تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ISFP

تیپ شخصیت خالق

زندگی شغلی تیپ ISFP چگونه است؟


ISFP ها در محیط هایی رشد میکنند که به آنها امکان می دهد در منزل و طبق برنامه ای انعطاف پذیر کار کنند. آنها از پیگیری علایق خود برای کمک به دیگران و کسب اطلاعات بیشتر در مورد دنیای اطراف خود لذت می برند.

شخصیت های ISFP حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

به آنها فضا داده می شود تا به تنهایی کار کنند.

رئیس آنها با توجه و صبور باشد.

همکاران آنها، از آنها حمایت و آنها را تشویق کنند.

زیردستان قدردان راهنمایی های آن ها باشند.

وقتی به ISFP ها فرصت داده می شود تا مستقل از دیگران کار کنند، بیشترین انگیزه را دارند. اگرچه آنها دوست دارند همکاران خود را بشناسند، اما وقتی خودشان بتوانند در مورد مسائل فکر کنند، احساس مثمر ثمر بودن می کنند.

ISFP ها همچنین از همکاری با افرادی که مراقب و موید هستند، قدردانی می کند. آنها می خواهند در محل کار خود احساس حمایت کنند، بنابراین وقتی رئیس، همکاران و زیردستان ISFP ها، قدردانشان باشد، احتمالاً احساس مورد استقبال قرار گرفتن می کنند، که انگیزه زیادی برای آنها ایجاد می کند.

شخصیت های ISFP در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

باید در فضاهای شلوغ و پر سر و صدا کار کنند.

رئیس آنها هیچ تلاشی برای شناختن آنها نمی کند.

همتایان آنها بر کارایی بیش از ارتباط شخصی متمرکز هستند.

زیردستان آن ها را دوست نداشته باشند.

ISFP ها وقتی مجبور به کار در مکان های پر ازدحام یا پر سر و صدا باشند، احتمالاً خسته می شوند. آنها دوست دارند فضای ساکت و آرامی برای تمرکز داشته باشند و احتمالاً در محیط های پر سر و صدا بیش از حد تحت فشار قرار میگیرند. مهم است که ISFP ها مکان آرام تری برای کار داشته باشند.

از آنجا که ISFP ها از آشنایی با همکاران خود لذت می برند، اگر کسی زمانی را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آنها اختصاص ندهد، احتمالاً نا امید و خسته می شوند. وقتی رئیس، همکاران یا زیردستان به آن ها علاقه نشان ندهند و سپاس گزار آن ها نباشند، ممکن است احساس ناراحتی و حواس پرتی کنند. آنها تمایل دارند آن را شخصی برداشت کنند و اگر دیگران از آنها قدردانی نکنند ممکن است اعتماد به نفس کمی در کار داشته باشند.

افرادی که با ISFP ها کار می کنند باید زمان بیشتری را صرف شناختن آنها در سطح شخصی تری کنند، در حالی که ISFP ها باید یاد بگیرند که فارغ از آنچه دیگران درباره آنها فکر می کنند، خودشان را بپذیرند. تیپ های شخصیتی ISFP علاقه زیادی به کمک به دیگران دارند. آنها ذاتا خلاقانی مولد هستند و از مشاغلی که به آنها امکان می دهد برنامه های منعطفی داشته باشند لذت می برند.

چگونه یک ISFP بهره ور باشیم؟

اهداف خود را تعریف کنید.

مهم است که اهدافی را تعیین کنید تا مطمئن شوید که در مسیر درست حرکت می کنید. وقتی می دانید چرا این کار را می کنید، کارآمد بودن آسان تر است.

زمان را پیگیری کنید.

یکی از مزایای ردیابی زمان، یافتن یک تعادل خوب بین کار و زندگی و اطمینان از عدم کار بیش از حد است.

برای یک روز خاص برنامه ریزی کنید.

ISFP ها معمولاً دوست ندارند بلندمدت فکر کنند و برنامه ریزی کنند، اما اغلب انجام این کار ضروری است. شما می توانید یک روز از هفته را برای انجام همه آن کارهای غیر ضروری انتخاب کنید تا مجبور نباشید هر روز نگران آن باشید، اما شما هم این کار را انجام خواهید داد.

استراحت کنید.

تمرین های تمرکز حواس یا مدیتیشن و ریلکسیشن را انجام دهید. آنها می توانند به راحتی دچار استرس شوند، بنابراین بهتر است به طور منظم استراحت کنند تا آرام و آرام شوند.

وظایف خود را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.

 پروژه های بزرگ اغلب طاقت فرسا به نظر می رسند. برای جلوگیری از تأخیر، آنها را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید که به نظر قابل کنترل تر هستند.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP

هنرمند

ISFP های خلاق و آزادمنش ممکن است به عنوان یک هنرمند رشد کنند. آنها این فرصت را دارند که از منطقه امن خود خارج شوند و روش های جدیدی را برای بیان خود آزمایش کنند، که ممکن است به آنها کمک کند در زندگی کاری خود احساس معنای بیشتری کنند.

نوازنده

ISFP ها به عنوان نوازنده به طور منظم فرصتی برای ابراز وجود توسط موسیقی های خود دارند. آنها از رشد مستمر توانایی هایشان، ارتباط با اقشار مختلف افراد و اجرای گروهی لذت میبرند.

مشاور مستقل

ISFP ها احتمالاً از برنامه و ارتباطات انعطاف پذیری که برای مشاوران مستقل فراهم است لذت خواهند برد. آنها ممكن است از كمك به مشتريان و آموزش مهارت هايی كه در دراز مدت به آنها سود می بخشد، لذت ببرند.

سرآشپز

ISFP ها ممکن است سرآشپزهای خلاق و مبتکری شوند. آنها علاقه زیادی به تفکر خارج از چارچوب دارند و ممکن است بتوانند این مسئله را از طریق غذا بروز دهند. ISFP ها بعنوان سرآشپز احتمالاً از ایجاد چیز خوشمزه ای که باعث خوشحالی دیگران می شود لذت خواهند برد.

نویسنده

ISFP ها احتمالاً از نوشتن لذت می برند، خصوصاً اگر بتوانند این کار را به عنوان یک شغل آزاد انجام دهند. آنها استقلال زیادی دارند و می توانند از مهارت های خلاقانه خود برای نوشتن قطعات جذاب برای مشتری استفاده كنند.

استاد

ISFP ها معلمان ماهری هستند. آنها اغلب عاشق به اشتراک گذاشتن دانش خود با دیگران و کمک به رشد آنها هستند. اگرچه ممکن است لازم باشد که به عمل کردن مطابق برنامه عادت کنند، اما ISFP ها از ارتباط با دیگران و اشتراک گذاشتن تجربه شخصی خود لذت می برند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ISFP  کلیک نمایید

  صفحه اول ISFP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید