تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط قوت INFP

تیپ شخصیت همدل

نقاط قوت تیپ INFP چیست؟


INFP ها مهارت های زیادی دارند که می توانند تفاوت عمده ای را با اطرافیان خود داشته باشند. غریزه و اراده­ ی آنها می تواند به کارگیری استعدادهای طبیعی آن ها کمک کند تا برای خودشان و دیگران مفید باشد. دوستان نزدیک و خانواده INFP ها از استعداد آن ها در تأثیرگذاری روی دیگران، لذت می برند، که اغلب به داشتن روابط طولانی مدت با INFP ها منجر شود.

نقاط قوتی که معمولاً با تیپ شخصیتی INFP همراه است شامل ...

توانایی دیدن چندین دیدگاه

درک کامل احساسات دیگران

تفکر مستقل و خلاقانه

احترام به کسانی که برای آنها ارزشمندند

کمک دلسوزانه به اطرافیان و خدمت به آنها

از آنجا که INFP ها شخصیتی بسیار متفکر و مراقب ­کننده دارند، اغلب قادر به مشاهده مسائل از دیدگاه دیگری هستند. انعطاف پذیری و تمرکز روی کلیات به آنها کمک می کند تا پذیرای دیدگاه دیگران باشند. بدین ترتیب، بیشتر اوقات، با سیاست و از روی وظیفه شناسی و وجدان تصمیم می گیرند.

همدلی و شهود ذاتی همچنین به آنها کمک می کند تا احساسات خود و دیگران را درک کنند. آنها به جای این که به تأثیر پذیری عملی یا منطقی دیگران از تصمیم­ هایشان فکر کنند، بیشتر به تاثیر پذیری عاطفی آن ها توجه میکنند.

INFP ها به طور طبیعی متفکران مستقلی هستند. آنها دوست دارند قبل از اینکه به نتیجه برسند، زمان کافی برای فکر کردن روی مسائل اختصاص دهند. آنها همچنین روشی کاملاً خلاقانه و مفهومی برای پردازش جهان دارند که به آنها کمک می کند تا راه حل های منحصر به فردی برای مشکلات پیچیده ارائه دهند.

از آن­جا که INFP ها اغلب ترجیح می دهند تودار باشند، افرادی که برای ارتباط با خود انتخاب می کنند بسیار انسان های ارزشمندی هستند. INFP ها فداکاری های فوق العاده ای را در حق دوستان و خانواده خود نشان می دهد. آنها به احتمال زیاد تمام و یا بیشتر وقت خود را با همان گروه کوچک دوستان و خانواده نزدیک سپری خواهند کرد.

INFP ها علاقه زیادی به مراقبت از دیگران دارند. علاقه و میل آن ها به خدمت کردن باعث میشود تا از هر طریقی که میتوانند سعی کنند به دیگران کمک کنند. به احتمال زیاد ماهیت کمک­ دهنده آنها، دیگران را به اطمینان کردن و اعتماد داشتن به آن ها در بسیاری جهات سوق می دهد. این امر ممکن است به دلیل توانایی با دقت گوش دادن و یا کمک های عملی آنها باشد.

در مجموع، INFP ها واقعاً یک همدل ذاتی هستند. آنها با دقت، مهربان و ملاحظه کار هستند که به آنها کمک می کند دنیا را از دیدگاه های مختلف ببینند. اگرچه ممکن است به تنهایی رشد و پیشرفت کنند، اما همیشه از استعدادهای خود برای بهبود زندگی دوستان، خانواده و جوامع بزرگتر استفاده می کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل  کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط قوت سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط قوت خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقطه قوت سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر نام آن تیپ را انتخاب نمایید:

نقاط قوت INTP 
نقاط قوت INTJ
نقاط قوت INFP 
نقاط قوت INFJ
نقاط قوت ISTP
نقاط قوت ISTJ
نقاط قوت ISFP
نقاط قوت ISFJ
نقاط قوت ENTP
نقاط قوت ENTJ
نقاط قوت ENFP
نقاط قوت ENFJ
نقاط قوت ESTP
نقاط قوت ESTJ
نقاط قوت ESFP
نقاط قوت ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INFP  کلیک نمایید

  صفحه اول INFP

 

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید