تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ESFJ

تیپ شخصیت حمایتگر

 

زندگی شغلی تیپ ESFJ چگونه است؟


ESFJ ها در محیط های گرم و پر نشاط که به آنها امکان صرف وقت برای برقراری ارتباط با دیگران را می دهد، رشد کنند. آنها از کار ثابتی که شامل توجه به نیازهای دیگران است لذت می برند.

شخصیت های ESFJ حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

از آنها خواسته می شود به بهبود فرهنگ شرکت کمک کنند.

رئیس آنها صبور و مشوق است.

همکارانشان شخصا به یکدیگر اهمیت می دهند.

زیردستان آنها برای مشاوره به آنها مراجعه می کنند.

وقتی افکار و ایده های ESFJ ها در محیط کار ارزشمند تلقی می شود بیش از همیشه انگیزه می گیرند. آنها حتی از نظر فرهنگی چیزهای زیادی برای ارائه به شرکت دارند و وقتی کسی از آنها برای مطلوب و خوشایند کردن امور کمک می خواهد، هیجان زده می شوند. آنها بیش از هرچیز با رئیس موافق، همکاران نزدیک و صمیمی و اعتماد به زیردستان سازگاری دارند. وقتی ESFJ ها همکاران خود را بشناسند و به آنها اهمیت دهند، بازده بیشتری خواهند داشت.

شخصیت های ESFJ در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

باید به طور دقیق با حقایق و داده ها کار کنند.

رئیس آنها از آنها می خواهد که روی کلیات تمرکز کنند.

همکاران آنها بیش از حد نسبت به اعمال آنها انتقاد می کنند.

زیردستان آنها هیچ تلاشی برای ایجاد ارتباطات شخصی نمی کنند.

ESFJ ها از کارهایی که نیاز به توجه دقیق به حقایق و داده ها دارند، خسته و کلافه می شوند. هرچند آنها به جزئیات اهمیت می دهند اما بیشتر به فکر افراد و دیدگاه ها هستند تا منطق و شواهد.

ESFJ ها همچنین وقتی اطرافیانشان برای درک آنها وقت نمی گذارند احساس خستگی می کنند. روسای بیش از حد قاطع، همکاران انتقادگر و زیردستان خشک و رسمی برای ESFJ ها ناخوشایند است و محیط کار را برای آنها سرد و خشک می کند، که باعث کاهش کارآمدی آنها می شود و در نهایت منجر می شود به دنبال کار دیگری بروند. ارائه دهندگان معمولاً از محیط های گرم و شلوغی که در آن می توانند از مجموعه مهارت های جزئی نگر خود برای مراقبت از افراد دیگر استفاده کنند، لذت می برند. آنها با همکاری و هماهنگی خوب کنار می آیند و مناسب مشاغلی هستند که در آن به طور مکرر تأیید شفاهی می دهند و دریافت می کنند.

چگونه یک ESFJ بهره تر باشیم؟

کارهای خود را از شب قبل برنامه ریزی کنید.

نوشتن لیست کارهایتان از شب قبل شما را برای موفقیت آماده می کند: از قبل از خواب بیدار می شوید و می دانید چه کاری باید انجام دهید و روزتان چگونه خواهد بود.

اولویت های خود را تعیین کنید.

هنگام نوشتن لیست کارهای خود، حداکثر 3 کار را انتخاب کنید که کاملاً باید انجام دهید. اینها اولویت های اصلی شما هستند. اگر توانستید سایر وظایف را از لیست خارج کنید، عالی است، اما آنها را فقط بعد از 3 مورد اول انجام دهید.

به دنبال نظرات باشید.

برای بعضی ممکن است این کار ترسناک باشد یا نباشد، اما از بسیاری جهات برای شما مفید خواهد بود.

تجزیه و تحلیل کنید که تاکنون چگونه بوده اید و کجا می توانید پیشرفت کنید.

علاوه بر یافتن بازخورد، می‌توانید عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید تا زمینه‌هایی را که باید روی آن‌ها کار کنید، تعیین کنید. ردیابی زمان یکی از راه های انجام این کار است.

زمان دقیق مشخص کنید.

شما در محیط های مبتنی بر قرار به خوبی کار می کنید. از آن به نفع خود استفاده کنید. برای همه کارها برنامه ریزی و زمان تعیین کنید، نه فقط کارهای مربوط به کار (بله، حتی مخصوصاً کارهایی که نمی خواهید انجام دهید).

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ESFJ

استاد

ESFJ ها در موقعیت هایی مانند این که به آنها امکان آموزش به دیگران را می دهد، رشد می کنند. آنها صبورانه به دیگران کمک می کنند تا مفاهیم را درک کنند و به راحتی در مقابل جمعیت صحبت می کنند، که هر دو این ویژگی ها به آنها امکان موفقیت در یک مقام آموزشی را می دهد.

مشاور

ESFJ های آرام و یاری دهنده، صبر و خونگرمی لازمه مشاوران خوب را دارند. آنها ذاتا با ملاحظه هستند و می توانند در عرض چند دقیقه توصیه های عملی و صحیحی ارائه دهند. آنها حتی در زندگی روزمره خود افراد مشتاق و با ملاحظه ای هستند که عاشق تلاش همراه با دیرگان برای حل موقعیت های دشوار هستند.

سرایدار

ESFJ ها افرادی فهمیده و دلسوز هستند که از صمیم قلب به دیگران کمک می کنند. آنها به عنوان سرایدارانی که در زمان نیاز افراد به آنها توجه می کنند، رشد می کنند. مهمان نوازی و طبیعت خونگرم آنها به موفقیت آنها در چنین نقشی کمک می کند.

مدیر امور مشتریان

مدیران امور مشتریان باید روابط مشتریان را مدیریت کنند، اطلاعات مهم را جمع آوری کنند و به رفع نیازهای مشتری کمک کنند که ESFJ ها در انجام همه اینها مهارت دارند. ESFJ ها از برقراری ارتباط منظم در حین همراهی در پیشرفت پروژه های مهم لذت میبرند.

مددکار اجتماعی

ESFJ های دوستانه و قابل اعتماد مددکاران اجتماعی ماهری می شوند. آنها به رفاه حال مراجع خود اهمیت می دهند، به جزئیات مهم توجه می کنند، در انجام کارهای اداری یا ارجاع به مراجعان کمک می کنند و در صورت لزوم پیشرفت آنها را بررسی می کنند.

پزشک

به عنوان پزشکان، ESFJ ها در تشخیص جزئیات مهم، شناختن بیماران، سازماندهی واقعیت ها و ارائه اخبار به طور دقیق و مهربانانه مهارت دارند. آنها از تأثیرگذاری منظم بر زندگی دیگران لذت می برند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ESFJ  کلیک نمایید

  صفحه اول ESFJ

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید