تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ESFP

تیپ شخصیت سرگرم کننده

زندگی شغلی تیپ ESFP چگونه است؟


ESFP ها در محیط های پر جنب و جوشی که به آنها امکان کار با دیگران و انرژی دادن به آنها را می دهد، رشد می کنند. آنها از کاری لذت می برند که به آنها امکان می دهد ضمن کمک به دیگران در مرکز توجه قرار بگیرند.

شخصیت های ESFP حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

از آنها خواسته می شود با افراد جدید ارتباط برقرار کنند.

رئیس آنها به آنها اجازه می دهد تا یک برنامه سست و بی قاعده را دنبال کنند.

همکاران آنها از شوخ طبعی آنها قدردانی می کنند.

زیردستان آنها به راهنمایی زیادی احتیاج ندارند.

ESFP ها هنگامی در محل کار رشد می کنند که فرصت برقراری ارتباط با دیگران را داشته باشند. آنها از مشاغلی لذت می برند که به آنها امکان می دهد با افراد جدید ارتباط برقرار کنند و مشتری ثابت جذب کنند. آنها از داشتن روسایی لذت می برند که اعتماد و آزادی زیادی به آنها می دهند تا برنامه نسبتاً آزاد را دنبال کنند. ESFP ها از همکارانی که شوخ طبعی آنها را تأیید می کنند و به شناخت شخصیت آنها علاقه مندند قدردانی می کنند. آنها همچنین وقتی زیردستان آنها مستقلانه کار می کنند، احساس انرژی کنند.   

شخصیت های ESFP در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

دائما باید به تنهایی کار کنند.

رئیس آنها از رفتار آنها انتقاد می کند.

همکاران آنها با آنها ارتباط برقرار نمی کنند.

زیردستان آنها بحث اهل بحث و جدل هستند.

ESFP ها تنها کار کردن را دوست ندارند. آنها در اطراف و در ارتباط با دیگران رشد می کنند و اگر زمان زیادی را تنها باشند کسل و کلافه می شوند. مهم است که ESFP ها به کاری مشغول شوند که به آنها امکان همکاری دائم با دیگران را بدهد. از آنجا که ESFP ها دوست دارند در محل کار خود با دیگران احساس نزدیکی کنند، هنگام کار در کنار افرادی که آنها را نمی پذیرند یا از آنها انتقاد می کنند، احساس خستگی می کنند. وقتی رئیس، همکاران یا زیردستان آنها تمایلی به تعامل با ESFP ها یا شناخت شخصی آنها نداشته باشند، ESFP ها سرخورده و کسل می شوند.

ESFP ها در محیط هایی که مرتبا آنها را درگیر کارهای هیجان انگیز و انرژی زا می کند، موثرتر کار می کنند. اگر محیط کاری آنها اینطور نباشد، در جایی دیگر به دنبال کار مناسب خود می گردند.

تیپ های شخصیتی ESFP دلگرم کننده و با ملاحظه هستند. آنها وقتی قادر به سرگرم کردن و انگیزه دادن به دیگران باشند، خوب کار می کنند. آنها همچنین علاقه زیادی به زیبایی شناسی دارند. ESFP ها زمانی که قادر به استفاده از مهارت ها و استعداد های خود برای ایجاد تغییر مثبت در جهان هستند، بهترین عملکرد را دارد.

چگونه یک ESFP بهره ور باشیم؟

یک روز را به برنامه ریزی اختصاص دهید.

ESFP ها دوست ندارند برنامه ریزی کنند، اما اغلب لازم است. شما می توانید یک روز از هفته را برای انجام همه آن کارهای ناخوشایند انتخاب کنید تا مجبور نباشید هر روز نگران آن باشید، اما این کار را انجام خواهید داد.

ابتدا سخت ترین کار را انجام دهید.

در صبح شما بیشترین تمرکز را دارید، پس از آن استفاده کنید و سخت ترین کاری را که دارید در اولین ساعات روز کاری خود انجام دهید.

 کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید تا متمرکز بمانید.

هر بار که از یک کار به کار دیگر تغییر می کنید، مغز شما به زمان نیاز دارد تا خود را با طرز تفکر متفاوتی سازگار کند. برای جلوگیری از این امر، سعی کنید کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید.

چند کار را با هم انجام ندهید.

از آنجایی که تنوع را دوست دارید، ممکن است وسوسه شوید چندین کار را انجام دهید، اما سعی کنید از آن اجتناب کنید. انجام تکالیف کارها را بسیار کارآمدتر می کند.

از حواس پرتی خودداری کنید.

اعلان‌های تلفن، مکالمات، رویاهای روزانه، موسیقی و هر آنچه را که حواس‌تان را پرت می‌کند تشخیص دهید و از آن اجتناب کنید. سعی کنید صدای اطراف خود را مسدود کنید و گوشی خود را روی Do Not Disturb تنظیم کنید تا به حالت کار عمیق بروید.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP

سخنگوی ورزشی

ESFP ها به عنوان سخنرانان انگیزشی پیشرفت می کنند. آنها دائما این فرصت را دارند که دیگران را سرگرم کرده و به آنها الهام ببخشند. آنها در بازاریابی اینترنتی، حفظ ارتباطات مهم و حاضرجوابی و عکس العمل سریع مهارت دارند، همه اینها باعث می شود سخنرانان خوبی باشند.

طراح داخلی

به عنوان طراح داخلی، ESFP ها دائما فرصت ایجاد فضاهای زیبا و کاربردی را دارند. برقراری ارتباطات مهم و جذب مشتری وفادار برای آنها راحت است، که اگر تصمیم بگیرند یک طراح مستقل باشند و تجارت خود را تأسیس کنند، این ویژگی در نهایت به سود آنها است.

پرستار

ESFP  ها ذاتا در ارتباط با دیگران مراقب، صبور و آرام هستند، که باعث می شود پرستاران عالی باشند. آنها به راحتی با هر شرایط جدیدی سازگار می شوند و خونسردی و همدلی مورد نیاز بیماران و خانواده های آنها در دوران سخت بیماری را به آنها می دهند.

طراح مد

طراحی مد به ESFP ها فرصتی می دهد تا خلاقانه و به روشی کاربردی مشکلات را حل کنند. از آنجا که مد هم برای زیبایی ظاهر و هم برای لباس های کاربردی و روزمره است، مهم است که طراحان همزمان به زیبایی و سودمندی توجه کنند. ESFP ها به طور طبیعی به هر دو توجه دارند و در نقشی مانند این رشد می کنند.

بازیگر

از آنجا که ESFP ها ذاتا در مقابل مردم سرگرم کننده و راحت هستند، از شغلی لذت می برند که به آنها امکان اجرای دائم را بدهد. به عنوان بازیگر، ESFP ها با دیگران تعامل می کنند، در لحظه زندگی می کنند و با موقعیت های ناشناخته سازگار می شوند، همه اینها به پیشرفت آنها کمک می کند.

عکاس

به عنوان عکاس، ESFP ها می توانند ساعت های بسیاری کار کنند، با دیگران ارتباط برقرار کنند و به طور مرتب چیزهای جدیدی را امتحان کنند. آنها عکاسانی مطمئن و کارآمد هستند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ESFP  کلیک نمایید

  صفحه اول ESFP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید