تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ISTP

تیپ شخصیت صنعتگر

زندگی شغلی تیپ ISTP چگونه است؟


ISTP ها در محیط هایی رشد می کنند که به آنها امکان می دهد مستقل باشند و با سرعت دلخواه خودشان مسائل را حل کنند. آنها از به کارگیری نقاط قوت خود مانند تفکر منطقی و کنجکاوی شدید برای کمک به بهبود بهره وری و اثر بخشی تیم خود لذت می برند.

شخصیت های ISTP حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

از آنها خواسته شود به طور مستقل کار کنند.

رئیس آنها وظایف مربوطه را مستقیماً ارائه کند.

همکاران آنها صریح و با انگیزه باشند.

گزارش های مستقیم آنها به راهنمایی بسیار کمی نیاز داشته باشد.

ISTP ها از تنهایی کار کردن لذت میبرند. اگر دائماً ملزم به همکاری نزدیک با گروه بزرگی از افراد شوند، ممکن است احساس ضعف کنند. آنها در محیط های مستقیم رشد می کنند، که در آن همه احساس راحتی می کنند تا با مشکلاتی که می بینند برطرف شوند.

شخصیت های ISTP در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

به منظور توجه به احساسات دیگران باید با ملاحظه باشند.

رئیس آنها به راحتی از بازخوردهای صادقانه آزرده شود.

همکاران آنها منفعل - پرخاشگر باشند.

گزارش های مستقیم آنها نیاز به تأیید زیادی داشته باشد.

ISTP ها وقتی مجبور باشند از تفکرات خود دست بکشند، احساس نا امیدی می کنند. آنها ترجیح می دهند با افرادی کار کنند که بازخوردها را شخصی برداشت نمیکنند. ISTP ها همچنین پذیرای دریافت بازخورد هستند و ترجیح می دهند همکاران آن ها نیز در صورت نیاز به راحتی به آن ها بازخورد ارائه دهند.

چگونه یک ISTP بهره ور باشیم؟

کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید.

هنگامی که به یک کار کاملاً متفاوت نسبت به قبل روی می آورید، مغز شما باید خود را با روش متفاوتی از تفکر وفق دهد و در این فرآیند کمی تمرکز خود را از دست می دهد. برای به حداقل رساندن این امر، کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید و آنها را یکی یکی اجرا کنید.

ارتباط موثرتری برقرار کنید.

فعالانه گوش دهید، سعی کنید افکار خود را تا حد امکان به وضوح بیان کنید و از اهمیت ارتباط غیرکلامی (زبان بدن، لحن صدا، حالات چهره و غیره) آگاه باشید.

روزی را برای برنامه ریزی انتخاب کنید.

احتمالاً دوست ندارید برنامه ریزی، تحلیل و استراتژی داشته باشید، اما اغلب لازم است. یک یا دو روز در هفته را برای انجام این کارها انتخاب کنید تا بتوانید بقیه هفته را به کارهایی بگذرانید که بیشتر از آن لذت می برید.

واگذاری کارها

به لیست کارهای خود نگاه کنید. آیا چیزی هست که بتوانید به شخص دیگری تفویض کنید؟ اگر چنین است، این کار را انجام دهید و برای چیزهایی که برایتان مهمتر هستند وقت بگذارید.

اهداف کوتاه مدت خود را با اهداف بلند مدت هماهنگ کنید.

اصولاً برای افراد فاضل تمرکز بر اهداف بلندمدت دشوار است. بنابراین، هنگامی که اهداف بلند مدت خود را ایجاد کردید، سعی کنید آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. این روال به شما کمک می کند تا ایده بهتری از آنچه می خواهید به دست آورید و چگونه بدون از دست دادن تمرکز آن را انجام دهید.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP

مهندس مکانیک

از آنجا که ISTP ها به طور طبیعی علاقمند به یادگیری نحوه کار و یافتن راه حل های عملی هستند، احتمالاً به عنوان مهندس مکانیک پیشرفت خواهند کرد.

ریاضی دان

ISTP ها به عنوان یک مشکل گشای ذاتی، میتوانند ریاضیدانان بزرگی شوند. آنها تحلیلگر و عملگرا هستند و به کوچکترین جزئیات واقف اند، که می تواند در ریاضیات بسیار سودمند باشد.

خلبان

توانایی ISTP ها در حفظ آرامش، تصمیم گیری دقیق و سریع و به اشتراک گذاری مستقیم افکار خود با دیگران، به آنها کمک می کند تا به عنوان خلبان پیشرفت کنند. اگرچه آنها باید از نزدیک با کمک خلبان و خدمه همکاری کنند، اما خلبانی بیشتر آنها را ملزم به سکوت می کند، که باعث آرامش خاطر ISTP ها می شود.

نجار

راحت بودن در انجام کارهای دستی برای ایجاد چیزی ملموس و کاربردی، از ISTP ها نجاران بزرگی می سازد. آنها می توانند راه حل های مناسبی برای مشکلات پیدا کنند، با شرایط سازگار شوند و یک راه حل عملی را در لحظه انجام دهند. نجاری به آنها فضای شخصی و استقلال زیادی را می دهد ، گرچه احتمالاً لازم است برای اتمام هر پروژه ای که شروع می کنند، طبق برنامه ای مشخص تر کار کنند.

مکانیک

حل مشکلات کاربردی در دنیای واقعی با اعمال تغییرات فیزیکی احتمالاً باعث ایجاد انرژی در ISTP ها می شود. توانایی آنها در حفظ حجم زیادی از اطلاعات هنگام یادگیری نحوه کار اتومبیل و ماشین آلات سنگین مفید است. آنها تفاوت های ریزِ بین هر مدل را درک میکنند و می توانند تفکر خود را با پیش آمدهای اوضاع متفاوت، تطبیق دهند.

نیروی امدادی

ISTP ها قادرند در بحران ها آرامش خود را حفظ و سریع و منطقی تصمیم گیری کنند. آنها به طور طبیعی سازگار هستند و به راحتی می توانند تمام اطلاعات مربوط به یک موقعیت را به یاد بسپارند تا عملی ترین و سالم ترین انتخاب را انجام دهند، که می تواند باعث نجات جان افراد در موارد اضطراری شود. اگرچه ممکن است لازم باشد روی بهبود ارتباطات خود با دیگران کار کنند، اما آنها به عنوان نیروهای امدادی پیشرفت می کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ISTP  کلیک نمایید

  صفحه اول ISTP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید