تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

استرس های INFP

تیپ شخصیت همدل

استرس های تیپ INFP چیست؟


هنگامی که افراد درد، استرس یا نارضایتی را تجربه می کنند، معمولاً می تواند به فعالیت هایی که باعث از دست دادن انرژی می شود مرتبط باشد. بنابراین، مهم است بدانیم چه تیپ شخصیتی فعالیت هایی باعث ایجاد انرژی در هر تیپ شخصیتی می شود و کدام فعالیت ها باعث تخلیه آن میگردد.

تیپ های شخصیتی INTP توسط این موارد استرسی و خسته میشوند ...

مواجهه با انتقاد صریح یا تند دیگران

تجزیه و تحلیل واقعیت ­ها یا داده های خاص

پیروی از برنامه ­های سفت و سخت یا غیر ضروری

بودن در کنار بسیاری از افراد نا آشنا

شنیدن ذهنیت منفی و بدبینی دیگران

از آنجا که INFP ها به طور طبیعی حساس هستند، ممکن است از انتقاد صریح دیگران به راحتی آسیب ببینند. INFP ها معمولاً نظرات انتقادی را شخصی برداشت میکنند و ناراحت میشوند و احساس میکنند به آن ها حمله شده است. به احتمال زیاد از بازخورد بسیار ملایم و ملاحظه گرانه قدردانی می کنند، به شرطی که با چند تعارف درباره کارهایی که انجام می دهند همراه باشد.

INFP ها همچنین ممکن است با تجزیه و تحلیل جزئیات، به ویژه موارد بسیار واقعی و مبتنی بر داده، احساس خستگی کنند. ماهیت شهودی آنها به این معنی است که آنها ترجیح می دهند به جای تمرکز روی جزئیات، به طور کلی درمورد مسائل فکر کنند. زیاد فکر کردن در مورد پیچیدگی های کوچکِ همه چیز، احتمالاً باعث خستگی آنها می شود، که ممکن است در سایر جنبه های زندگی آن ها تاثیر بگذارد و عملکرد آنها را کاهش دهد.

  معمولاً برنامه ­های انعطاف ناپذیر یا بی هدف نیز ممکن است کمی استرس به INFP ها وارد کند. آنها معمولاً از برنامه های دقیق متنفرند و ترجیح می دهند به مرور و همگام با پیشامدها، عملکرد داشته باشند. محدود شدن به برنامه ­های روزانه، به آن ها احساس عدم آزادی میدهد که باعث می شود انرژی طبیعی آنها از بین برود.

INFP ها همچنین علاقه ای به ازدحام جمعیت ندارند. گروه های غریبه به احتمال زیاد INFP ها را تحت فشار قرار می دهد. از آنجا که INFP ها تنها بودن را ترجیح می دهند و به نگاه و نظر دیگران کمی حساس­اند، تا حد امکان از موقعیت هایی که پرازدحام  است، جلوگیری می کنند.

INFP ها که اساسا خوش­بین هستند، ممکن است با ذهنیت منفی دیگران دچار استرس شوند. هنگامی که فردی زیاد شکایت می کند یا جنبه ­ی منفی موقعیت ها را می بیند، ممکن است، روی INFP ها تاثیر منفی بگذارد. INFP ها باید سعی کنند با افرادی ارتباط برقرار کنند که آن ها را با شکایت کردن تحت فشار قرار نمی دهند.

هنگامی که INFP ها با کارهایی پرتنش یا خسته کننده روبرو می شوند، ممکن است در سایر جنبه های زندگی منفعل شوند. در حالی که همه ما ناچاریم در نقاط مختلف زندگی با استرس روبرو شویم، بسیاری از اوقات می توان از بروز آن جلوگیری کرد. INFP ها، باید سعی کنند با چیزهایی درگیر شوند که به آنها انگیزه و انرژی ببخشد. اجتناب از کارهایی که فشار بی رویه به آن ها القا میکند، آشکارا برطرف کردن استرس و انجام کارهایی که باعث تهییج می شود، به جلوگیری از سرخوردگی و خستگی آنها کمک می کند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه مقابله با استرس خود را بهتر بسنجیم؟

تست سبک های مقابله با استرس در سایت ای سنج به شما کمک می کند تا به طور دقیق نحوه رویارویی با استرس را سنجیده و از راهکارهای آن برای کنار آمدن صحیح با مشکلات استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از استرس سایر تیپ های شخصیت

16 تیپ شخصیتی می تواند به شما برای درک بهتر دیگران و دلیل رفتار آن ها در شرایط استرس زا کمک نماید. هرکدام از تیپ هایی که می خواهید در مورد نحوه مقابله با استرس آن، بیشتر بدانید را کلیک کنید: 

استرس های INTP 
استرس های INTJ
استرس های INFP 
استرس های INFJ
استرس های ISTP
استرس های ISTJ
استرس های ISFP
استرس های ISFJ
استرس های ENTP
استرس های ENTJ
استرس های ENFP
استرس های ENFJ
استرس های ESTP
استرس های ESTJ
استرس های ESFP
استرس های ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INFP  کلیک نمایید

  صفحه اول INFP

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید