیل که برای خدمت به اجرای قانون لازم است برخوردارند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ISTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول ISTJ

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید