تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی INFP

تیپ شخصیت همدل

زندگی شغلی تیپ INFP چگونه است؟


INFP ها در محیط هایی رشد می کند که به آنها امکان می دهد با سرعت مطلوب خود کار کنند. آنها از ایجاد روابط با گروه های کوچک مردم و گشودگی در برابر فرصت های جدید و مهیج لذت می برند.

شخصیت های INFP حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

مستقل از دیگران کار کنند.

رئیس آنها برنامه ی انعطاف پذیری به آنها بدهد.

همکاران ایده های آنها را بپذیرند و تأیید کنند.

گزارش های صریح آنها همگام با تغییرات باشد.

INFP ها می خواهند از طرف کسانی که با آنها کار می کنند احساس ارزشمندی دریافت کنند. اگر آزادی شخصی زیادی داشته باشند و بتوانند با چند نفر از همکاران خود ارتباط عمیق تری برقرار کنند، از محل کار خود لذت خواهند برد. INFP ها از انعطاف پذیر بودن انگیزه میگیرند و ممکن است با سنجش چند گزینه، ذهنیتشان را تغییر دهند؛ بنابراین دیگران باید آماده باشند چیزهای جدیدی را امتحان کنند.

شخصیت های INFP در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

مجبور باشند از یک برنامه دقیق پیروی کنند.

رئیس آنها غیرقابل دسترس و کم حرف و ساکت باشد.

همکاران آنها رفتاری سرد و فقط بر روی کارایی تمرکز داشته باشند.

گزارش های مستقیم آنها حین تغییرات با مشکل رو به رو باشد.

اگر دیگران خشک و روشمند باشند، INFP ها ممکن است استرس بگیرند. INFP ها به عنوان شخصیت هایی که ذاتا احساسی هستند اغلب مایلند احساس کنند به یک محیط دعوت شده اند و تمایل دارند با افرادی که گرم و حمایت کننده هستند، به خوبی کار کنند. احتمالاً با پیروی از روال های سخت یا افرادی که مشکل سازگاری با شرایط جدید را دارند احساس خستگی می کنند.

INFP ها توانایی کار مستقل با حفظ کیفیت بالا را دارند. آنها در زمینه هایی رشد می کنند که به آنها امکان می دهد خلاقانه فکر کنند و مشکلات پیچیده را حل کنند، همه اینها در حالی است که به افراد دیگر خدمت می کنند.

 

چگونه یک INFP بهره ور باشیم؟

شما ایده های بزرگ و جاه طلبی های بزرگ دارید. باید کمی عملی تر جلو بروید تا به هر چیزی که آرزویش را دارید برسید.

استراتژی بسازید

احتمالاً از قبل می‌دانید که چه می‌خواهید و چه اهدافی دارید، اما برای رسیدن به آن باید یک برنامه گام به گام تهیه کنید تا بتوانید راحت‌تر به آنها برسید.

لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید.

این یکی از ساده ترین و در عین حال مؤثرترین راه ها برای سازماندهی و بهره وری است.

از شر تمام حواس پرتی خلاص شوید.

اعلان‌های تلفن، مکالمات، رویاهای روزانه، موسیقی و هر آنچه را که حواس‌تان را پرت می‌کند تشخیص دهید و از آن اجتناب کنید.

محیط خود را تمیز و مرتب کنید.

یک فضای تمیز و مرتب به شما این امکان را می دهد که بهتر فکر کنید و عملکرد بهتری داشته باشید. اگر به شلوغی خلاقانه خود علاقه دارید، فقط مطمئن شوید که هرگز از کنترل خارج نمی شود، زیرا یک فضای شلوغ اغلب استرس بیشتری را به همراه دارد.

روی پذیرا تر بودن برای انتقاد کار کنید.

 سعی کنید انتقاد را فرصتی برای بهبود خود بدانید، نه به عنوان حمله ای به شما به عنوان فردی یا فردی که فکر می کند در کاری که انجام می دهید بد هستید. انتقاد به دلایل زیادی مفید است، در درجه اول به این دلیل که به شما کمک می کند تا در مورد کار خود فکر کنید.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی INFP

مشاور

توجه و مراقبت ذاتی INFP ها ممکن است به آنها کمک کند تا مشاور یا درمانگر موفقی شوند. آنها در گوش دادن به افراد بدون قضاوت مهارت دارند و از هر طریقی که بتوانند به دیگران کمک می کنند، بنابراین احتمالاً میتوانند مشاور خوبی باشند.

معلم

INFP ها این توانایی را دارند که درک مفاهیم بزرگ را با توضیح صبورانه به دیگران بیاموزند. این مهارت در محیط کلاس به خوبی به آنها کمک می کند. همچنین تدریس به INFP ها امکان می دهد تا به روشی تأثیر گذار به دیگران خدمت کند.

نویسنده آزاد

نوشتن آزاد ممکن است به INFP ها فرصتی برای کشف ایده های پیچیده و تفکر خلاقانه بدهد. همچنین به آنها این امکان را می دهد که یک برنامه نسبتاً انعطاف پذیر را دنبال کنند و به تنهایی کار کنند، که به آنها کمک می کند احساس آزادی شخصی را حفظ کنند.

مددکار اجتماعی

INFP ها می توانند از دلسوزی و همدلی خود برای نشان دادن توجه به کودکان و خانواده ها در شرایط دشوار استفاده کنند. مهارت های آن ها می تواند برای کسانی که گرم و صمیمی هستند، مفید باشد. INFP ها در سطح عمیق­ تری به دیگران کمک میکنند و با آن ها ارتباط میگیرند.

طراح گرافیک

کار به عنوان طراح گرافیک به INFP ها امکان می دهد تا از خلاقیت خود نهایت استفاده را ببرند و چشم اندازها را به واقعیت تبدیل کند. آنها همچنین می توانند به عنوان یک فریلنسر به صورت مستقل کار کنند که فرصت خوبی برای داشتن برنامه ای انعطاف پذیر است.

کتابدار

کتابدار بودن این امکان را به INFP ها می دهد تا در یک محیط آرام و بی­صدا کار کنند. آنها می توانند از طریق کتاب به دیگران کمک کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند. برای یک INFP علاقمند به مطالعه، این شغل گزینه مناسبی خواهد بود.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INFP  کلیک نمایید

  صفحه اول INFP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید