تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط ضعف INFJ

تیپ شخصیت مشاور

نقاط ضعف تیپ INFJ چیست؟


اگرچه INFJ ها مهارت ها و نقاط قوت فوق العاده زیادی دارند که می تواند به نفع همه اطرافیان باشد، اما نقاط ضعفی نیز دارند که می تواند بر آنها تأثیر منفی بگذارد. اگر INFJ ها مدیریت یا غلبه بر مواردی که احتمال داشتن ضعف بالقوه در آن­ها هست را نیاموزند، ممکن است نقاط قوت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و اثر گذاری مثبت آن­ها کمتر شود.

نقاط ضعفی که به طور معمول با نوع شخصیت INFJ همراه است شامل ...

ایده آل های کمال گرایانه دارند که می تواند انتظارات غیر واقعی ایجاد کند

مشکل داشتن در مواجهه و حل تعارض و مشکلات

رفتار و کردار شدیدا خصوصی (محرمانه)

تلاش برای مصالحه با چیزی که به ارزش های آنها مربوط است

  از آنجا که INFJ ها به طور طبیعی احساس گرا هستند، از نظر عاطفی حساسیت بیشتری نسبت به تیپ های شخصیتی منطقی و مستقل دارند. با این حال، آنها می توانند با درک تفاوت بین بازخورد دادن و بدجنسی، هر چیزی را شخصی برداشت نکنند و بدانند که این قدرت را دارند تا نحوه تأثیرگذاری هر نظر بر خودشان را انتخاب کنند.

 آنها ممکن است وقتی چیزی انتظارات زیاد آنها را برآورده نمی کند، احساس نا امیدی کنند، زیرا آنها به طور طبیعی بسیار ایده آل گرا هستند، که ممکن است باعث شود انتظار داشته باشند که اوضاع خیلی بهتر از آنچه معمولاً اتفاق می افتد رقم بخورد. اگرچه، INFJ ها احتمالاً با تجربه و رشد شخصی، خطر این نوع دیدگاه را درک کرده و بر نا امیدی ناشی از انتظارات غیر واقعی غلبه خواهند کرد.

INFJ ها معمولاً میانه­ ی خوبی با تعارضات ندارند و حتی ممکن است به جای رویارویی با آن، از آن اجتناب کنند. با این وجود، مهم است که INFJ ها هنگام برخورد با مشکل با دیگران بیاموزند که صریح تر عمل کنند، تا بتوانند قبل از  آن که مشکلات بیشتر شوند، آن را حل کنند.

ماهیت کم ­صحبت و محافظه کارانه آن ها، میتواند موجب شود بسیار تودار بنظر برسند. اگرچه آنها از آشنایی با دیگران لذت می برند، اما تمایل دارند بیشتر گوش دهند تا این که صحبت کنند. این امر ممکن است باعث از دست دادن اطلاعات مهم شود. INFJ ها باید سعی کنند با دوستان و خانواده خود گشوده تر باشند. آنها باید هنگامی که چیزی آنها را آزار می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 آنها تمایل دارند به ارزش های خود متعهد باشند، این بدان معناست که INFJ ها حتی در مواردی که ممکن است اشتباه کنند، برای سازش یا رها کردن و گذشتن مشکل دارند. برای مقابله با این نقطه ضعف، INFJ ها باید آزادانه پذیرای پیشنهادهای مختلف باشند و بدانند که ممکن است همیشه پیشنهادات آنها بهترین گزینه موجود نباشد.

وقتی INFJ ها تلاش می کنند تا نقاط ضعف خود را بشناسند و بر آن غلبه کنند، می توانند در جهت رشد شخصی خود گام بردارند. تغییرات کوچک و مداوم، می تواند منجر به رشد اساسی و پیشرفت در بلند مدت شود.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

نقاط ضعف INTP 
نقاط ضعف INTJ
نقاط ضعف INFP 
نقاط ضعف INFJ
نقاط ضعف ISTP
نقاط ضعف ISTJ
نقاط ضعف ISFP
نقاط ضعف ISFJ
نقاط ضعف ENTP
نقاط ضعف ENTJ
نقاط ضعف ENFP
نقاط ضعف ENFJ
نقاط ضعف ESTP
نقاط ضعف ESTJ
نقاط ضعف ESFP
نقاط ضعف ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INFJ  کلیک نمایید

  صفحه اول INTP

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید