تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ESTJ

تیپ شخصیت اجرایی

زندگی شغلی تیپ ESTJ چگونه است؟


ESTJ ها در محیط های سازمان یافته که ارزش سخت کوشی و کارآمدی را می دانند، رشد می کنند. آنها از هدایت دیگران به سوی موفقیت و ایجاد جریان کاری روان که به نفع همه کارکنان است لذت می برند. ESTJ ها وقتی کارهایی را که به آنها انگیزه می دهد را انجام می دهند، افراد فوق العاده مثمرثمر و کارآمدی هستند.

شخصیت های ESTJ حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

به علت فعالیت های خود معروف می شوند.

رئیس آنها به آنها فرصت رهبری می دهد.

همکاران آنها انگیزه قوی احساس درست و غلط دارند.

زیردستان آنها به راحتی از دستورالعمل ها پیروی می کنند.

ESTJ ها در موقعیت هایی رشد می کنند که موفقیت هایشان را به رسمیت شناخته و از آنها قدردانی می کنند. آنها رهبری دیگران و همکاری نزدیک با افرادی که به اندازه خودشان از ارزش های اخلاقی انگیزه می گیرند را دوست دارند. ESTJ ها برای زیردستانی که دستورالعمل ها را دنبال کرده و خود را وقف کار خود می کنند ارزش قائل هستند. آنها در محیط های مستقیم و صریح، که در آن همه به راحتی در مورد مشکلات گفتگو می کنند، به طور موثرتری کار می کنند.

شخصیت های ESTJ در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

در نقش مکمل کار کنند.

رئیس آنها فاسد یا غیر مسئول است.

همکاران آنها شغل خود را جدی نمی گیرند.

زیردستان آنها سوالات شخصی زیادی می پرسند.

ESTJ ها هنگامی که در کار احساس خستگی کنند، بسیار خرده گیر و کلافه می شوند. آنها وقتی مجبور به ایفای نقش مکمل هستند تحت فشار قرار می گیرند چرا که به آنها اجازه نمی دهد تفاوت زیادی ایجاد کنند یا شهرت زیادی کسب می کنند.

آنها از داشتن مدیرانی که بی انگیزه یا غیرقابل اعتماد هستند و همکارانی که برای شغل خود ارزش قائل نیستند، نا امید و سرخورده می شوند. ESTJ ها باید در کنار افرادی کار کنند که مثل خودشان با انگیزه و صریح هستند. در غیر این صورت، بعید است که آنها به طور کارآمد یا با خوشحالی کار کنند.
اگر ESTJ ها در محل کار بیش از حد استرس داشته باشند، به دنبال شغل متفاوتی می گردند که فرصت ها و محیط مورد نیاز برای رشد و شکوفایی آنها را فراهم کند. ESTJ ها سخت کوش و با انگیزه هستند. آنها از نظم قدردانی می کنند و به دنیا معنی می دهند. آنها در محیط هایی که به آنها امکان رهبری را می دهد و آنها را به نمونه شدن ترغیب می کند، رشد می کنند.

چگونه یک ESTJ بهره ور باشیم؟

تعادل خوبی بین کار و زندگی ایجاد کنید.

ممکن است استراحت کردن برای شما دشوار باشد، اما این برای سلامت روان و همچنین برای بهره وری شما بسیار مهم است.

کارهای خود را از شب قبل سازماندهی کنید.

بنابراین وقتی از خواب بیدار می شوید، دقیقا می دانید که چه کاری باید انجام دهید و چگونه روز خود را سازماندهی کنید.

عوامل حواس پرتی را به حداقل برسانید.

سعی کنید صدای اطراف خود را مسدود کنید و گوشی خود را روی Do Not Disturb تنظیم کنید تا به حالت کار عمیق بروید.

لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید.

 فهرست کارها ساده ترین و مؤثرترین راه برای بهره وری بیشتر است. آنها به دلیل دیگری نیز مفید هستند: می توانید هر از چند گاهی آنها را بررسی کنید و مطمئن شوید که بیش از حد خود را تحت فشار قرار نمی دهید.

پذیرای ایده ها و پیشنهادات جدید باشید.

به عنوان یک رهبر، شما فقط روی یک راه حل ممکن تمرکز می کنید و همه جایگزین های دیگر را نادیده می گیرید. سعی کنید مشکل را از منظری متفاوت و تازه حل کنید

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ESTP

مامور پلیس

به عنوان افسران پلیس، ESTJ ها می توانند در جامعه خود تغییر ایجاد کنند. آنها در موقعیت هایی مانند این که به آنها امکان حفظ نظم و امنیت دیگران را می دهد پیشرفت می کنند.

مدیر مدرسه

در موقعیت اداری مانند مدیریت مدرسه، ESTJ ها به عنوان رهبرانی منظم و مسئول رشد می کنند. آنها ضمن پیگیری بچه ها، فرصت ایجاد تغییر در زندگی آنها را دارند.

افسر نظامی

 تمایل ذاتی آنها به نظم و عمل، ESTJ ها را به سمت حرفه ای در ارتش سوق می دهد. آنها ذاتا به اقتدار احترام می گذارند، که به آنها در مقام های اولیه کمک می کند. با پیشرفت در این مقام، ESTJ ها فرصت های زیادی برای هدایت دیگران و دستیابی به اهداف مهم به دست می آورند و همه این ها در حالی است که برای رسیدن به یک هدف بزرگتر تلاش می کنند.

وکیل

از آنجا که این موقعیت به ESTJ ها این امکان را می دهد تا به طور منظم با افراد جدیدی ملاقات کنند، با دیگران درگیر بحث شوند و جزئیات مربوط به هر پرونده را عمیقا بررسی کنند، بنابراین آنها وکلای موفقی می شوند. آنها از برقراری نظم و درک موقعیت های دشوار لذت میبرند.

حسابدار

ESTJ ها رفتاری ذاتا منطقی و مستقیم دارند که برای شغل حساب رسی لازم است. آنها قادرند حقایق مهم را به دقت بررسی کنند و حقیقت هر موقعیت را آشکار کنند. آنها از تغییرات برای حل مشکلات عملی و واقعی لذت میبرند.

قاضی

از آنجا که ESTJ ها ذاتا دارای دیدگاه عینی و واقع بین هستند که به آنها اجازه می دهد قبل از نتیجه گیری، حقایق را در نظر بگیرند، قضات مسئول و قابل اعتمادی می شوند. در این مقام، آنها می توانند به جامعه خود خدمت کنند به طوری که تأثیر زیادی بر زندگی بسیاری می گذارد.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ESTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول ESTJ

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید