تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط ضعف ISTJ

تیپ شخصیت بازپرس

نقاط ضعف تیپ ISTJ چیست؟


اگرچه ISTJ ها مهارت ها و نقاط قوت فوق العاده زیادی دارند که می تواند به نفع همه اطرافیان باشد، اما نقاط ضعفی نیز دارند که می تواند بر آنها تأثیر منفی بگذارد. اگر ISTJ ها مدیریت یا غلبه بر مواردی که احتمال داشتن ضعف بالقوه در آن­ها هست را نیاموزند، ممکن است نقاط قوت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و اثرگذاری مثبت آن­ها کمتر شود.

نقاط ضعفی که به طور معمول با نوع شخصیت ISTJ همراه است شامل ...

نادیده گرفتن حساسیت های دیگران

رعایت بیش از حد قوانین و برنامه ها

دشواری در کنار آمدن با فقدان ساختار

تمایل به قضاوتگری در زمان های استرس زا

ISTJ ها ممکن است احساسات دیگران را نادیده بگیرند. آنها گاهی اوقات بیش از حد قضاوت گر به نظر میرسند، که می تواند اطرافیان را نا امید یا ناراحت کند. با این حال، اگر ISTJ ها از لحن خود آگاه باشند و تلاش کنند تا با روشی ملایم و حساس تر ارتباط برقرار کنند، به احتمال زیاد می توانند بر این مشکل غلبه کنند.

آنها نسبت به قوانین بسیار سخت گیرند. در حالی که این امر می تواند در بسیاری از موقعیت ها خوب باشد، اما ISTJ ها بیش از حد پیروی قوانین و روال­ های ثابت هستند. آنها ممکن است برای بیرون رفتن از منطقه امن خود یا مقابله با قوانین ناعادلانه دشواری داشته باشند. برای جلوگیری از مسئله شدنِ این امر، ISTJ ها باید اهمیت ذهنیتی بازتر و بحث کردن در مورد گزینه های دیگر برای جایگزین کردن به جای قوانین یا برنامه هایی که کارامد نیستند را درک کنند.

ISTJ ها همچنین ممکن است برای کنار آمدن با محیط های بی ساختار یا آشفته مشکل داشته باشند. اگر آنها در موقعیتی قرار بگیرند که فاقد نظم مورد نیاز آنها است، باید سعی کنند روش هایی را برای کمک به سازماندهی سیستم یا محیط پیشنهاد دهند.

ISTJ ها وقتی بیش از حد استرس دارند، می توانند بیش از حد قضاوتگر باشند. ISTJ ها فقط چند روش "درست" برای انجام کارها قائلند و این امر ممکن است باعث نا امیدی کسانی شود که احساس می کنند کار درستی انجام نمی دهند. اگر احساس خستگی بیش از حد داشته باشند، ممکن است خیلی صریح و رک نظر خود را به اشتراک بگذارند. با این حال، ISTJ ها با تمرین، می توانند یاد بگیرند که چندین راه حل را در نظر داشته باشند و به دیگران فضا بدهند تا کارها را به روش خودشان انجام دهند.

وقتی ISTJ ها تلاش می کنند تا نقاط ضعف خود را بشناسند و بر آن غلبه کنند، می توانند در جهت رشد شخصی خود گام بردارند. تغییرات کوچک و مداوم، می تواند منجر به رشد اساسی و پیشرفت در بلند مدت شود.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

نقاط ضعف INTP 
نقاط ضعف INTJ
نقاط ضعف INFP 
نقاط ضعف INFJ
نقاط ضعف ISTP
نقاط ضعف ISTJ
نقاط ضعف ISFP
نقاط ضعف ISFJ
نقاط ضعف ENTP
نقاط ضعف ENTJ
نقاط ضعف ENFP
نقاط ضعف ENFJ
نقاط ضعف ESTP
نقاط ضعف ESTJ
نقاط ضعف ESFP
نقاط ضعف ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ISTJ  کلیک نمایید

  صفحه اول ISTJ

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید