تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی INTP

تیپ شخصیت متفکر

زندگی شغلی تیپ INTP چگونه است؟


INTP ها تمایل به پیشرفت در محیط هایی دارند که به آنها امکان می دهد نتایج قابل اندازه گیری داشته و روش های جدید و کارآمدتری را به کار گیرند.

شخصیت های INTP حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

به آنها فضا داده می شود تا مستقل از دیگران کار کنند.

رئیس آنها مستقیم و قاطع باشد.

همکارانشان سخت کوش و متمرکز باشند.

گزارش های صریح آنها موثر باشد

INTP ها وقتی امکان کار کردن مستقل بر روی پروژه ها را داشته باشند، با احتمال بیشتری رشد خواهند کرد. آنها قدردان فعالیت در محیطی انگیزه­ بخش اما انعطاف پذیر هستند. INTP ها تا زمانی که آزادی کافی برای کار کردن به تنهایی و با سرعت مد نظر خود را داشته باشند، از کارهایی که انجام می دهند لذت می برند.

شخصیت های INTP در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

مجبور باشند حساسیت های دیگران را در نظر بگیرند.

رئیس آنها وقت زیادی را صرف به اشتراک گذاری جزئیات شخصی کند.

همکارانشان با معاشرت بیش از حد در ساعات کار، به بهره وری آسیب برسانند.

گزارش های صریح آنها موثر یا انگیزه بخش نباشد.

توجه به نیازهای عاطفی دیگران، برای INTP ها به عنوان متفکران طبیعی، شرایط سختی را ایجاد میکند. INTP ها وقتی احساس می کنند دائماً مجبور هستند به صحبت های افراد گوش دهند یا به آن ها بازخورد بدهند، احساس نا امیدی و خستگی بیش از حد میکنند. همچنین اگر دیگران در ساعات کار دائماً بی توجه (سربه هوا) و معاشرتی باشند، ممکن است ناراحت شوند.

INTP ها در موقعیت هایی پیشرفت می کنند که می توانند زمان کافی برای انجام کار خود با دقت، صحت و بالاترین کیفیت ممکن را داشته باشند. آنها معمولاً دوست ندارند مردم را هدایت یا کنترل کنند و در اکثر شرایط بسیار انعطاف پذیر هستند. آنها به احتمال زیاد کارهای تحلیلی مستقل را بر بسیاری از همکاری ها ترجیح می دهند.

چگونه یک INTP بهره‌ور باشیم؟

منطق دانان معمولاً کارهایشان با تاخیر انجام می شود، که بزرگترین مانع آنها برای بهره وری است. راه های مختلفی برای مبارزه با اهمال کاری وجود دارد.

سخت ترین کار را انجام دهید یا به قول بعضی ها قورباغه را قورت بده.

 این کار را زمانی انجام دهید که ذهن شما هنوز تازه است و انرژی ذهنی لازم برای مدیریت آن را دارید. حس موفقیت در طول روز شما را همراهی می کند و شما را بازدهی بیشتری می بخشد.

آنچه را که می توانید محول کنید و برون سپاری کنید.

 آیا چیزی هست که بتوانید به شخص دیگری تفویض کنید؟ اگر چنین است، این کار را انجام دهید و برای چیزهایی که برایتان مهمتر هستند وقت بگذارید.

روتین صبحگاهی خوبی داشته باشید.

انجام کارهای مشابه هر روز صبح باعث می شود مغز شما بداند که منظور شما از کسب و کار است و باعث می شود ذهنیت درستی برای کار کردن داشته باشید.

کار را به بازی تبدیل کنید.

کار کردن لازم نیست کسل کننده باشد، با آن سرگرم شوید. اگر بازی‌های ویدیویی را دوست دارید، چالش‌هایی را برای خود تنظیم کنید و پس از تکمیل کارهایتان، یک سیستم پاداش تنظیم کنید و به خودتان زمان محدودی برای تکمیل آن‌ها بدهید.

به یاد داشته باشید که باید همه کارها را کامل انجام دهید.

INTP ها اغلب کمال گرا هستند و کمال گرایان گاهی اوقات تمایل به تردید دارند. سعی کنید به خود یادآوری کنید که یک کار تکمیل شده، هرچند ناقص، بهتر از کاری است که حتی شروع نشده است.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی INTP

مهندس نرم افزار

توانایی INTP ها برای انجام کارهای چالش برانگیز و حل نوآورانه مسائل ممکن است به آنها در موفقیت به عنوان مهندسان نرم افزار کمک کند. آنها وقت زیادی برای کار کردن دارند و تفکر منطقی خود را به کار می گیرند. اگرچه احتمالاً نیاز به دنبال کردن یک برنامه عادی و معمول تری دارند، اما راهی که برای آنها مفید باشد را پیدا می کنند.

فیزیکدان

INTP ها عاشق پی بردن به ریشه مشکلات و درگیری با فرضیات هستند، که هر دو نقش بزرگی در کار یک فیزیکدان دارند.

ریاضیدان

ریاضیات فرصت­ های فراوانی را به INTP ها می دهد تا از مهارت حل مسئله خود به خوبی استفاده کنند. آنها به طور طبیعی متفکران تحلیلی هستند که قادرند به مشکلات پیچیده به طور منحصر به فرد و متفکرانه نگاه کنند.

آمارگر

به عنوان آمارگر، INTP ها فرصت زیادی برای تفکر عمیق در تحلیل خطرات دارند و می­توانند از قدرت تحلیل خود برای محاسبه بهترین گزینه مالی برای شرکت های بیمه استفاده کنند. آنها فضای کافی کار کردن به طور مستقل دارند. البته اگر چه برنامه های کاری ممکن است به اندازه دلخواه آن ها انعطاف پذیر نباشد، اما احتمالا حل مسئله روزانه باعث می شود آنها به برنامه هم علاقه مند شوند.

مدیر سیستم

INTP هایی که مشخصا به کارهای پشت صحنه IT علاقه دارند، به احتمال زیاد به عنوان مدیران سیستم، رشد خواهند کرد. آنها وقتی مسئله ای ایجاد می شود، به خوبی آن ها را حل می کنند، از یادگیری مداوم در مورد تغییرات فن آوری لذت می برند و با هر موقعیت جدیدی که پیش می آید سازگار می شوند.

تحلیلگر مالی

به عنوان تحلیلگران مالی، INTP ها می توانند نتایج بالقوه زیادی را برای مشتریان در نظر بگیرند تا بتوانند سرانجام سرمایه گذاری و مسیر عملکردشان را به بهترین شکل پیش بینی کنند. از بسیاری جهات، آنها حل کننده مشکلات مالی هستند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTP  کلیک نمایید

  صفحه اول INTPارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید