تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 18 آبان 1400 مدت مطالعه: 3 دقیقه

معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب

سریال بازی مرکب یا همان (squid game) این روز ها طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است و در دنیای فیلم و سریال به اصطلاح حسابی سر و صدا کرده است.

در همین راستا تیم ای سنج در این مقاله قرار است در مورد شخصیت های مهم این سریال و تیپ شخصیتی تست MBTI هر کدام از این شخصیت ها اطلاعاتی را در اختیار شما بگذارد.

این مقاله اختصاص به تیپ MBTI شخصیت های سریال بازی مرکب دارد. آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

معرفی تیپ MBTI هر شخصیت 

یکی از سریال های شبکه نتفلیکس که این روزها مخاطبان زیادی را توانسته به خود جذب کند، سریال بازی ماهی مرکب (squid game) است. بازی ماهی مرکب، یک سریال محصول کره جنوبی است که پر از هیجان و نقشه هایی است که باعث می شود نفستان در سینه حبس شود.

این سریال یک داستان عجیب است که حول یک بازی می چرخد اما نه یک بازی معمولی. بازی ها شامل همان بازی هاییست که در دوران کودکی انجام می شد اما اتفاقات زیادی پشت پرده آن وجود دارد!

این بازی برای کسانی برنامه ریزی شده است که دچار بدهی های زیادی هستند که پرداخت آنها تقریبا غیر ممکن خواهد بود. فرض این بازی این است که شانس خودتان را در یک بازی برای برد چندین میلیارد جایزه نقدی امتحان کنید اما حذف در هر مرحله برابر است با مرگ! درنتیجه ی این فرض، ما شاهد کشمکش های هیجانی و ذهنی تعدادی از شخصیت ها در طول بازی هستیم.  

پس از سریال سرقت پول (money heist)، سریال بازی ماهی مرکب به عنوان یکی از بهترین سریال های شبکه نتفلیکس در سال 2021 شناخته شد. خط داستانی و درام آن بسیار شگفت‌انگیز است و هر شخصیت، نقش مهمی را ایفا می‌کند. این سریال همچنین ممکن است در برخی مواقع کاملا طاقت فرسا و دیوانه وار باشد.

همچنان که در حال صحبت درباره ی این سریال هستیم، باید بگوییم که هر شخصیت در نوع خود بهترین بوده و این واقعیت که تهیه کنندگان و کارگردانان بهترین تلاش خود را در طول این سریال داشته اند، غیرقابل انکار است.

در ادامه قصد داریم تا نگاهی به هر یک از این شخصیت‌ها و تیپ‌های شخصیتی آن‌ها با توجه به نوع مقیاس مایرز-بریگز داشته باشیم: 

 سونگ گی هون 

این فرد، شخصیت اصلی سریال است. از آنجایی که در سریال نیز پیدا بود، او در تعامل با دیگران بسیار خوب عمل می کرد و به همین علت هم می توان گفت که او شخصیتی برونگرا نیز دارد. گی هون به مردم اعتماد دارد و سازگاری با دیگران را ترجیح می دهد.

او هم تیمی خوبی است و می تواند رهبر خوبی نیز باشد. همچنین او به اطرافیانش اهمیت می دهد، به خصوص دخترش و پیرمرد شماره 001. تیپ شخصیتی سونگ گی هون ISFP می باشد.

سونگ گی هون  بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 چو سانگ وو

سانگ وو ممکن است حال و هوای ISTJ را ایجاد کند، اما این شخصیت شهود خوبی دارد که در بسیاری از بازی‌ها به او کمک می‌کند. ممکن است کمی بی اراده به نظر برسد و خیلی اهل ارتباط نباشد، اما می تواند یک رهبر خیلی خوب باشد. تیپ شخصیتی چو سانگ وو INTJ می باشد. 

چو سانگ وو بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 کانگ سه بیوک

سه بیوک نمی تواند هیچ وعده ی دروغ یا افراد فریبنده را تحمل کند. به همین علت او می تواند یک ISTP باشد. او می تواند مبارز خوبی باشد، با این حال به دلیل اتفاقی که برای او افتاده، به ندرت به مردم اعتماد می کند. همچنین او به ندرت با دیگران صحبت می کند.

کانگ سه بیوک بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 جانگ دوک سو

او یک مرد قوی و خوش اندام است که همیشه برای مبارزه با دیگران آماده است. او همچنین به عنوان یک شخصیت کاملا ترسناک در این سریال ظاهر شد. به دلیل ارتباطش با تبهکاران و اراذل، او شخصیت شروری دارد که همه از او متنفرند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که او مردی نیست که بتوان به او اعتماد کرد. به نظر می رسد تیپ شخصیتی جانگ دوک سو،ESTP می باشد. 

جانگ دوک سو بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 جی یونگ 

تعیین کردن تیپ شخصیتی جی یونگ کمی دشوار است؛ اما می توان حدس زد که او دختری با تیپ شخصیتی ENTP است. چرا که او بی خیال و در تلاش برای لذت بردن از لحظه ی حال است. همچنین او تنها شخصیتی است که سه بیوک با او به درستی صحبت می کند. 

جی یونگ  بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 هان می نیو

هان می نیو آزاردهنده ترین شخصیت سریال است؛ می توان گفت که او نوع ناسالم تیپ شخصیتی ESFP است.

هان می نیو بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 اوه ایل نام 

او یکی از دلگرم کننده ترین شخصیت های سریال است. با وجود سن بالا، می توانید جذابیت و هیجان را در چهره اش در هنگام شرکت در بازی مشاهده کنید. او به طرز شگفت انگیزی با قهرمان داستان تعامل دارد و در مورد بسیاری از بازی ها کاملا آگاه است. به نظر می آید تیپ شخصیتی اوه ایل نام ENFJ می باشد. 

اوه ایل نام  بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 هوانگ جون هو 

هوانگ جون هو به دلیل ماهیت کارش، خیلی در تعامل با دیگران دیده نمی شود. او نقش یک پلیسی را در سریال بازی می کند که به دنبال برادر خود است و به دنبال آن مجبور می شود تا مخفیانه به قلمرو مخفی بازی مرکب وارد شود. بنابراین تیپ شخصیتی او احتمالا ISTP یا ISTJ است.

هوانگ جون هو  بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 علی عبدال 

علی پسر خوب سریال است که همیشه دیگران را "آقا" خطاب می کند و از آنها برای کوچک ترین حرکات شان تشکر می کند. او همچنین یک شخص بسیار ساده است و به دلیل اصالت پاکستانی اش دانش کمتری در مورد بازی ها از خود نشان داده است. درنتیجه باید گفت که تیپ شخصیتی او قطعا ISFJ است.

علی عبدال  بازیگر سریال بازی ماهی مرکب

 جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد  تیپ MBTI شخصیت های سریال بازی مرکب صحبت کردیم. شما هم می توانید برای ارزیابی تیپ شخصیتی خود از تست مایرز-بریگز استفاده کنید و از تیپ شخصیتی MBTI خود آگاهی پیدا کنید و در این صورت می توانید تیپ شخصیتی خود را با هر یک از این شخصیت ها مقایسه کنید.

 تیپ شخصیتی MBTI شما با کدام یک از این شخصیت های سریال یکسان است؟ نظرات و دیدگاه های ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

 
 

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید