تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

روابط حرفه ای INTP

تیپ شخصیت متفکر

INTP ها در روابط کاری چگونه اند؟


INTP ها قادر به حل خلاقانه مشکلات پویا و پیچیده از طریق تفکر عمیق و تحلیل هستند. اگرچه از پیروی کردن از برنامه کاری انعطاف پذیر لذت میبرند، اما اغلب به منظور کمک به دستیابی اهداف تعیین شده تیم ها، مستقل و مؤثر کار می کنند.

تیپ INTP در محل کار

یک INTP فردی منطقی، مبتکر و خلاق است که عاشق الگوها و حل مسئله است. آنها قوانین را دوست ندارند. INTP ها نیز خودکفا هستند و استانداردهای بالایی برای خود دارند. از طرفی خیلی احساساتی نیستند و ترس زیادی از شکست دارند. آنها می توانند بی احساس و گوشه گیر باشند.

از آنجایی که آنها دوست دارند به تنهایی کار کنند و آزادی داشته باشند، مشاغل شرکتی معمولا بهترین گزینه برای آنها نیست. آنها در محیط های کاری کوچکتر یا به تنهایی کار می کنند بهترین کار را دارند، گزینه های خوب برای آنها تحقیقات آزمایشگاهی، تحلیلگر داده یا نویسنده است.

ذهن تحلیلی و تمایل آنها به تحریک فکری، INTP ها را در هنگام برخورداری از شرایط کاری خوب و آزادی کافی، کارکنانی مدبر و سخت کوش می سازد.

اگر یک INTP هستید، از ارائه ایده ها و مفاهیم لذت می برید، اما پرداختن به تدارکات کار شما نیست، بنابراین شغل مدیریت می تواند برای شما مناسب باشد. نظرات شما اغلب بسیار ارزشمند هستند زیرا می توانید به راحتی ناسازگاری ها را تشخیص دهید.

 شخصیت های INTP تمایل دارند با کسانی کار کنند که ...

به آنها فضا می دهند تا مستقل کار کنند

آشکارا بازخورد سازنده می دهند

در تعاملات زود رنج نیستند

INTP ها به استقلال شخصی زیادی در محل کار احتیاج دارند. آنها به تنهایی پیشرفت می کنند و قدردان کار کردن با کسانی که به فضای شخصی آنها احترام می گذارند، هستند. ممکن است در صورت نیاز به همکاری نزدیک با افراد دیگر، احساس ناراحتی داشته و یا بیش از حد ساکت باشند، به خصوص اگر به خوبی با همکاران خود آشنا نباشند.

آنها دادن و دریافت بازخورد را می پسندند که غالباً به روشی بسیار مستقیم این کار را انجام میدهند تا جایی که ممکن است کسانی را که عادت به شنیدن انتقاد سازنده ندارند، ناراحت کنند. INTP ها از همکاری با افرادی که ارزش بازخورد را درک می کنند لذت می برند و آن را برای رشد شخصی آنها مفید می دانند.

هنگامی که همکارانشان مستقل، پذیرای بازخورد مستقیم و صریح و اصطلاحا پوست کلفت هستند، بیشترین احساس راحتی و پرکنشی را دارند.

تیپ های شخصیتی INTP ممکن است در مواقع زیر وجود موانعی در روابط حرفه ای خود احساس کند ...

مشاجره برای دنبال کردن خط مشی، برنامه ها یا رویه های شرکت

رد کردن روش های مورد انتظار انجام دادن کارها در راستای دنبال کردن ایده خودشان

تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن عواقب عاطفی

همانطور که به طور طبیعی افراد انعطاف پذیر و فرصت طلب هستند، INTP ها ممکن است برای رعایت مقررات یا روال های سختگیرانه، شرایط سختی را تجربه کنند. آنها به احتمال زیاد روش خود را برای انجام کارها دنبال می کنند. INTP ها ممکن است بدون فکر کردن در مورد تأثیر عاطفی انتخاب ها بر دیگران، تصمیماتی اتخاذ کنند، که می تواند باعث ایجاد تنش با همکاران شود. با این حال، با بازخورد صادقانه و ارتباط مستقیم با هر مشکلی، INTP ها می توانند آگاهی جدی از نحوه اثر انتخاب آنها بر کل تیم داشته باشند و یاد بگیرند رفتار خود را تنظیم کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه روابط خود را در محل کار بهبود بخشیم؟

توجه داشته باشید که صرفا شناخت شخصیت دیگران و ویژگی های آن ها نمی تواند باعث موفقیت ما در روابط کاری شود. برای اینکار لازم است تا هوش هیجانی بالایی داشته باشیم. توصیه می کنیم 15 جنبه هوش هیجانی خود را ارزیابی نموده و از راهکارهای آن برای بهبود روابط خود با دیگران کمک بگیرید.

تست هوش هیجانی بار آن   کلیک نمایید

 


آگاهی از روابط کاری سایر تیپ های شخصیت

شخصیت های 16 گانه در روابط کاری خود به شیوه ها متفاوتی رفتار می کنند. برخی از آن ها به هم شبیه تر و برخی ممکن است تفاوت های اساسی داشته باشند. توصیه می کنیم برای درک بهتر دیگران به ویژه در محیط های حرفه ای و کاری سایر تیپ ها را نیز مطالعه کنید.

روابط حرفه ای INTP 
روابط حرفه ای INTJ
روابط حرفه ای INFP 
روابط حرفه ای INFJ
روابط حرفه ای ISTP
روابط حرفه ای ISTJ
روابط حرفه ای ISFP
روابط حرفه ای ISFJ
روابط حرفه ای ENTP
روابط حرفه ای ENTJ
روابط حرفه ای ENFP
روابط حرفه ای ENFJ
روابط حرفه ای ESTP
روابط حرفه ای ESTJ
روابط حرفه ای ESFP
روابط حرفه ای ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTP  کلیک نمایید

  صفحه اول INTP

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید