تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ENTP

تیپ شخصیت مجادله گر

زندگی شغلی تیپ ENTP چگونه است؟


ENTP ها در محیط های انعطاف پذیر که به آنها اجازه می دهد با شیوه خود کار کنند پیشرفت می کنند. آنها از حل مشکلات پیچیده با راه حل های خلاقانه لذت می برند.

شخصیت های ENTP حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

از آنها خواسته می شود تا ایده های جدید کشف کنند.

رئیس آنها صریح و صادق است.

همکاران آنها پرانرژی و سخت کوش هستند.

زیردستان آنها کارآمد هستند.

 ENTP ها آزادی می خواهند تا مسیر خود را دنبال کنند؛ آنها به استفاده از ذهن خود برای تفکر مبتکرانه و خارج از چارچوب علاقه دارند. آنها سخت کار می کنند و انتظار دارند دیگران نیز تلاشی مشابه داشته باشند. آنها در محیط هایی که انگیزه همه در جهت تحقق اهداف مشترک است بهترین عملکرد را دارند.

شخصیت های ENTP در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

باید به دقت به احساسات دیگران توجه داشته باشند

رئیس آنها از آنها می خواهد که یک برنامه دقیق را دنبال کنند.

همکاران آن ها آنان را در بحث ها شرکت نمی دهند.

زیردستان آنها نیاز به تأیید مکرر دارند.

از آنجا که ENTP ها از منطق انگیزه می گیرند، در محیط هایی که بسیار احساسی است کمتر مشغول به کار می شوند. آنها به انگیزش و مکالمه منظم نیاز دارند، بنابراین در موقعیت هایی که به آنها فرصتی برای گفتگو یا کار با دیگران نمی دهد، پیشرفت نخواهند کرد.

همچنین از اینکه زیردستان آنها بتوانند با اطمینان و به تنهایی اقدامی انجام دهند، تقدیر می کنند. هرچند از رهبری لذت می برند، اما از اینکه مجبور باشند دائماً دیگران را راهنمایی یا تأیید کنند، خسته می شوند.

تیپ های شخصیتی  ENTP پرانرژی و فعال هستند. آنها می توانند با استفاده از عقل و خرد خود، مردم را با دانش و عشق گسترده خود متقاعد کنند. آنها در موقعیت هایی که فرصت یادگیری و حل مسئله را برای آنها فراهم می کند بدون اینکه آنها را وادار به اجرای شیوه های سنتی بکند، خوب عمل کنند.

چگونه یک ENTP بهره ور باشیم؟

اولویت بندی کنید.

وظایف خود را بر اساس اهمیت و فوریت آنها تقسیم کنید (می توانید از ماتریس آیزنهاور برای کمک استفاده کنید). کارهای مهم و فوری را انجام دهید. با بقیه چه کنیم؟ این سوالی است گه در خط بد پاسخش را می بینید.

آنچه را که می توانید محول کنید و برون سپاری کنید.

بنابراین می توانید زمان بیشتری را صرف فکر کردن در مورد ایده های هیجان انگیز و مفاهیم جدید کنید.

برای خود اهداف روشنی تعیین کنید.

شما در دستیابی به اهدافی که برای شما معنادار هستند و در آنها ارزش پیدا می کنید و مهارت دارید.

همه اهداف خود را هوشمند کنید.

یعنی خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط، به موقع.

استراحت کنید.

پیاده روی کنید، دوش بگیرید یا بخوابید. تمرکز شما بهبود می یابد و ذهن شما شاداب تر می شود.

مرتب کردن.

شلوغی گاهی اوقات باعث گره در کار شما می شود، برای همین بهتر است که تمرکز کنید و مرتب کردن به شما کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشید، بهتر فکر کنید و تمرکز کمتری داشته باشید.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ENTP

روانشناس

کنجکاوی و منطق ENTP ها به آنها کمک میکند تا روانشناسانی موفق شوند. آنها این فرصت را خواهند داشت كه در كنار دیگران كار كنند، در مورد آنچه مورد علاقه شان است تحقیق كنند و به بیماران كمك كنند كه احساسات خود را کنار بگذارند تا مشخص شود که چه باید بکنند. هرچند ممکن است لازم باشد روی ملایم مطرح کردن بازخورد خود کار کنند، توانایی آنها در بحث صادقانه درباره احساسات و حل مشکلات دشوار می تواند هنگام کار با روانشناسی موثر باشد.

تهیه کننده فیلم

تولید فیلم به ENTP امکان تصمیم گیری خلاقانه و هدایت تیم ها را می دهد. مهارت آن ها در متقاعد کردن و عزم راسخ آنها برای تأمین بودجه پروژه ای که مشتاق آن هستند، مفید خواهد بود. درگیر شدن در جنبه های مختلف ساخت فیلم (خلاقانه، قانونی، مالی و غیره) به شخص خاصی نیاز دارد و ENTP ها مناسب این نقش هستند.

نماینده فروش

انرژی و اعتماد به نفس ذاتی ENTP ها به آنها کمک می کند تا محصولات جدید و جالب را به دیگران معرفی کنند. آنها به روند ملاقات با افراد جدید، کار با شیوه خاص خود و استفاده از تفکر خارج از چارچوب برای رسیدن به نتیجه علاقه دارند.

روزنامه نگار

توانایی ENTP در کشف حقایق از طریق مباحثه، کاوش و پافشاری بسیار تقریباً بی نظیر است. آنها ذاتا از گمان های خود پیروی می کنند و برایشان مهم نیست که برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز سوابق و افتخارات را برهم بزنند، که این ویژگی ها آنها را برای حرفه روزنامه نگاری مناسب می کند.

مهندس

ENTP  ها مهندسان دقیقی می باشند، زیرا در حل مشکلات مهارت داشته و متفکران انتقادی ماهری هستند. ذهن آنها برای کشف و حل مسائل پیچیده ساخته شده است، که هنگام برخورد با عیب یابی های پیچیده مهندسی مفید می باشد.

وکیل

ENTP ها به عنوان مجادله گران ذاتی، معمولاً به راحتی به بحث های پر تنش مشغول می شوند. آنها توانایی دیدن کلیات و گره گشایی از مسائل پیچیده را دارند و پرونده ها را به شکلی متقاعدکننده به دیگران ارائه می دهند، که می تواند آنها را به وکلایی قوی تبدیل کند.

دانشمند

ENTP ها ممکن است در کشف حقیقت ماهر باشند اما به عنوان دانشمند، احتمالات جدید کشف می کنند و انرژی خود را برای اثبات درست یا غلط بودن آن می گذارند. آنها قادرند به راحتی به موضوعات پیچیده فکر کنند و بهترین و منطقی ترین دلیل را برای تحقق امور مختلف کشف کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENTP  کلیک نمایید

  صفحه اول ENTP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید