تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ESTP

تیپ شخصیت کارآفرین

زندگی شغلی تیپ ESTP چگونه است؟


ESTP ها در محیط هایی رشد می کنند که به آنها امکان می دهد تا با شیوه خود کار کنند و برای خود تصمیم گیری کنند. آنها از یافتن راه های عملی و جدید برای حل مشکلات موجود لذت می برند.

شخصیت های ESTP حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

از آنها خواسته شود چیز جدیدی بسازند و خلق کنند.

رئیس آنها به آنها آزادی دهد تا برنامه خود را دنبال کنند.

همکاران آنها صریح باشند و به ایده هایشان احترام بگذارند.

زیردستان آنها به راحتی با شرایط جدید سازگار شوند.

ESTP ها هنگامی که از نقاط قوت خود در محل کار استفاده می کنند بیش از همیشه احساس انگیزه می کنند، مانند ساختن چیز جدیدی که می تواند به نفع دیگران باشد. آنها به رئیسی که به آنها اجازه انعطاف پذیری در برنامه ها را می دهد تا بتوانند بیشتر با شیوه خودشان کار کنند بسیار احترام گذاشته و از او قدردانی می کنند. آنها همچنین از داشتن همکاران و زیردستانی که پذیرای ایده های جدید هستند و به سرعت با تغییرات بزرگ سازگار می شوند لذت می برند.

شخصیت های ESTP در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

در جایگاه سنتی کارمندی و اداری کار کنند

رئیس آنها از شنیدن ایده های آنها امتناع ورزد.

همکاران آنها بر پیروی از قوانین و رویه های تعیین شده تمرکز کنند.

زیردستان آنها به اقتدار آنها احترام نگذارند.

ESTP ها وقتی در موقعیت های سنتی اداری قرار بگیرند که نیاز به رعایت برنامه دقیق دارد، احساس خستگی می کنند. مهم است که ESTP ها بیاموزند تا هنگام کار کردن از برنامه های منظم پیروی کنند. با این حال، بهتر است آنها در جستجوی شغلی باشند که انعطاف پذیری بیشتری به آنها می دهد.
آنها همچنین درمورد عقایدشان بسیار صریح هستند و اگر رئیسان، همکاران و زیردستان آنها به افکار یا اقتدار آنها احترام نگذارند، بسیار نا امید و سرخورده می شوند. افرادی که در کنار ESTP ها کار می کنند باید به آنها گوش فرا دهند. آنها اغلب پیشنهادهای خوبی می دهند که به نفع همه است. همچنین مورد احترام بودن برای ESTP ها مهم است، بنابراین دیگران باید از کنار گذاشتن یا نادیده گرفتن ایده های آنان خودداری کنند.
تیپ های شخصیتی ESTP متفکرانی سریع و عمل گرا هستند. آنها قدرتمند بوده و رهبران بسیار کارآمدی هستند.

چگونه یک ESTP بهره ور باشیم؟

چند کار را باهم انجام ندهید.

همانقدر که انجام چند کار یا پریدن از یک کار به کار دیگر می تواند طاقت فرسا باشد، سعی کنید آنها را یکی یکی کامل کنید. چندوظیفه ای فقط تمرکز شما را پراکنده می کند و بهره وری شما را کاهش می دهد.

انجام کار عمیق را پرورش دهید.

تسلط بر کار عمیق مهارتی آسان نیست، به خصوص برای ESTP ها، اما اغلب برای انجام کارها ضروری است.

  زمان دقیق مشخص کنید.

  زمان معینی را برای وظایف در تقویم خود اختصاص دهید و با آنها مانند جلسات مهم رفتار کنید: بدون تعلل، بدون وقفه.

از برنامه های  از پیش سازماندهی شده استفاده کنید.

این افراد معمولاً در حال حرکت هستند و علاقه خاصی به برنامه ریزی از قبل ندارند، بنابراین بهتر است از چیزی استفاده کنند که دارای یک الگوی از پیش تعریف شده باشد که بتوانند به راحتی آن را پر کنند.

روش های مختلف بهره وری را امتحان کنید.

آزمایش همیشه کاری بوده است که ESTP ها دوست دارند انجام دهند، پس چرا نباید برای روش های بهره وری کارساز باشد؟ از آزمایش  کردن لذت ببرید و بفهمید چه چیزی برای شما بهتر است.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ESTP

مدیر فروش

ESTP های پر انرژی و با انگیزه، از فرصت شغلی مدیریت فروش در شرکت برخوردار می شوند. آنها ذاتا قادر به قانع کردن مردم هستند و در موقعیتی رشد می کنند که به آنها اجازه می دهد دیگران را برای رسیدن به موفقیت هدایت کنند.

پیراپزشک

ESTP ها در شرایط بحرانی قادر به حفظ آرامش و توجه خود هستند. به عنوان پیراپزشك، آنها در اندیشیدن به راه حل های سریع و موثر برای مشكل موجود مهارت دارند. آنها از هیجان ناشی از شرایط اضطراری لذت میبرند و مهارت های لازم برای موفقیت در کمک به دیگران را مورد پردازش قرار می دهند.

خلبان

کار به عنوان خلبان به ESTP ها این امکان را می دهد که مرتبا سفر کرده و چیزهای جدید را امتحان کنند. از آنجا که آنها قادر به سازگاری با شرایط پیش بینی نشده هستند و از دانش خود برای حل مشکلاتی که در انجام وظیفه با آن روبرو می شوند استفاده می کنند، بنابراین به عنوان یک خلبان به خوبی خدمت می کنند.

صاحب شغل

به عنوان صاحبان مشاغل، ESTP ها فرصت پیشگام بودن را دارند. آنها می توانند ایده های شخصی خود را در زمان تمایل به اجرا درآورند، به طور منظم با مشتریان ارتباط برقرار کنند و برنامه خود را خود تعیین کنند.

پیمانکار

ESTP ها اغلب از کار فیزیکی لذت می برند. به عنوان پیمانکار، آنها می توانند چیزهای مفید و کاربردی بسازند، که به آنها انرژی می بخشد. هنگامی که شرایط تغییر می کند یا مشکلات ظاهر می شوند، ESTP ها می توانند سریعاً خود را با شرایط تطبیق داده و مسئله را حل کنند.

مامور بیمه

ESTP ها ماموران بیمه مطمئن و موفقی هستند. آنها می توانند در حین فروش موفق کالا به مردم، با آنها ارتباط برقرار کرده و آنها را جذب کنند، هر دو این ها باعث می شود در نقشی مانند این نقش پیشرفت کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ESTP  کلیک نمایید

  صفحه اول ESTP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید