تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط ضعف INFP

تیپ شخصیت همدل

نقاط ضعف تیپ INFP چیست؟


اگرچه INFP ها مهارت ها و نقاط قوت فوق العاده زیادی دارند که می تواند به نفع همه اطرافیان باشد، اما نقاط ضعفی نیز دارند که می تواند بر آنها تأثیر منفی بگذارد. اگر INFP ها مدیریت یا غلبه بر مواردی که احتمال داشتن ضعف بالقوه در آن­ها هست را نیاموزند، ممکن است نقاط قوت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و اثر گذاری مثبت آن­ها کمتر شود.

نقاط ضعفی که به طور معمول با نوع شخصیت INFP همراه است شامل ...

دشواری در پذیرش نا امیدی یا شکست

شخصی سازی بیش از حد انتقادات

تقلا کردن برای بروز احساسات

نادیده گرفتن جزئیات مناسب

غفلت از خواسته ها و نیازهای خود

INFP ها ممکن است در پذیرش یا درک نا امیدی یا شکست با مشکل روبرو شوند. از آنجا که آنها نسبتاً حساس هستند، سخت تر از دیگران از مشکلات رها می شوند و ممکن است اسیر کارهایی شوند که آن ها را اشتباه انجام داده اند. مهم است که INFP ها یاد بگیرند پذیرای شکست باشند و درک کنند که اشتباه کردن امری طبیعی و انسانی است.

آنها تمایل دارند انتقادات را شخصی سازی کنند، حتی اگر اینگونه نباشد. آنها نگران این هستند که دیگران چه فکری راجع به آن ها می کنند و از این که دیگران رفتار یا گفتار آن ها را اشتباه برداشت کنند، ناراحت یا آزرده میشوند. اما با تغییر نگرش آنها به "اشتباه"، INFP ها می توانند حساسیت کمتری نسبت به آنچه دیگران فکر می کنند یا می گویند، داشته باشند.

  از آنجا که INFP ها به طور طبیعی کم حرف هستند، اغلب به سختی اطلاعاتی را در مورد خودشان به اشتراک می گذارند، که این امر می تواند بر چگونگی حل مشکلات، صحبت در مورد موفقیت ها، یا آشنایی با افراد جدید تأثیر بگذارد. صحبت کردن INFP ها با دوستان یا خانواده ممکن است مفید باشد؛ به دلیل این که افراد نزدیک، نقاط قوت آن ها را راحت تر درک میکنند و می توانند به آنها انگیزه لازم را برای درک ارزشمندی خود بدهند.

INFP ها تمرکز بسیار زیادی روی کلیات دارند و احتمالاً از جزئیات کوچک چشم پوشی می کنند. آنها احتمالاً ایده کلی را به جای موارد خاص و جزئی در اولویت قرار می دهند، این ویژگی ممکن است در صورت برنامه ریزی یک رویداد بزرگ، حل یک مسئله پیچیده یا به خاطر سپردن اطلاعات جزئی، مشکلاتی برایشان ایجاد کند. با این حال، پیگیری جزئیات با نوشتن آنها در چیزی مانند دفتر برنامه ریزی روزانه، دفترچه یادداشت یا حتی تلفن می تواند کمک زیادی کند.

 مراقبت ذاتی آنها از دیگران نیز می تواند هزینه های زیادی داشته باشد. آنها اغلب از خواسته ها و نیازهای خود چشم پوشی می کنند. حتی ممکن است متوجه نشوند که این کار را انجام می دهند تا زمانی که خودشان را از پا در آورند. با این حال، مهم است، یاد بگیرند کمتر این کار را انجام دهند، آنچه را که می خواهند یا نیاز دارند شناسایی کنند و به آن احترام بگذارند.

INFP ها با تلاش برای شناسایی، درک و کار کردن روی نقاط ضعف خود، می توانند از برطرف شدن آنها اطمینان حاصل کنند. اعمال تغییرات کوچک و آسان می تواند بین احساس صدمه ­پذیری یا عدم اطمینان و اعتماد به نفس داشتن و امنیت تفاوت ایجاد کند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

نقاط ضعف INTP 
نقاط ضعف INTJ
نقاط ضعف INFP 
نقاط ضعف INFJ
نقاط ضعف ISTP
نقاط ضعف ISTJ
نقاط ضعف ISFP
نقاط ضعف ISFJ
نقاط ضعف ENTP
نقاط ضعف ENTJ
نقاط ضعف ENFP
نقاط ضعف ENFJ
نقاط ضعف ESTP
نقاط ضعف ESTJ
نقاط ضعف ESFP
نقاط ضعف ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INFP  کلیک نمایید

  صفحه اول INFP

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید