تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ENTJ

تیپ شخصیت فرمانده

زندگی شغلی تیپ ENTJ چگونه است؟


ENTJ ها در محیط های متمرکزی که برای کارایی و بهره وری ارزش قائل هستند رشد می کنند. آنها از پذیرش نقش رهبری و یافتن راه های جدید برای حل مشکلات پیچیده لذت می برند.

تیپ های شخصیتی ENTJ حین کار کردن زمانی احساس انرژی می کنند که ...

پذیرش مسئولیت های بزرگتر از آنها خواسته می شود.

رئیس آنها برای تصمیم گیری هایشان ارزش قائل است.

همکاران آنها با انگیزه و کارآمد هستند.

زیردستان آنها نیازی به دستورالعمل های مکرر ندارند.

ENTJ ها از تلاش منظم در جهت رشد و به عهده گرفتن مسئولیت های به تدریج بزرگتر لذت می برند. آنها زمانی شکوفا می شوند که رئیسشان از افکار و عقایدشان قدردانی می کند و همکارانشان انگیزه درونی مشابهی با آنها دارند. آنها همچنین از زیردستان مستقلی که قادر به به انجام رساندن امور بدون دستورالعمل های مکرر و دقیق هستند قدردانی می کنند.

ENTJ ها از همکاری نزدیک با دیگران لذت می برند. اگر شغلشان ایجاب کند که مرتباً در انزوا کار کنند، احساس کسالت یا نا امیدی می کنند. آنها در محیط های بی پرده و صریح که در آن هر کس به راحتی افکار خود را به اشتراک می گذارد، رشد می کنند.

تیپ های شخصیتی ENTJ در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که ...

باید به احساسات دیگران بسیار حساس باشند.

رئیس آنها بی مسئولیت یا بی انگیزه باشد.

همکاران آنها مسائل را شخصی برداشت کنند.

زیردستان آنها نیاز به راهنمایی عملی داشته باشند.

ENTJ ها اگر مجبور شوند مرتباً آنچه را که فکر می کنند فیلتر کنند، احساس خستگی می کنند. آنها می خواهند به طور مستقیم مشکلات را برطرف کنند و در محیط هایی که اجازه چنین کاری را به آنها نمی دهد احساس نا امیدی می کنند. آنها از رؤسایی که برای تحقق اهداف تلاش نمی کنند و از همکارانی که به دریافت بازخورد صادقانه بیش از حد حساس هستند، بیزارند. آنها ترجیح می دهند با افرادی کار کنند که می توانند نظر سایر همکاران را بشنوند بدون اینکه آن را شخصی برداشت کنند.

اگر آنها در محیطی کار کنند که مرتباً آنها را خسته می کند، ENTJ ها نا امید می شوند و به سراغ کار دیگری می روند. به منظور نگه داشتن آنها در محیط کار، مهم است که به آنها فضا داده شود تا خودشان باشند.

ENTJ ها خواهان نقش رهبری و مسئولیت هستند. آنها می خواهند با انگیزه و الهام بخش همكاران خود باشند. آنها در رسیدن به اهداف خود مصمم هستند و در موقعیتی پیشرفت می کنند که آنها را به این کار ترغیب کند.

چگونه یک ENTJ بهره ور باشیم؟

مولد بودن معمولا برای ENTJ ها مشکلی نیست، اما همیشه جای پیشرفت وجود دارد. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید:

زمان را پیگیری کنید.

 ردیابی زمان بهترین راه برای دیدن اینکه زمان شما به کجا می رود و آیا کاری برای بهبود وجود دارد یا خیر، می باشد. برنامه های ردیابی زمان مختلفی وجود دارد که استفاده از آنها آسان است و جریان کار شما را مختل نمی کند.

  یک روتین پیدا کنید.

فرماندهان اغلب دوست دارند یک روتین داشته باشند زیرا باعث کارآمدتر شدن آنها می شود و از خستگی تصمیم گیری جلوگیری می کند. اگر ندارید، آن را امتحان کنید!

لیست موزیک های مناسب را پیدا کنید.

موزیک بهتر از هر چیز دیگری می تواند حال و هوای شما را ایجاد کند، بستگی به شما دارد که کدام سبک را انتخاب کنید.

هوشمندانه‌تر کار کنید، نه سخت‌تر.

شما فردی سخت کوش هستید، اما کارایی هدف شماره یک شماست. اگر متوجه شدید که سخت کار می‌کنید اما چیز زیادی به دست نمی‌آورید، یک قدم به عقب بردارید و به جای سخت‌کوشی، هوشمندانه‌تر کار کنید.

برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید.

وقتی تصویر بزرگ را می بینید بهترین کار را می کنید. به هر حال، اهداف کوتاه مدت تنها گام هایی برای دستیابی به اهداف بلند مدت شما هستند.

مشاغل رایج برای افراد تیپ شخصیتی ENTJ

وکیل

ENTJ های متقاعدکننده و با نشاط به عنوان وکیل پیشرفت می کنند، زیرا این موقعیت به آنها امکان می دهد به طور منظم با افراد جدیدی ملاقات کنند، با دیگران بحث کنند و پیچیدگی های یک موقعیت را عمیقا در نظر بگیرند.

سیاست مدار

ENTJ ها تاثیرگذاری ماندگار و هدایت دیگران به سمت موفقیت را دوست دارند. به عنوان یک سیاستمدار، آنها از جذابیت و سرسختی خود برای تحقق اهداف خود و جذب طرفداران زیاد استفاده می کنند.

مشاور

از آنجا که ENTJ ها اغلب درمورد موضوعات موردعلاقه خود اطلاعات بسیاری دارند، بنابراین به عنوان مشاور می توانند به افراد و مشاغل زیادی کمک کنند. آنها با مشاوره دادن به دیگران و تحقیق در مورد روندهای جالب جهت یافتن راهی منطقی و خلاقانه برای رفع مشکلاتی که مشتری آنها با آن روبرو است، رشد می کنند.

استاد

ENTJ ها به عنوان استاد، فرصت خواهند داشت تا با افراد زیادی ارتباط برقرار کنند، دانش خود را به اشتراک گذارند و گروه های بزرگی را هدایت کنند. آنها با سخنرانی در برابر دیگران سرزنده می شوند و معلمانی کاملاً آگاه و با انرژی هستند.

کارآفرین

ENTJ ها کارآفرینان ماهر و با انگیزه ای هستند. آنها قادرند ایده های عالی ارائه دهند و برای اجرای خوب آنها برنامه ای تنظیم کنند. انرژی و جاه طلبی ذاتی آنها کمک خواهد کرد تا استقامت و پشتکار داشته باشند، حتی در مواجهه با چالش های معمولی که بسیاری از کارآفرینان در هنگام شروع سرمایه گذاری جدید با آن روبرو هستند.

مشاور

INTJ ها قادرند به صورت منطقی و روشن به مسائل پیچیده نگاه کنند. آنها توانایی دیدن کلیات، ریشه یابی موضوع و استفاده از شواهد برای اثبات ادعاهای خود را دارند که می تواند برای کارکردن روی پرونده های شخصی، به عنوان وکیل مفید باشد.

قاضی

از آنجا که ENTJ ها دیدگاه متعادل و عینی دارند که به آنها اجازه می دهد قبل از نتیجه گیری، همه حقایق را در نظر بگیرند، بنابراین قضاتی مسئول و قابل اعتماد خواهند بود. در این مقام، آنها فرصتی برای خدمت به جامعه خود خواهند داشت به نحوی که می تواند تأثیر زیادی بر زندگی بسیاری از افراد بگذارد.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول ENTJ

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید