تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی INFJ

تیپ شخصیت مشاور

زندگی شغلی تیپ INFJ چگونه است؟


INFJ ها تمایل به رشد در محیط هایی دارند که با اعتقادات و ارزش های آنها مطابقت دارد. آنها از برقراری ارتباط عمیق با اطرافیان خود که فرصتی برای ایجاد تغییرات مثبت در جامعه خود دارند لذت می برند.

شخصیت های INFJ حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

از آنها خواسته شود راه حلی برای بهبود زندگی دیگران بیابند.

رئیس آنها برای ایجاد یک رابطه شخصی با آنها تلاش کند.

همکاران آنها نیز برای کمک به دیگران انگیزه داشته باشند.

گزارش های صریح آنها دوستانه و همراه با سخت کوشی باشد.

INFJ ها احتمالاً از داشتن فرصتی برای نشان دادن مهارت های طبیعی حل مسئله خود لذت میبرند. آنها وقتی فرصتی پیدا می کنند که مشغول ایده های پیچیده شوند و راه حل های جدیدی پیدا کنند که برای همه مفید باشد، احساس انرژی می کنند. آنها به احتمال زیاد از رئیسان و همکاران خوش معاشرت به اندازه ی گزارش های مستقیم و پربار لذت خواهند برد.

شخصیت های INFJ در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

مزاحم دیگران شوند یا آن ها را ناراحت کنند.

رئیس آنها مرتباً بازخوردهای صریح دهد.

همکاران آنها باعث درگیری های غیر ضروری شوند.

گزارش های مستقیم آنها انگیزه بخشی دوستانه نداشته باشد.

از آنجا که INFJ ها بطور طبیعی کم حرف اند، در موقعیت هایی که امکان مستقل کار کردن برایشان مهیا باشد می توانند به خوبی کار کنند، در حالی که همچنان با گذشت زمان قادر به ایجاد روابط با همکاران هستند.

مشاوران در موقعیت هایی که به آنها فرصت کمک به دیگران و مستقل کار کردن را می دهد، به خوبی کار می کنند. نگرش و تلاش سخت کوشانه آنها برای تبدیل جهان به مکانی بهتر، آنها را به سرمایه­ ای برای بسیاری از مشاغل تبدیل می کند.پ

چگونه یک INFJ بهره ور باشیم؟

زمان خود را برنامه ریزی کنید

یک برنامه به شما کمک می کند تا سازماندهی بیشتری داشته باشید و مطمئن شوید که برای همه چیز وقت دارید.

تعادل کار و زندگی را پیدا کنید.

مدافعان اغلب مستعد فرسودگی شغلی و استرس هستند، بنابراین این نکته کلیدی است. شما نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید: برای استراحت و شارژ مجدد به زمان نیاز دارید تا بتوانید کار خود را به خوبی انجام دهید.

ورزش کنید.

ورزش برای سلامت جسمی و روانی مفید است و به کاهش استرس کمک می کند. من نمی گویم که شما باید یک موش تناسب اندام شوید: هر فعالیت بدنی که قلب شما را پمپاژ کند به خوبی جواب می دهد.

نه گفتن را یاد بگیرید.

زمان و انرژی شما ارزشمند است و باید از آن آگاه باشید. بله گفتن به همه چیز راهی مطمئن برای فرسودگی شغلی است.

تنظیم یادآور

اگر کارهای کوچکی مانند آبیاری گیاهان یا برداشتن بسته ها را به موقع فراموش کردید، یادآوری را تنظیم کنید.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی INFJ

نویسنده

کارکردن به عنوان نویسنده به هر INFJ ی اجازه می دهد تا به طور مستقل کار کند، خارج از چارچوب فکر کند و از هنر سازماندهی طبیعی خود استفاده کند. نوشتن احتمالاً به آنها فرصتی می دهد تا هنگام تفکر خارج از چارچوب برای ایجاد تغییر در جهان، احساسات خود را کشف کنند.

کارآفرین غیر انتفاعی

INFJ ها روی کمک به مردم متمرکز هستند که یکی از مهمترین جنبه های اداره یک سازمان غیر انتفاعی است. آنها به طور طبیعی با انگیزه هستند و می توانند از مهارت های مردمی برای ارتباط با دیگران و فروش ایده های بزرگ خود استفاده کنند. INFJ ها احتمالاً کارآفرینان غیرانتفاعی با انگیزه و باهوشی خواهند بود.

معلم

INFJ ها این توانایی را دارند که مفاهیم بزرگ را با توضیح صبورانه به دیگران بیاموزند. این مهارت در محیط کلاس به خوبی به آنها کمک می کند. همچنین تدریس به INFJ ها امکان می دهد تا در رشد و پیشرفت دیگران تفاوت ایجاد کنند.

مشاور

توجه و مراقبت ذاتی INFJ ها ممکن است به آنها کمک کند تا مشاور یا درمانگر موفقی شوند. آنها در گوش دادن به افراد بدون قضاوت مهارت دارند و از هر طریقی که بتوانند به دیگران کمک می کنند، بنابراین احتمالاً میتوانند مشاور خوبی باشند.

طراح داخلی

طراحی داخلی به INFJ ها فرصتی می دهد تا خلاقانه فکر کنند، اهداف بزرگی تعیین کنند و با دیگران ارتباط برقرار کنند. تفکر خلاق به آنها کمک می کند تا فضاهای جالب توجه و تأثیرگذاری را طراحی کنند، در حالی که سازمان یافتگی ذاتی آنها می تواند به آنها کمک کند هر آنچه هنگام مدیریت پروژه های بزرگتر نیاز است را مدیریت کنند.

قاضی

INFJ ها معمولاً می توانند در حالی که با دیگران همدلی میکنند چندین دیدگاه را با دقت در نظر بگیرند، که احتمالاً آنها را به یک قاضی دیپلماتیک عالی تبدیل می کند. آنها در موقعیت هایی که به آنها فرصت تغییر در جامعه را می دهد، پیشرفت می کنند.

هنرمند

INFJ ها خلاق، هدف گرا و در بیان احساسات خود گشوده هستند، همه اینها به آنها کمک می کند تا به عنوان یک هنرمند مستقل پیشرفت کنند. آنها می توانند انگیزه خود را حفظ کنند که رمز موفقیت آنها در زمینه های دشوار است اما آن ها همچنین قادر به بیان آزادانه خود هستند، که می تواند به آنها کمک کند هنری زیبا و موثر بسازند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INFJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید