تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ENFP

تیپ شخصیت مشوق

زندگی شغلی تیپ ENFP چگونه است؟


ENFP ها در محیط های انعطاف پذیر و آرام که به آنها فرصت برقراری ارتباط شخصی با دیگران را می دهد، رشد می کند. آنها از کارهای معقولانه ای که به آنها اجازه می دهد در صورت لزوم فرصت های جدید را دنبال کنند لذت می برند.

تیپ های شخصیتی ENFP حین کار کردن زمانی احساس انرژی می کنند که ...

از آنها خواسته می شود مشکلات پیچیده و چند وجهی را حل کنند.

رئیس آنها مشوق و سازگار است.

همکاران آنها برای شناختن آنها تلاش می کنند.

زیردستان آنها، آنها را در بحث های جالب مشارکت می دهند.

ENFP ها از حل خلاقانه مشکلات پیچیده در محل کار لذت می برند. آنها در محیط های پذیرا و جامع که رئیسشان مرتباً از مشارکت آنها قدردانی می کند و همکاران و زیردستان آنها تلاش می کنند تا از طریق مکالمه مکرر آنها را بشناسند، رشد می کنند.

تیپ های شخصیتی ENFP در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که ...

از آنها خواسته می شود تا رویه ها یا روال های تعیین شده را دنبال کنند.

رئیس آنها از کارشان انتقاد می کند.

همکاران آنها سفت و سخت و رسمی هستند.

زیردستان آنها نیاز به جهت دهی دائم دارند.

از آنجا که ENFP ها از بهره گیری از فرصت های جدید لذت می برند، بنابراین در برنامه های معمول و منظم احساس محدودیت می کنند.  همچنین کنار آمدن با محیط های بیش از حد رسمی که همه از گفتگو خودداری می کنند و فقط بر کار متمرکز هستند، برای آنها دشوار است.

تیپ های شخصیتی ENFP کاریزماتیک و خلاقهستند. آنها در موقعیت هایی که به آنها امکان سرگرمی و حل مسئله را می دهد، بدون اینکه آنها مقید به برنامه های سخت کند، خوب عمل کنند.

چگونه یک ENFP بهره ور باشیم؟

بزرگترین چالش شما این است که متمرکز بمانید. در اینجا نحوه بهبود تمرکز و در نتیجه بهره وری آمده است:

لیست کارهایتان را بنویسید.

بهتر است آنها را از شب قبل یادداشت کنید تا وقتی از خواب بیدار شدید، از قبل بدانید که باید چه کاری انجام دهید و روزتان چگونه خواهد بود.

به طور منظم استراحت کنید.

 مغز شما نمی تواند برای همیشه متمرکز بماند و زمانی که خسته است به دنبال حواس پرتی می گردد. هر 45 تا 60 دقیقه استراحت های کوتاهی داشته باشید تا ذهن خود را شاداب نگه دارید.

عوامل حواس پرتی را از بین ببرید.

در مورد حواس پرتی صحبت کنید، از چیزهایی که بیشتر حواس شما را پرت می کند آگاه باشید و مطمئن شوید که در حین کار از شر آنها خلاص می شوید.

سالم زندگی کنید.

خواب منظم، ورزش، و غذاهای مغذی (به ویژه چربی های سالم و میوه ها و سبزیجات مانند انواع توت ها و کلم بروکلی) می تواند به مغز شما کمک کند تا راحت تر تمرکز کند.

کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید.

هنگامی که به یک کار کاملاً متفاوت نسبت به قبل روی می آورید، مغز شما باید خود را با روش متفاوتی از تفکر وفق دهد و در این فرآیند کمی تمرکز خود را از دست می دهد. برای به حداقل رساندن این امر، کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید و آنها را یکی یکی اجرا کنید.

مشاغل رایج برای افراد تیپ شخصیتی ENFP

روزنامه نگار

کارکردن به عنوان روزنامه نگار به ENFP ها این امکان را می دهد تا غریزه خود را دنبال کنند و به طور منظم با افراد مختلف ارتباط برقرار کنند. آنها در مصاحبه با دیگران و نوشتن در مورد مسائل پیچیده و اجتماعی عالی خواهند بود.

گزارشگر تلویزیونی

گزارشگری تلویزیونی به ENFP ها اجازه می دهد تا در حینی که از جذابیت و سازگاری خود برای بحث در مورد اخبار مهم روز استفاده می کنند، مخاطبان را سرگرم کنند. ENFP ها با عمل کردن پیشرفت می کنند، زیرا آنها موقعیت های جدید را به محض وقوع کنترل می کنند و آماده ارائه اطلاعات به محض رسیدن به صحنه هستند.

کمدین

ENFP ها به سرعت با مخاطبان سازگار می شوند و دیگران را به راحتی سرگرم می کنند، که این امر به آنها کمک می کند تا به عنوان کمدین موفق عمل کنند. آنها متوجه می شوند که چه چیزی مفید است و چه چیزی مفید نیست و رفتار خود را بر این اساس تنظیم می کنند ، که این موضوع برای کمدین ها مهم است. ENFP ها از سریع عکس العمل نشان دادن و ارتباط منظم با مخاطبان لذت می برند.

بازیگر

ENFP ها خلاق و مردم دار هستند که از برای بازیگران ویژگی های عالی است. توانایی آنها در بیان آسان نظرات خود و تنظیم نگرش خود با توجه به سایر افراد، در هر نقش بازیگری به خوبی به آنها کمک می کند

مشاور

به عنوان مشاور، ایده های عالی به ذهن ENFP ها می رسد و آنها را به راحتی به افراد دیگر ارائه می دهد. آنها ضمن تلاش برای یافتن راه حل های منحصر به فرد برای مشکلاتی که در طول مسیر ایجاد می شود، با ملاقات و برقراری ارتباط با مردم، قادر به جمع آوری سریع اطلاعات هستند.

کارآفرین

ENFP ها اشتیاق و انرژی لازم برای موفقیت به عنوان یک کارآفرین را دارند. آنها در ارائه ایده های جدید و نوآورانه و برقراری ارتباط با افراد مهم ماهر هستند، که به پیشرفت سریع ایده تجاری آنها کمک می کند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENFP  کلیک نمایید

  صفحه اول ENFP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید