تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط ضعف INTP

تیپ شخصیت متفکر

نقاط ضعف تیپ INTP چیست؟


اگر INTP ها مدیریت یا غلبه بر مواردی که احتمال داشتن ضعف بالقوه در آن­ها هست را نیاموزند، ممکن است نقاط قوت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و اثرگذاری مثبت آن­ها کمتر شود.

نقاط ضعفی که به طور معمول با نوع شخصیت INTP همراه است شامل ...

جستجوی راه ­حل کامل­ و بدون نقص به جای راه حل کارآمد

صرف زمان زیاد برای جمع آوری اطلاعات و برآورد کردن خطرات قبل از تصمیم گیری

عدم توجه به جزئیات

حساس نبودن نسبت به احساسات دیگران

INTP ها تمایل دارند از فکر کردن در مورد ایده های مختلف لذت ببرند تا این که خودشان را نسبت به یک ایده متعهد کنند. این بدان معناست که آنها حتی ممکن است در جستجوی بهترین راه حل، سردرگم بشوند اما تلاشی برای سنجیدن راه ­حل های کارآمد و کاربردی نمی­ کنند.

آنها ممکن است قبل از نتیجه گیری قطعی، زمان زیادی را برای شناسایی یک موقعیت و برآورد خطرات احتمالی آن صرف کنند. در عوض، INTP ها باید یاد بگیرند اندکی بیشتر اهل تجربه و آزمایش شوند و راه حل های بالقوه را برای پیشبرد مسائل به کار ببرند.

از آنجایی که تمایل دارند روی کلیت­ ها متمرکز شوند، ممکن است از جزئیات مفید غافل شوند. اما، اگر از این مشکل آگاه باشند، یادداشت کردن نکات مهم یک ژورنال یا برنامه راه حلی آسان و موثر است.

به عنوان متفکران طبیعی، INTP ها ممکن است مشکلات بیشتری در آگاهی از احساسات دیگران داشته باشند. قاطعانه صحبت ­کردن آن­ها ممکن است کسانی که به آن عادت ندارند را مایوس یا ناراحت کند. INTP ها به احتمال زیاد در شرایطی که دیگران احساساتی عمل می کنند یا نیاز به نشان دادن عواطف خود دارند، احساس راحتی ندارند. آنها باید خودآگاهی را وقتی احتمال می­دهند ممکن است موجب ناراحتی شخصی شوند، با تنظیم آگاهانه تن صدایشان تمرین کنند.

وقتی INTP ها تلاش می کنند تا نقاط ضعف خود را بشناسند و بر آن غلبه کنند، می توانند در جهت رشد شخصی خود گام بردارند. تغییرات کوچک و مداوم، می تواند منجر به رشد اساسی و پیشرفت در بلند مدت شود.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

نقاط ضعف INTP 
نقاط ضعف INTJ
نقاط ضعف INFP 
نقاط ضعف INFJ
نقاط ضعف ISTP
نقاط ضعف ISTJ
نقاط ضعف ISFP
نقاط ضعف ISFJ
نقاط ضعف ENTP
نقاط ضعف ENTJ
نقاط ضعف ENFP
نقاط ضعف ENFJ
نقاط ضعف ESTP
نقاط ضعف ESTJ
نقاط ضعف ESFP
نقاط ضعف ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTP  کلیک نمایید

  صفحه اول INTP

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید