تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

زندگی شغلی ENFJ

تیپ شخصیت مربی

زندگی شغلی تیپ ENFJ چگونه است؟


ENFJ ها در محیط های دلگرم کننده و دلپذیر که به آنها امکان برقراری ارتباط با دیگران را می دهد، رشد می کنند. آنها از کار سازمان یافته ای که به آنها فرصت کمک به دیگران را می دهد لذت می برند.

شخصیت های ENFJ حین کارکردن زمانی احساس انرژی می کنند که...

از آنها خواسته می شود تا از رویه ها یا روال های تعیین شده پیروی کنند.

رئیس آنها همدل و با درک است.

همکاران آنها برای مشارکت با آنها تلاش می کنند

زیردستان آنها به رهبری آنها اعتماد دارند.

ENFJ ها از داشتن فرصت پیروی از روال ثابت و پایدار در محل کار لذت می برند. آنها در محیط های کاری که همدلی و ارتباط شخصی بین کارمندان در آن تقویت می شود، رشد می کنند. آنها از داشتن رئیس و همکارانی که شناخت عمیق تری نسبت به آنها دارند و زیردستانی که معتمد و وفادار هستند، لذت می برند.

شخصیت های ENFJ در محل کار هنگامی احساس ضعف می کنند که...

هنگام تصمیم گیری باید عواطف را کنار بگذارند.

رئیس آنها مرتباً بازخوردهای انتقادی می کند.

همکاران آنها با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند.

زیردستان آنها از برنامه پیروی نمی کنند.

از آنجا که ENFJ ها ذاتا اجتماعی و همدل هستند، کار در موقعیت هایی که به عینیت و کار کردن به تنهایی نیاز دارند برای آنها دشوار است.  درگیری و انتقاد باعث ناراحتی آنها می شود، بنابراین بعید به نظر می رسد در محیط های کاری که مرتباً متشنج و انتقادی هستند، رشد کنند.

ENFJ ها معمولاً در موقعیتی به خوبی کار می کنند که به آنها امکان ارتباط با دیگران و ایجاد تغییرات مثبت را بدهد. آنها کاریزماتیک، وفادار و فداکار هستند و در مشاغلی که آنها را ترغیب می کند از عواطف خود پیروی کنند به خوبی کار می کنند.

چگونه یک ENFJ بهره ور باشیم؟

اولویت بندی کنید.

وظایف خود را بر اساس اهمیت و فوریت تقسیم کنید: کارهای مهم و فوری را انجام دهید، کارهایی را که فوری هستند اما توسط شخص دیگری انجام می شوند به آنها محول کنید و کارهایی را که مهم هستند اما فوری نیستند، برنامه ریزی کنید.

نه گفتن را یاد بگیرید.

 زمان و انرژی شما ارزشمند است و باید از آن آگاه باشید. بله گفتن به همه چیز راهی مطمئن برای فرسودگی شغلی است.

فضای خود را سازماندهی کنید.

تخت خود را مرتب کنید، میز خود را مرتب کنید، ظرف ها را بشویید. فضای بهم ریخته نیز ذهن شما را به هم ریخته می کند.

کارهای خود را از شب قبل برنامه ریزی کنید.

بنابراین شما از قبل می دانید که چه کاری باید انجام دهید و چگونه روز خود را صبح روز بعد سازماندهی کنید.

بیش از حد به خودتان فشار نیاورید.

یک تعادل خوب بین کار و زندگی پیدا کنید و مطمئن شوید که برای استراحت و تجدید قوا به خود فرصت می دهید. اگر ذهنتان خسته باشد و نتواند تمرکز کند، سازنده نخواهید بود.

مشاغل معمول برای افراد دارای تیپ شخصیتی ENFJ

پرستار

ENFJ ها پرستاران دقیق، منظم و دوستانه ای هستند. آنها به دلیل همدلی و عشق ذاتی به دیگران مراقبت کنندگان بسیار خوبی هستند و از طریق پرستاری رفتار گرم و صبور خود را به نمایش می گذارند.

سیاستمدار

مشاغل سیاسی به ENFJ ها این فرصت را می دهد تا با اشتیاق از اهداف دفاع کنند و در جهت ایجاد تغییر در جامعه خود تلاش کنند. آنها چهره های دوستانه و گرم را به جایگاهی که به آن چهره ها نیاز دارد می رسانند و فرصت های زیادی برای ارتباط عمیق با اطرافیان خود دارند.

مدیر

ENFJ ها ذاتا چشم انداز یا هدف نهایی را در ذهن دارند. به عنوان مدیر، آنها در عین راهنمایی و تشویق در طول مسیر، که هر دو برای این کار لازم است، افراد را به سمت هدف متحد نگه می دارند.

مدیر فروش

شخصیت گرم و سرزنده آنها  به آنها کمک می کند تا مشتریان وفادار داشته باشند و در نقش مدیر فروش رشد کنند. ENFJ ها که رهبرانی ذاتی هستند، در حالی که مسئولیت های دیگری را نیز بر عهده دارند راحت همه چیز را کنترل می کنند و دیگران را در مسیر خود قرار می دهند. آنها از فرصت ارتباط با افراد جدید به طور منظم بهره مند می شوند.

مربی شخصی

ENFJ ها همیشه برای دستیابی به اهداف انگیزه دارند. به عنوان مربی شخصی نظم و تشویق آنها به دیگران کمک می کند تا به طور موثر در جهت تناسب اندام تلاش کنند. ENFJ ها از فرصت همکاری نزدیک با دیگران و ایجاد تغییر هم از نظر جسمی و هم عاطفی در زندگی خود برخوردار می شوند. به دیگران برای رسیدن به هدف کمک می کنند، همدل و تشویق کننده باقی میمانند و به طور منظم با مردم سر و کار دارند.

مشاور تبلیغات

به عنوان مشاور تبلیغات، ENFJ ها در حالی که از مهارت های خود در ایده های خلاق و سازمان یافته استفاده می کنند، همراه با دیگران کار می کنند. انگیزه درونی آنها به آنها کمک می کند ایده های خود را تا انتها دنبال کنند، در حالی که شخصیت جذاب آنها تأثیر مثبت و مهم بر روی مشتریان بالقوه می گذارد.

مدیر منابع انسانی

ENFJ ها در برقراری ارتباط موثر، سازماندهی امور و همکاری نزدیک با دیگران و همه اموری که نیازمند یک مدیر منابع انسانی است عالی هستند. آنها از این فرصت برای شناخت مردم استفاده می کنند. در حالی که به رفع مشکلات احتمالی کمک می کنند.

 

تست شخصیت کتل

آیا زندگی شغلی فقط به شخصیت وابسته است؟

زندگی شغلی و انتخاب شغل مناسب چیزی نیست که فقط به شخصیت و تیپ های آن مربوط باشد. یکی از مهمترین موارد دیگر در این زمینه استعداد و توانایی های ما برای انجام کارهاست. برای سنجش استعداد خود به تست هوش گاردنر در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت

هر تیپ شخصیتی می تواند زندگی شغلی متفاوتی را نسبت به سایر تیپ های دیگر داشته باشد. در جدول زیر می توانید با زندگی شغلی سایر تیپ های شخصیت دیگر آشنا شوید.

زندگی شغلی INTP 
زندگی شغلی INTJ
زندگی شغلی INFP 
زندگی شغلی INFJ
زندگی شغلی ISTP
زندگی شغلی ISTJ
زندگی شغلی ISFP
زندگی شغلی ISFJ
زندگی شغلی ENTP
زندگی شغلی ENTJ
زندگی شغلی ENFP
زندگی شغلی ENFJ
زندگی شغلی ESTP
زندگی شغلی ESTJ
زندگی شغلی ESFP
زندگی شغلی ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENFJ  کلیک نمایید

  صفحه اول ENFJ

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید